FÓRUM PGweb


[Téma] RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence

RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
Autor: HOFI (+4) (-4) | Zasláno: 10.10.2013 * 18:44
27 příspěvků
shlédnutí: 6152
  • 1 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: stip (+1) (-0) | Zasláno: 22.10.2013 * 10:12

    No, to se teda probrali brzo. Když uvážím jaký příjem má rakousko z turistického ruchu, je opravdu s podivem, že jim to v "legislativně civilizované" Evropě trvalo tak dlouho. Jsem samozřejmě rád, že se to řeší, ale to pojišťovnám doteďka nevadilo, že museli platit plnění i pilotům, kteří létali na území Rakouska vlastně bez licence?

  • 2 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 22.10.2013 * 12:55

    Neví někdo, co bylo tím důvodem, proč Rakušané změnili svoji dosavadní praxi?

    Angažovala se v tom snad česká strana na nějaké relevantní úrovni? (LAA, ministerstvo ....)

  • 3 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: andrew4u (+17) (-0) | Zasláno: 06.05.2014 * 11:41

    "Rakousko již akceptuje zahraniční pilotní licence"

    "Do jara by se to mělo stihnout, míní rakouský Aeroclub"

    již akceptuje ≠ do jara by se to mělo stihnout :-)

    Kazdopadne jaro je tu a bylo by zajimave zjistit zda se to stihlo. Pokud ne tak je stale na stole velky problem.

  • 4 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: blacktiger (+5) (-0) | Zasláno: 06.05.2014 * 11:48

    Ted jsem tam volal a na ferovku mi rekli, ze cesky pilotak s IPPI kartou neuznavaj. Problem je v zakone, ktery se nepodarilo zmenit.

  • 5 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 06.05.2014 * 17:11

    Kam jsi volal?

    Podle diskuze na fcb se jim povedlo do zákona vecpat výjimku: https://www.facebook.com/groups/60568994262/permalink/10152204738904263/?stream_ref=2

  • 6 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: blacktiger (+5) (-0) | Zasláno: 08.05.2014 * 11:35

    Doufám, že z této diskuze někdo nezískal dojem, že lítání v Rakousku je legální i když bych si to moc přál a poslední 3 dny jsem se tím zabýval opravdu hodně a snažím se za to bojovat na obou stranách. Zatím co česká strana žije v iluzi, že to legální musí být a vesele se prodávají IPPI karty dále. Tak na rakouské straně v tom mají v celku jasno. Stačí si zavolat na (Rakouskou LAA) www.aeroclub.at . SvazPG to argumentuje EHPU http://www.ehpu.org/ (zatím to není organizace, která by mohla určovat pravidla, spíše se snaží určit směr, aspon co se týče Rakouska) a tím, že se pojišˇovny zatím nezdráhaly platit (ale nevím kolik se zatím platit muselo, někdo nějaká zkušenost). Právě teď jsem v debatě s rakouským ministerstvem dopravy a zjišťuji co můžeme udělat, abych proces legalizece urychlili. Jsem trochu jak Alenka v říši divů místo za legalizaci konopí tady bojuji za legalizaci lítání. Myslím, že taková petice by taky nebyla od věci nebo jestli tady je někdo od PGSvazu, tak by to už pomalu mohli rozjet. Doslech jsem se z Rakouské strany, že ČR v Rakousku nedělá příliš velký tlak na tuto problematiku.

  • 7 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: blacktiger (+5) (-0) | Zasláno: 08.05.2014 * 11:36

    Viz víše: Text, který jsem posilal na FCB diskuzi

    .

  • 8 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 08.05.2014 * 18:34

    tzn.každý let na rakouském území českým pilotem bez Rakouskeho piloťáku by neměl být započten do bodování ČPP.nebo se pletu?

  • 9 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 08.05.2014 * 18:55

    a čistě teoreticky i ligoví závody např.,,Hohe Wand,, by neměli být uplně legální po stránce Rakouského Zákona.Pro české piloty bez rak.piloťáku.

  • 10 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 08.05.2014 * 19:03

    Jestli si v tom nehledame ty komplikace sami, coz :-P ?

  • 11 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 08.05.2014 * 19:07

    byrokracie je byrokracie,bohuzel.jen se upozornilo na problem.

  • 12 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 09.05.2014 * 06:36

    jasně že jo,od roku 2009 do minulého tydne jsem si myslel že moje pojišění v rakousku platí.zkus si v rakousku promáčknout střechu na autě za pár mega pak uvidíme jestli hledáme problemy,nikod za tebe nic zeplatí a ještě dostaneš pokutu či pujdeš před soud.na pravidla jsem upozornil aby třeba sk a svaz pg při laa začali jednat jinak jsou lety lehce napadnutelné. čistě vykonstruováno pro spuštění jednání asociace ne jednotlivců

  • 13 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 09.05.2014 * 08:34

    velká škoda že pgweb karma strácí na kvalitě bez uvedení jmen.první minus 50 relativně rychle předevšim díky ptavidlům diky za to skupinko:-)tahle rebelie mě fakt bavi

  • 14 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 09.05.2014 * 09:04

    Znovu bych volně zopakoval svůj dotaz z 22.10.2013 * 12:55

    Zabývá/zabýval se tím vůbec někdo z LAA a Svazu?

  • 15 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 09.05.2014 * 10:16
  • 16 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 09.05.2014 * 10:49

    Nechápu, když Vás to zajímá tak o tom pseudodiskutujete tady, namísto abyste se zeptali kompetentních lidí přímo.

    Telefon na ně je na stránkách LAA.

  • 17 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: blacktiger (+5) (-0) | Zasláno: 09.05.2014 * 11:46

    Tady se o tom diskutovat musí, protože nadpis zavádějící a z mého pohledu zatím nepravdivý: RAKOUSKO již začalo uznávat zahraniční PG licence ---- s odkazem na Hofiho stránky, kde zase ale je napsáno, že: "Do jara by se to mělo stihnout, míní rakouský Aeroclub." (Ale nestihlo se.)

  • 18 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 09.05.2014 * 11:52

    to polachp: pradoxem je ze zakazy na silnici na atholz se v pilotovi resi zas , ale tak dulezita vec jako je neplatnost pilotni licence v AT je tutlana .jak rikam vsem co mi dali minus v tomhle vlakne preji prokoplou strechu cabrioletu na ferrari v rakousku:-Dnadszka alr pak by videlu jestli nekdo hleda problem,spis si myslim ze hledame reseni

  • 19 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 09.05.2014 * 14:27

    Ono to mé rýpnutí směřovalo spíše k těm letům v ČPP a lize na Hohewandu. Ačkoliv oceňuji tvůj důvtip,tak už mi to přijde trochu mimo.

    To že v Rakousku neuznávají české piloťáky je sice smutné, nicméně doteď se tam bez problémů létalo a jsem přesvědčen, že pokud bychom celou věc nerozmazávali na fb a především tady, tak česká pojišťovna (ne ta jedna, ale obecně) ví prd o platnosti české licence a IPPI karty v zahraničí a bude plnit. Nehod českých pilotů v Rakousku bylo dost a není mi známo, že by to někdo nějak hrotil. Celá situace se zkomplikovala loni na Gerlitzenu po tragické nehodě (tuším, že australského pilota). Ale jak je na webu LAA, platí nepsaná dohoda a situace se uklidnila. Chápu vaší potřebu tlačit, aby došlo k nápravě celé situace, ale přes pgweb to asi nevyřešíme. Navíc "byrokracie je byrokracie", takže i na první pohled dobrá myšlenka a celkem legitimní požadavek může skončit průserem - tohle už není argument na kterém bych chtěl stavět, jen spíš pocit, proč se osobně nepouštím do řešení problémů, které ještě problémy vlastně ani nejsou :-).

    Howgh

    K.

  • 20 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 09.05.2014 * 16:56

    až se opět stane nějaká nehoda muže to být AT policii řešeno jako nelegalní.tady jsou pak vaše pocity k h.ale je to normál v čr se řeší vždy až se něco stane opakovaně. a ani nevíš jak jsem rád mimo :-)

  • 21 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: Cocteau (+1) (-0) | Zasláno: 09.05.2014 * 20:04

    to foskco: Pojišťovny možná ví prd o platnosti české licence v Rakousku, ale jednají také na základě zprávy rakouské policie. A to pilotům moc do karet nehraje. Nehledám problémy tam, kde nejsou, ale nehody se stávají. Minulý rok byl někdo první, kdo platil tu pokutu. Teď může nastat situace, že bude někdo první, komu pojišťovna plnit nebude. Věci se mění.. Taky LAA by měla na svých stránkách u pojistek uvést, že s českou pilotní licencí pojistka v Rakousku neplatí. Kdo se v tom má potom vyznat.. Zaplatíš si někde výlet/kurz/SIV a pak se objeví informace, že zrovna TAM ti piloťák a tedy ani pojistka neplatí..

  • 22 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 09.05.2014 * 22:39

    Tak jest. Jak jsem psal, otřel jsem se o platnost výsledků v ČPP a kola ČLPG. Na webu Laa to vyjádřeni je docela výmluvné - záleží na rozhodnutí tamního klubu. Ačkoliv situace není zdaleka optimální, tak si na to nehodlám plácat játra. Maximálně se budu cítit při cestě do Rakouska za létáním lehce znepokojen :-).

    Ale mám pochopení pro vaše roztrpčení (kteréžto ale situaci neřeší :-P). Snad se jednou dočkáme..

  • 23 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.05.2014 * 16:21

    Takze jen pro upresneni: v Rakousku existuje od podzimu 2013 zakon, ktery umoznuje uznavani pilotnich licenci jinych statu, za urcitych podminek (to predtim nebylo a nikdo to fakticky neresil). Na zaklade tohoto zakona muze rakouske ministerstvo (predpokladam ze dopravy) uznat i ceske pilotni licence. Podklady k tomu jiz dostalo a v zasade uznavani nic nebrani - nicmene rakouske ministerstvo nekona, proto pilotaky jeste nejsou uznavany. Neni to problem jen nasich licenci. Budeme se snazit vyvinout pres LAA tlak aspon oficialnim dopisem na to rakouske ministerstvo.

  • 24 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: atd (+2) (-0) | Zasláno: 07.05.2015 * 15:36

    Ahoj,

    je to uz skoro rok od posledního prispevku. Je uz nejaka oficialni změna ohledne uznavani nasich PP v Rakousku?

    Na paraglidingforu jsem narazil na tento příspěvek (poslední ze dne 16.3.2015) se spoustou odkazu, ale po pravde receno jsou to většinou odkazy na rakousky aeroklub a další internetove stranky, které se uz moc oficialne netvari.

    Diky za info.

    T.

    http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=58417&postdays=0&postorder=asc&start=100

  • 25 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: atd (+2) (-0) | Zasláno: 28.04.2016 * 16:59

    Ahoj,

    tak zase je to rok....vi nekdo neco konkretnejsiho, nebo to to zase vysumi?

    http://www.xcmag.com/2016/03/new-rules-for-guest-pilots-in-austria/

    Diky.

    T.

  • 26 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 28.04.2016 * 20:02

    tj ani IPPI karta už nebude potřeba ?

  • 27 RE: RAKOUSKO již začalo uznjávat zahraniční PG licence
    Autor: atd (+2) (-0) | Zasláno: 17.02.2017 * 11:43

    Ahoj,

    tak to vypada, ze zakon o uznavani nasich pilotnich prukazu v Rakousku konecne vstoupi 1.3.2017 v platnost.

    https://www.ris.bka.gv.at/Dokumente/BgblAuth/BGBLA_2017_II_49/BGBLA_2017_II_49.pdf

    T.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: