FÓRUM PGweb


[Téma] Nový Medard

Nový Medard
Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 05.03.2015 * 10:40

Ahoj, zajímalo by mě jestli jsem jediný kdo má problém s novým Medardem. Dříve byl pro mě rovnocenný soupeř pro FlyMet a meteo.pl.

Teď bych řekl, že je konstantně úplně mimo.

Viz. srovnání:

Medard:

FlyMet:

Družice:

6 příspěvků
shlédnutí: 3324
  • 1 RE: Nový Medard
    Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 05.03.2015 * 13:18

    Taky se mi ta změna vůbec nelíbí, ale nespíš je to moc nezajímá. Od té doby, se na něj nedívám. Snad to neměnili jen, aby zbytečně utratili peníze.

  • 2 RE: Nový Medard
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 05.03.2015 * 22:50

    Podle mých dlouholetých zkušeností Medard nikdy moc nefungoval a nepoužíval jsem ho.

    Flymet, Windguru super, pro Beskydy a SK http://www.shmu.sk/sk/?page=474

  • 3 RE: Nový Medard
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 06.03.2015 * 20:31

    Taky mam pocit, ze medard nikdy moc nefungoval. Ale uz ho nekolik let nesleduju. Podle me nejspolehlivejsi plachtarska predpoved pro cechy je GFS. Jenom je potreba se ho naucit cist :-).

  • 4 RE: Nový Medard
    Autor: ttichy_2 (+1) (-0) | Zasláno: 08.03.2015 * 18:27

    zatím se dost trefují na www.windyty.com ale nevím jak moc sedí vyšši vítr ???

  • 5 RE: Nový Medard
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 08.03.2015 * 21:03

    Vsak taky windyty je gfs ;)

    https://www.windyty.com/about/

  • 6 RE: Nový Medard
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 09.03.2015 * 11:50

    IMHO na predpoved vetru v Cechach funguje nejlepe flymet a gfs (maji urcita specifika, ktere je potreba vedet a neverit tomu slepe - gfs kvuli tomu ze se jedna o globalni model s hrubym modelem terenu, takze vubec nezvlada takove ty podzimni a zimni inverzni situace, flymet zase kvuli nekterym chybam, ktere se v nem pravidelne objevuji).

    Na predpoved termiky dobre funguje flymet (jinou podrobnou predpoved termiky ani nemame, skoda, ze tu nekdo neprovozuje pekny RASP model zamereny na Cechy).

    Na obecnou predpoved oblacnosti a srazek ma u me velmi dobry kredit Aladin z CHMU.

    Medard byl pro nase ucely odjakziva dost naprd.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: