FÓRUM PGweb


[Téma] Střelte brusy a poříďte si školáky

Střelte brusy a poříďte si školáky
Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 15.05.2014 * 12:22

Nejrychlejší PK na Lijaku 10.5.2014 byl Impuls 4. Nepochopitelný mazec. Když jsme odlétali, seděl Jirka ještě na zemi. K Ajdovščíně to ze začátku letět moc nechtělo, od Kovku to bylo lepší, ale když jsem pod sebou před anténama zahlédl červeného Impulse, myslel jsem, že vidím fata morgánu ;-) www.xcontest.org

13 příspěvků
shlédnutí: 4511
  • 1 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 15.05.2014 * 18:43

    Vždyť letěl s vámi a pak to utavil...

    Na rychlost při svahování je nejlepší tandem se zatížením 5kg/m2 :)

  • 2 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 15.05.2014 * 21:58

    Jj, na téhle dálnici letíš, v sobotu s pěkným počasím, pořád s někým. Chtěl jsem se jen podělit o moje překvapení. Osobně jsem něco podobného na školáku ještě neviděl.

    Nadnesený titulek by se dal upravit na: Nebojte se létat na padácích, na kterých se nemusíte zbytečně bát ;-)

  • 3 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 15.05.2014 * 22:12

    jaho: asi bych neměl připomínek, kdybys zvolil vhodně kategorii, a to "komerční sdělení ala wolf_pg"

    jinak co si vzpomínám, tak 12.10.2008 byla Fikyho přetížená Vega1 L na Lijaku rychlejší než můj Venus2 velikosit S a 31.8.2013 byl Jánošův přetížený Venus2 L rychlejší, než můj Mercury Sport velikosti S...neměla by tedy repre létající na závodničkách přesedlat na XXXL školáky??

    (že si Jirka narozdíl od tebe ve 13h deset minut nedobíral výšku a tímpádem tě podlétl a vyhnil, tedy opravdu "vypovídá" o rychlosti paraglidu ...ach jo)

  • 4 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 15.05.2014 * 23:40
  • 5 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 15.05.2014 * 23:46

    Když se tu tak namanulo to téma... zeptal bych se: Honzo, z Koukolovky jsi odletě na Orbitu, který má trimy. To je normální výbava toho padáku? :) Asi bude motorový, já vím, ale přeci jen... hlodá to.

    Tím nechci nijak snižovat Tvůj kvalitní výkon toho dne, klobouk dolů, byl to krásný let.

  • 6 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 16.05.2014 * 08:52

    Víťo: kategorii "... s nadhledem" jsem volil úmyslně. Nemám potřebu dělat reklamu na starý model školaku. Ten "kluk" mě prostě svojí rychlostí (ne toho padáku) skutečně překvapil. To, že na konci udělal chybu, je vzhledem k tomu, že létá od loňska, celkem omluviltelné.

    Takže začátečník na školním křídle a ne zkušený pilot na výkonném áčku.

    Antone: momentálně čekám na novou verzi Aspena 5 a jediné křídlo, teda kromě těch školáků, mám Goldena 4 28, kterého jsem si loni pořídil hlavně ke krosně. Kvuli její váze jsem si vzal o velikost větší než používám na volno a taky má kombinované volné konce. Tedy s dvěmi výškově rozdílnými oky na karbiny a trimem. Na PPG si tak můžeš snížit pozici řidiček a využít krátké trimy. Pro volné létání pak spodní závěs a speed. Pokud někdo létá jen bez motoru je tako kombinovaná varianta nevhodná, protože je speed zkrácený a tím je rozsah rychlostí o něco ne´menší než u klasických volných konců.

    Ještě si dovolím jeden titulek: Kupte si naročnější padák na ovládání až když se vám přestanou dělat pavučiny na speedu!

  • 7 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 16.05.2014 * 10:16

    :-)

    Projel jsem si ten inkriminovany spolulet a vzpomnel jsem si na svoje davne zazitky s objevovanim taju alpskeho letani. Tenkrat jsem zjistil, ze kuprikladu na takovem Stolu nema cenu vytacet vysoko do vysky, protoze clovek pak tu vysku stejne rychle ztrati. Rychlejsi je letet rovne podel hrebene.

    Jirkovi na skolnim padaku bych tedy chtel pogratulovat, ze tohle umi uz po roce letani. Me to uceni trvalo dele:)

    Ale mam pochopeni i pro to, kdyz se stari mazaci, jako je Honza, kochaji, vytaci stoupaky a buddhisticky rezignuji na diktat rychlosti ;-)

  • 8 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: jebaloto (+53) (-44) | Zasláno: 16.05.2014 * 15:44

    Možná to bude tím, že se školáci bojí zatáhnout za řidičky. Ten samý den na mě někdo na Lijaku řve zezadu: "Hallo, Achtung bitte". Než jsem odbrzdil a šlápl speed tak mi skoro dýchal na záda. Dodnes nechápu, jak se mu to povedlo.

  • 9 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 25.05.2014 * 10:38
  • 10 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 26.05.2014 * 11:12

    Chilli 3 ma do skolaka docela daleko. Nicmene na peknej flak v Alpach opravdu neni potreba ziletka. Nekdy dokonce prave naopak - treba ted v sobotu jsem byl za ten pocit sucha a bezpeci na palube opravdu rad:-)

  • 11 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 26.05.2014 * 22:02

    pocit sucha a bezpečí je příjemná věc , ale pro někoho to může být nuda ,na hoblovaní alp a prokopnutí strachu to ale doporučuji .např. mě osobně mentor přestal bavit docela rychle .i když lítám v alpách jen průměrně na en-b bych už asi nešel( jedině že by bylo zadarmo :-) )

  • 12 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 27.05.2014 * 20:35

    Jj, dnešní Áčka by se daly dělit do 3 kategorií (např. škola-zábava-výkon). Je dobrý si uvědomit, že pohoda na palubě je důležitější, než pár desetin nebo km/h na maximu. Taky je zajímavý, kolik pilotů si pořád pořizuje svižnější křídla, ale speed na něm pak raději nepoužívají:-(

    Tím ale nechci říct, že se všichni mají vrátit na školáky! Nuda do lítání taky nepatří. Jak řekl jeden uznávaný přeletář, viset na větvi ho nebaví ;-)

  • 13 RE: Střelte brusy a poříďte si školáky
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 29.05.2014 * 09:00

    Máš pravdu, ale já bych takle dělil spíš spojené kategorie EN-A a EN-B. Dnes tam trochu jeden stupínek chybí. JE to trochu daný tím, že nám jenu kategorii vzali "závoďáci" EN-D.

    Já jsem si kupoval další křídlo po Orbitu ve chvíli kdy jsem s tím v Alpách lítal prakticky nonstop na speedu, až mě nohy bolely :D

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: