FÓRUM PGweb


[Téma] Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures

Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 26.04.2011 * 08:21

10 příspěvků
shlédnutí: 3716
  • 1 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 26.04.2011 * 14:11

    Pěkné, ale mohlo to být delší.

  • 2 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 26.04.2011 * 16:30

    Maxi myslis to video nebo ten let? :-)

  • 3 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Oman (+11) (-1) | Zasláno: 26.04.2011 * 19:19

    Jojo,pěkný,jen je mě trochu líto že už vás alpští letci nepotkáme v rodné hroudě,neb se to nevyplatí,ale třeba jo,že jo,jen tak pro radost :-)))

  • 4 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Petule (+6) (-1) | Zasláno: 26.04.2011 * 20:58

    Ale jo Ománku, ale je pravda, že zdejší lítání vlekáním se finančně už opravdu moc nevyplatí, takže na Všechově už asi minimálně. Ale až klapne krkonošský počo, bude skvělý, když dorazíte na Kačák a uděláme pořádnou společnou předletovou seanci :-) Na to se moc těšim!!!

  • 5 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Oman (+11) (-1) | Zasláno: 26.04.2011 * 21:08

    No to já taky :-))) Tak dejte prosím vědět až nějakou tu kerkonošskou seanci naplánujete!!!

  • 6 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Ondra (+0) (-0) | Zasláno: 26.04.2011 * 21:09

    Chlapi nádhera, není víc co říci, prostě nádhera...!

  • 7 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 27.04.2011 * 20:49

    Jsem začatečník a nechápu jak se někdo může pustit do takových míst. Todle nikdy nedokážu :)

  • 8 riziko
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 28.04.2011 * 07:51

    Jaké bylo riziko vyhnití ve skalách? A měli jste vždycky plán B na relativně bezpečné přistání? Jako začátečník tohle nedovedu z videa odhadnout, tak se ptám.

    To video je supr.

  • 9 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 28.04.2011 * 12:52

    Díky všem za kladné ohlasy.Ono letět špičkový výkon a přitom se rozptylovat natáčením ( i když je kamera na přilbě) jde docela proti sobě. Rozptyluje to. Petrosi, i já jsem byl kdysi začátečník a také jsem si myslel, že takové lety jsou pro mne nereálné..i když v době mých začátků se ještě takovéhle velké věci nelítaly. Ale třeba Jindra Fikar, ten tak dlouho nelétá a už má prvních 200FAI :-) Ono si to chce spíš říct "Když to mohou zaletět jiní, proč bych to nedokázal také?". Ale samozřejmě že za tím jsou spousty nalétaných hodin jak u nás, tak hlavně v Alpách. To dá člověku nejvíc. A taky proštudovat jak to tam lítají místňáci, meteorologii, atd. A tím se taky dostávám k tomu dotazu od pgPavla. Jsou místa, kde se normálně přistát nedá a tam tomu prostě musíš věřit. K tomu ti pomáhají tvoje zkušenosti a někdy také předchozí lety někoho jiného, většinou místních lítačů. No a jejich lety jsou pro nás obrovskou výzvou i inspirací. Je jasné, že pokud se nic nestane, tak tam proletíš v pohodě , najdeš i stoupák a neřešíš co kdyby...Kdyby se ale skutečně něco stalo, třeba kdyby se ti to vyskládalo, ztratil jsi výšku řešením a nakonec někde nahoře na ledovci musel přistát, tak ti asi nezbyde nic jiného, než být snesen dolu vrtulníkem. Proto je hodně důležité být neustále i za letu v kontaktu vysílačkou s ostatními, aby vždy věděl každý o každém, kde se nalézá a v jaké situaci. Mobilem by si se tam asi nedovolal...

  • 10 RE: Fanas 200FAI od Pink Panther Pictures
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 29.04.2011 * 07:07

    Já bych těm dotazům dodal, že lítání V takových horách kde mají kopce kolem 3.000m je tak trochu o morálu, ne každý to zkousne, ale dá se na to zvyknout. Ale nedá se to natrénovat na Raný, v Krkonoším, nebo odvijáku. Z vlastní zkušenosti nepomůže ani jarní Bassano, kde je termika opravdu ostrá jao břitva :)

    Únikových míst je tam spousta, pořád je kam odletět od kopce a v klidu přistát. Jediný a nejhorší bod z mého pohledu byl přeskok přes ledovec, co je hned na fotce v titulku. To bylo vážně na morál to tam poslat. Ať už první den kdy byl vrcholek v macícha nebylo moc vidět kam se letí, tak druhý den kdy tam mrak nebyl, ale zase to nechodilo tak vysoko. To asi nebyl dobrý nápak do tam prolítávat ve 20 metrech.

    Ještě jedna věc, hodně se toho dá uletět aniž by jsi se přiblížil těm skalám nebo byl nad sněhem. Viděl jsem borce co to letěl skoro prostředkem udolí a moc neztrácel.

    V neposlední řadě taky musí být dobré počasí, hlavně bez silného údolního proudění a vysoké dostupy aspoň 3.500m jinak se prostě některá místa nedají přeletět.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: