FÓRUM PGweb


[Téma] Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze

Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 12.01.2021 * 14:17

sem můžete psát vaše příspěvky a dotazy

15 příspěvků
shlédnutí: 1597
  • 1 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 12.01.2021 * 17:52

    Jen chci připomenout, že vše je nezávazné a vyplněním svého jména pouze vyjadřujete svoji podporu a zájem o tento druh pojištění. Nicméně je také potřeba připomenout, že postoj "počkám a uvidím" k ničemu nevede. Čím více bude případných zájemců, tím lepší vyjednávací pozici budeme mít. Dopředu ale tvrdím, že pokud nebude min. tak 100 případných zájemců (čistě můj odhad z dosavadních jednání), pravděpodobně se s námi vůbec nebudou bavit. Takže, pokud si myslíte, že vám to pomůže, neváhejte. Rovněž prosím zaktivujte své kamarády, kteří třeba FB nebo Forum moc nečtou, ale měli by zájem, ať připojí své jméno. Děkuji

  • 2 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 12.01.2021 * 19:30

    ještě pro info, možná to z těch odkazů v anketě není úplně zřejmé. Jedná se o ty první dvě varianty pojištění:

    ISIC roční pojištění s krátkodobými výjezdy od 300Kč/rok

    ISIC roční pojištění s dlouhodobými výjezdy od 2200Kč/rok

  • 3 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 12.01.2021 * 20:56

    Hledal jsem možnost toto pojištění znova uzavřít, měl jsem ho tou oklikou přes členství v autoklubu. Na naše potřeby v paraglidingu bylo extrémně levné a výhodné.

    Teď to vypadá že se dá sehnat jedině přes členství v ve Svazu aerobiku, ale nenašel jsem jestli v tomto svazu jde udělat individuální členství jak to šlo u autoklubu.

    Takže když by to šlo nějakou hromadnou spoluprací tak bych byl velmi rád.

    Díky

  • 4 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 12.01.2021 * 21:05

    právě že už to nejde ani tam

  • 5 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 12.01.2021 * 23:03

    Ahoj Radku, myslím že ta cena 300 Kč je nereálná, je to cena pro studenty s ISIC, navíc pokud jsem se díval tak to pro rizikové sporty aby tam byl paragliding tak s ISIC stojí 450Kč. Moje Anežka to má.

    Každopádně i za trojnásobek ceny by to byla pořád dobrá nabídka Hlavně kvůli výši krytí které je 6mil, předpokládám kumulativně.

    Bylo by dobrý vědět jaké formy paraglidingu to kryje (tzn aby to nebylo jako naposled, že někdo měl životní pojistku s krytím paraglidingu, ale pojišťovna při úrazu řekla že paragliding myslí ve smyslu letu na tandemu kdy nejsi pilot ale pasažér a nebo klasický když pilot letíš vícekrát než 3* ročně tak už to není rekreační paragliding atd...) Tak by bylo taky super vědět zda to funguje na organizované akce a závody.Hodně aktivních lidí jezdí na závody.

    Ačkoliv to dost studentů používá ověřený to vlastně nějakou pojistnou událostí asi není.

    Dokážeš to zjistit?

    Tady jsem udělal přehledovou tabulku konkurenčních produktů pojistky LAA (a pseudokonkurenčních, které nekryjí paragliding ale rizikové sporty ano).

    Kdyby tam něco chybělo tak mi napiště ať to doplním.

    docs.google.com/spreadsheets/d/1GUpImEEiuHk5DI91iQ6uf0UB3xrFMKpxrUnyIHYQec8/edit?usp=sharing

    Momentálně vychází nejlíp krytí u ČHS+Uniqua. Kdo cestuje málo tak pak možná krátkodobé pojištění asi CP UNIQUA K3 nebo jak se to jmenuje uzavřený na daný dny.

  • 6 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 13.01.2021 * 09:25

    Ahoj Petře, nikde jsem netvrdil, že je to za 300Kč.

    Jak si psal, stojí to 450Kč NA CELÝ ROK a je v tom:

    Územní platnost Omezený svět

    Platnost pojištění 365 dní

    Délka jedné cesty až 45 dní

    Léčebné výlohy 6 000 000 Kč

    Repatriace 6 000 000 Kč

    Opatrovník 100 000 Kč

    Zachraňovací náklady 1 800 000 Kč

    Nebezpečné a zimní sporty ANO

    přes LAA stojí srovnatelné 5000Kč(nejlevnější 1600Kč a čtvrtinový krytí) a navíc to od LAA nezahrnuje zachranovací náklady a je jen pro Evropu. Pro svět by to bylo za 11000Kč. A pro dlouhodobější pobyty je ten rozdíl ještě výraznější. Ohledně závodů nevím, já je nelítám. Ale Honza Jareš jo a používal ho, tak se zeptej jeho. Tolik asi ke srovnání

    Ohledně podmínek je tam jasně uveden PG jako sport zahrnutý v rizikových. Zkoumal to i jeden nejmenovaný pilot, který dělá u konkurenční pojištovny a žádný kličky nenašel. Je to běžné pojištění od Uniqa pojištovny, jen za jinou cenu.

    Háček je v tom, že aby si k tomuto pojištění měl přístup, misíš být držitel karty ISIC(student) nebo Alive(není omezeno věkem). Alive získávaly spolupracující organizace(Automotoklub), ale v současné době to už nejde. Takž e teď se ke kartičce od Alive nemáme šanci dostat. Ale jak jsem psal, v rámci Alive dochází ke změnám a otevírá se teoretická možnost, kdy jsou ochotni jednat i mimo organizace. Víc se napsat nedá, protože aby o tom byli ochotni jednat, je potřeba ukázat zájem určitého počtu lidí

  • 7 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 13.01.2021 * 10:34

    To chápu ale při ceně 450 Kč se bavíme o studentské ceně s ISIC. Kolik to stálo v rámci autoklubu nebo aerobiku ve verzi s rizikovými sporty pro kohokoliv nehledě na věk a statut studenta?

    Jinak ty Zóny 1 mají obě pojišťovny stejný, jedna tomu říká Evropa druhý Omezený svět ale jsou tam naprosto stejné země.

    Záchranné práce samozřejmě pojistky od CSOB (LAA) kryjí. Položky za asistenční služby a léčebné výlohy jsou kumulativní. Jo to krytí je v současné době nízké, smlouvy už jsou taky dost staré, ale co vím stačilo na všechny úrazy v historii. Zatím...

    Za sebe bych taky rád viděl vyšší krytí, zvlášť když se podívám na to porovnání s konkurenčními produkty. LAA ale z pochopitelných důvodů nemůže jednat s Uniqua, když od ČSOB má všechny produkty, včetně těch zákonných. Buď se s tím něco rozumného udělá v rámci stávajících nebo se přijde o segment cestovních pojistek mezi pg, s tím se nedá nic dělat.

    V současné době tak vychází nejlíp pojistka v rámci ČHS. Což btw je taky Uniqua. Oni se ale opírají o dost větší členskou základnu (18000 členů).

    https://www.horosvaz.cz/res/archive/346/059321.pdf?seek=1602596396

    S Alive se navíc můžete opřít o jakýkoliv založený pg spolek, nemusí jít o jednání "mimo organizace" jak jsme si už psali.

  • 8 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 13.01.2021 * 10:58

    k tomu pojištění za 450Kč má přístup taky každý držitel karty Alive, o to tady běží.

    V čem je pojištění v rámci ČHS výhodnější? 1120-1695 podle věku versus 450Kč bez omezení věku.

    Jsi si jistý, že Asistenční služby=Záchranné práce?

  • 9 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 13.01.2021 * 11:18

    a ještě k tý územní platnosti...nevím, co tím sleduješ, když píšeš " Zóny 1 mají obě pojišťovny stejný, jedna tomu říká Evropa druhý Omezený svět ale jsou tam naprosto stejné země"

    u LAA je Evropa:

    Albánie, Andorra, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko (včetně Faerských ostrovů), Egypt, Estonsko, Finsko, Francie (včetně Korsiky), Gibraltar, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Izrael, Kosovo, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Maroko, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemí, Norsko (včetně Špicberk), Polsko, Portugalsko (včetně Azor a Madeiry), Rakousko, Rumunsko, Rusko (pouze evropská část po pohoří Ural a řeku Ural), Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Srbsko, Španělsko (včetně Kanárských a Baleárských ostrovů), Švédsko, Švýcarsko, Tunisko, Turecko, Ukrajina, Vatikán

    Nikde tam nevidím Austrálie,Mexiko,Brazilie,Colimbie a další, kam se přes zimu jezdí

    U Alive je "Omezený svět" je celý svět kromě USA a Kanady, ty jsou za další příplatek

  • 10 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 13.01.2021 * 14:44

    Ano máš pravdu, s těma zeměma jsem se spletl. Omlouvám se. Měl jsme tu haldu PDF od jiných pojistných produktů.

  • 11 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 13.01.2021 * 16:13

    taky jsem pred nejakou dobou zacal delat prehled produktu (pro porovnani i ty co nepojistuji PG

    docs.google.com/spreadsheets/d/1Xnq2RhroUuf0aVAz259ByDLnOqdSNciJ4VZcv-FYLC4/edit?usp=sharing

    Mam tam nektere pojistovny navic

  • 12 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: vitvavrousek (+0) (-0) | Zasláno: 19.02.2021 * 09:14

    Jak se má situace s možným pojištěním 25.2. bych rád opustil ČR

  • 13 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 19.02.2021 * 12:12

    Realně, když se to vůbec povede, bubu to považovat za obrovský úspěch, nicméně letos ještě asi ne. Je to běh na dlouhou trať. Prvním předpokladem pro zdárnou spolupráci je přechod z fyzických/plastových kartiček Alive na digitální. Na tom pořád pracují

  • 14 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: Carlos.one (+0) (-0) | Zasláno: 27.02.2024 * 09:20

    Ahoj, něco novýho ohledně Alive karty?

    Jaký byl poslední status?

    Zjišťoval jsem napřímo nedávno a v současný době to nemá už žádný svaz, do loňska to byl ještě český fotbalový svaz.

    Dík.

  • 15 RE: Cestovní pojištění od ALIVE - diskuze
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 27.03.2024 * 13:14

    Bohužel, pojištění přes Alive je mimo hru. Na Dona Quijota si hrát nebudu

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: