FÓRUM PGweb

[Téma] GPS G record

GPS G record
Autor: lukasf (+0) (-5) | Zasláno: 24.07.2014 * 03:54

Ahoj , po to co mi team pgwebu nechtel uznat muj prelet kdy jsem mel data ze dvou GPS jsem musel udelat tohle

http://uloz.to/xyhrtq51/grecordhack-zip

Nechci to nikde hrotit ,, nicmene nektere lety pod prazskym TMA jsou vic nez podezdrele a tak je otazka jestli s nimi nekdo nemanupoloval ,, kdyz uz jsi upravujem pravidla proc ne lety ?

19 příspěvků
shlédnutí: 3194
  • 1 RE: GPS G record
    Autor: lukasf (+0) (-5) | Zasláno: 24.07.2014 * 05:06

jste hovada

• 2 RE: GPS G record
    Autor: lukasf (+0) (-5) | Zasláno: 24.07.2014 * 07:06

"jste hovada" jsem nepsal zase dalsi duvod verit ....

• 3 RE: GPS G record
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 24.07.2014 * 08:38

Lukasi, co ti k tomu napsat...snad jen ze paranoia je vazna dusevni porucha a alkoholismus se taky leci na psychiatrii. Takze doufam ze az vystrizlivis, tak ti svitne a dojde ti to.

Jak mame teda chapat ten tvuj programek na podepsani tracklogu - jakoze teda verejne priznavas, ze podvadis a mame te vyloucit z CPP, nebo jak?

Jinak pro poradek dodavam, ze pokud ma nekdo duvodne podezreni na tracklog se kterym bylo manipulovano ve smyslu, ze GPS zaznam neodpovida tomu, co bylo skutecne uleteno (jinymi slovy si nekdo neco vymyslel ci primyslel), tak at se ozve s odkazem na konkretni let bud nam jakozto organizatorum CPP, pripadne SK.

• 4 RE: GPS G record
    Autor: lukasf (+0) (-5) | Zasláno: 24.07.2014 * 09:05

Dekuji ti Skorpi za zajem ome dusevni zdravi, nicmene , to asi nebude v tomto kontextu to prave, jde o to, ze kdokoliv muze svuj tracklog pozmenit vcetne vysek , dalek atd.. a pgweb ho uzna jako platny. Coz tedy podle me neni uplne spravne. Ohledne meho podvadeni ... ano podvadel jsem v tom ze jsem si tracklog podepsal a tim to skocilo. Jestli tohle staci na vylouceni ze souteze tak prosim, nijak se branit nebudu, pouze jsem nabidl svoji vec ostatnim lidem aby meli stejne moznosti jako mate Vy v te vasi slavne komisi, ktera mi napriklad neuznala muj tracklog.

Zdar jak pes. Lukas

• 5 RE: GPS G record
    Autor: Fil (+19) (-9) | Zasláno: 24.07.2014 * 10:58

Jasne, prestanem si verit a budem uznavat jen lety, ktere nekdo uvidi a potvrdi. Takze navrhuju prihlasovat jen prelety na tandemu a to s certifikovanym pasazerem, ktery bude mit cisty trestny rejstrik a nerozpolcenou osobnost.

Uff.

• 6 RE: GPS G record
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.07.2014 * 11:51

Pred nekolika lety jsme v SK resili, ze bychom G-recordy zrusili. Pro cloveka z oboru neni problem si tracklog podepsat. Ale vetsina z nas lita pro radost a asi malokdo by z preletu mel radost, kdyby si ho doma nakreslil. Coz asi v praxi funguje lip, nez g-record (trosku jsem se bal ze se neco takoveho objevi vloni, kdyz jsme soutezili v gradient ceskem nebi o padaky...)

No nicmene navrh na nepozadovani g-rec ve sportovni komisi neprosel, ale treba je tohle dalsi postrceni k tomu tu otazku otevrit. Kdyby jednou dosel cely xcontest do stavu, ze by nevyzadoval g-record, tak by mi to docela usetrilo praci :)

Jinak pokud by nekoho zajimalo jak vznikaji podezrele tracklogy pod prazskym tma, tak doporucuju se zajet podivat zitra dopoledne na Bitov (snad vydrzi predpoved).

• 7 RE: GPS G record
    Autor: polachp (+105) (-31) | Zasláno: 24.07.2014 * 12:04

To že jde i zfalšovaný tracklog nahrát na xcontest se ví celou dobu a co bys s tím chtěl dělat? Lítáš pro body nebo pro lítání samotný? Když si necháš zkazit radost takovouhle hovadinou, tak je teda přístup. Ještě když se tu pochlubíš, že sis to validoval a tím vlastně "podváděl".

Všichni se tu známe, a ty lidi v první třicítce se při těch letech, který soutěž rozhodují pořád potkávají. Napadat tímhle způsobem regulérnost soutěže je nesmysl. Zvlášť teď když doba "výměny" baterií v GPS pod TMA je už dávno historie...

A jestli tě jeden nevalidní tracklog připravil o klidný spaní a půlmilionovej sponzoring s možností prožít lítací sezonu na Havaii s nohama nahoře, fanynkama co ti nosí drinky, tak to je fakt smůla :D Všichni ostatní co falšujou tracklogy, totiž dávno dostávají křídla zadarmo, při lítání pod nima jezdí auto se lednicí s chlastem, bazénem a tanečnicema a stoupáky jim hledaj satelity...

• 8 RE: GPS G record
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 24.07.2014 * 13:47

Všichni se tu známe, a ty lidi v první třicítce se při těch letech, který soutěž

rozhodují pořád potkávají. Napadat tímhle způsobem regulérnost soutěže je

nesmysl. Zvlášť teď když doba "výměny" baterií v GPS pod TMA je už dávno historie...

tak to se snad kazdy pohybujeme v jinem xcontestu, ja za posl.2 roky videl hned nekolik letu,

kde je vyskove naruseni reseno online nebo offline upravou, nicmene prijde mi pod uroven

na ne upozornovat - ono si staci precit komentare k letu, kdy je to proste zrejme kazdemu, ale nejak

se to vedome nebo nevedome toleruje

ja zastavam nazor, ze pokud se to deje (a to deje), melo by se to bud uplne zatrhnout nebo

tolerovat u vsech, aby nebyla preferovana pouze sorta litacu programatoru, kteri jsou schopni

si sve igc upravit a podepsat, coz je pro laika narocne

to s cim prisel lukas povazuju za skvele v tom, ze to konecne dostane na svetlo a bude se to at uz jakkoli

resit - ano, leta se pro radost, ale take se soutezi a silu soutezivosti bych nepodcenoval

• 9 RE: GPS G record
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.07.2014 * 14:29

aby nebyla preferovana pouze sorta litacu programatoru, kteri jsou schopni si sve igc upravit a podepsat,

Tady bych pribrzdil, Davide. Jestli o nekom vis, kdo svuj tracklog upravil a podepsal tak napis. Osobne vim jenom o dvou (s lukasem trech) pripadech podepsani letu - vzdycky to bylo kvuli spojeni rozdelenych tracklogu, navic ve vsech pripadech to nebyly lety ktere by ovlivnily jakekoliv skore - a pilotum slo o to, aby meli kompletni denicek, ne o score (teda s vyjimkou Lukase, tomu tipuju slo mozna jeste vic o svou programatorskou cest, nez o nejakej letovej denik)

• 10 RE: GPS G record
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 24.07.2014 * 14:54

petre, vim o takovych letech, ale nechtej po me prosim konkretni linky... napriklad minuly rok tu byl let z cr do sk jednoznacne upraveny, jeste drive lety nekterych slovaku v tatrach .... o vypinani gps (vymeny baterii) nemluvim, to urcite neni vec historicka

tema programatorama jsem nenarazel na konkretni osoby, spis na fakt, ze kdyz se takova vec prechazi, mel by existovat nastroj jako lukasuv verejne, aby si tu vysku mohli upravit i lidi, co neumi programovat - nebo nikdo, coz je samo lepsi reseni, ale melo by to byt kazdopadne rovne pro vsechny...

• 11 RE: GPS G record
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 24.07.2014 * 15:12

Tak ten "jednoznacne upraveny" let z CR do SK (jestli myslime ten stejnej, ale je to dost pravdepodobny) urcite nebyl nijak upravovan ve smyslu upravy IGC, ani si tam nikdo zadne body neprimyslel. Stejnym zpusobem si zvladne "upravit" tracklog kazdy majitel garmina, flymasteru bez jakychkoliv programatorskych znalosti.

Zajimalo by mne teda, jestli tam opravdu mame nejaky tracklog kde jsou upravovane body - gps souradnice nebo vyska - pripadne pridelane body a pak nasledne je ten tracklog podepsany.

Jestli ne, taxe nam ta nafouknuta bublina zase pomalu vyfukuje. Nicmene nekterym to nevysvetlis.

Jestli Davide tu prehnanou soutezivost nemas tendenci videt vic nez ji skutecne v poharu je...

• 12 RE: GPS G record
    Autor: drybar (+21) (-4) | Zasláno: 24.07.2014 * 17:54

Zadna bublina, ale zname pripady, ktere resila slovenska sportovni komise. Jak prime upravy tracklogu ze starych GPS, tak sofistikovane prepocitavani IGC dat a nasledne podepsani grecordem po uprave. Jejich SK o te soutezivosti zrejme vi sve, ja si to jen spojil s timto tematem. Vic uz k tomu asi nemam co dodat a pokud to neni pravda a SK si vymysli, jdou tyto historky na jeji ucet.

• 13 RE: GPS G record
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 24.07.2014 * 19:33

Tak to jsem rád, že ČPP se to nakonec vlastně vůbec netýká a bublina se přesunula do sloveského CC, kde zřejmě dodnes řádí zlotřilá digitální pirátská IGC bratrstva...;-)

• 14 RE: GPS G record
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 28.07.2014 * 11:43

Spíš se zamyslete, jaká jsou varianty...

Buď si budete věřit tak jako do teď s tím, že grecord si holt zdatnější můžou dodělat později.

Nebo můžete používat certifikované loggery jako plachtaři, řešit kalibrační křivky atd (kromě vysoké ceny je to i pakárna navíc).

• 15 RE: GPS G record
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 28.07.2014 * 21:42

Tak jen pro info - zkouknul jsem ty slovenske starsi tracklogy, udajne s falesnym G-recordem. Ukazalo se, ze se jednalo o tracklogy ktere vubec G-record nemely. V te dobe bylo mozne za urcitych okolnosti prihlasit tracklog bez G-recordu a XContest ho vyhodnotil jako validni. Tato chyba byla uz davno odstranena, cili to uz min. 2-3 roky nejde. Konkretne se jednalo o pomerne ocividne "zarovnani" maximalni vysky bodu v tracklogu na 2450 m (omezeni vysky na Slovensku). Udajne tam byly jeste nejake dalsi manipulace s vyskou, opet ve snaze obejit to nestastne slovenske omezeni 2450 msl.

Co je ale dulezite, o zadnou manipulaci s G-recordem se nejednalo - aspon ja jsem zatim zadny takovy tracklog nevidel.

Tak tolik k te nafouknute bubline falsovani G-recordu.

• 16 RE: GPS G record
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 04.08.2014 * 00:00

Tak tedy, vazeni priznivci validnich tracklogu...nedalo nam to spat a po dukladnejsi inspekci jsme skutecne objevili PODEPSANE manipulace s vyskou bodu v tracklogu v letosnim CPP.

Takze - v prvni fazi ocekavame, ze dotycni piloti sve lety v tichosti stahnou a priste uz budou vedet, jestli se chteji snazit dodrzovat omezeni nebo si letet zcela volne, ale za nula bodov:)

Ac tedy z techto nesvaru v CPP nemam radost, musim potvrdit Davidovo neadresne tvrzeni.

Doufam tedy, ze timto se to gentlemansky vyresi a nebudeme muset sahat k dalsim opatrenim.

• 17 RE: GPS G record
    Autor: polachp (+105) (-31) | Zasláno: 06.08.2014 * 15:05

Smutný takový podvádění... :/

Měl jsi teda pravdu Davide, asi jsem idealista. Promiň.

• 18 RE: GPS G record
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 22.09.2014 * 14:57

včerejší denní skore má zajímavého vítěze .))

https://www.xcontest.org/world/en/flights/detail:Itze/21.9.2014/07:06

• 19 RE: GPS G record
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 22.09.2014 * 19:03

Tomu rikam zafuk :-D

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.

Partneři:

logo Gradient  logo Axispara  logo MAC Para

Sekce PGwebu: