FÓRUM PGweb


[Téma] Zákaz létání na Raná?

Zákaz létání na Raná?
Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 25.11.2011 * 18:47

Přes různé kanály se ke mě dostávají informace o současném zákazu létání na Rané ze strany "Agentury ochrany přírody".

Chtěl jsem se tedy zeptat zda máte někdo bližší informace o tom co se "politicky" děje, zda tomu tak opravdu je, či je to pouze nějaký dočasný výstřelek který má rozhoupat jednání s LAA?

Já se jen modlím aby se tento zlý sen nestal skutečností... :/

23 příspěvků
shlédnutí: 4003
  • 1 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 25.11.2011 * 18:49

    Omouvám se za překlep v titulku"Raná = Rané"!

  • 2 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 25.11.2011 * 22:22

    Na VH ve Štokách o rané byla řeč, ale spíše se jednalo o úpravu startoviště než o zákazu létání.

  • 3 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 26.11.2011 * 13:05

    Včera jsem posílal mail na AOPK a zatím mi nikdo neodepsal,až něco dojde,tak dám vědět

  • 4 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 26.11.2011 * 18:03

    Na Rané je skutečně zákaz létaní, až do vyřešení situace s nájemcem areálu a opětovném vyjednání výjimky pro Ranou na létání v CHKO/rezervaci.

    Situace je v tuto chvíli trošku komplikovaná co se týče toho správcování, LAA teď v zásadě nemůže přímo rozhodovat o osudu kopce, je to především v rukou obce Raná...

  • 5 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 26.11.2011 * 22:21

    I když se mě to teď moc netýká, tak by mě stejně zajímalo kdo mohl zakázat lítání na Rané?

    Respektive pokud tam někdo přijede, a bude chtít lítat, kdo mu to zakáže a na základě jakých pravomocí?

  • 6 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 26.11.2011 * 22:54

    Pokud vím údajně zákaz vydala AOPK ČR, ovšem není to nikde vydáno veřejně.

    Pravomoc pro takové rozhodnutí mají a samozřejmě, nijak to v zabránění vstupu oni přímo nemůžou. Každopádně pokud se to poruší, pak jde o nepovolené létání v CHKO Čr. :/

    Trochu nepochopitelné je pro mě proč se zákaz vydává či ruší na základě nájemce areálu. Myslel jsem že základ a podstata takovýhle organizací je ochrana přírody. Jak se stav ochrany mění s tím kdo si areál pronajímá? A navíc areál Skleník jako takovej je přeci oddělený od startoviště jako takovýho? Nebo ne? Nebo jde o nějakou formu vydírání protistrany v jednání? protože mě to tak přijde.

    Smutný, doufám že se tahle patálie dostatečně rychle vyřeší. Nevím kdo danou věc řeší, každopádně jestli svaz nebo LAA tak mají dokonalou příležitost se vytáhnout :D

  • 7 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 27.11.2011 * 19:40

    Pokud to není nikde veřejně přístupné jako informace, nabízí se otázka: Je to pravda?

    Nebo z druhé strany, kde je vydáno povolení létat na Rané, která je v CHKO?

    Kdo to ví, ať odpoví...

  • 8 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 28.11.2011 * 16:34

    Tak dnes jsem dostal oficiální vyjádření na můj dotaz jak je to ve skutečnosti s tím zákazem,od pracovníka AOPK,který má na starosti vzdušné aktivity pana Hůly

    "Dobrý den,

    je to nejspíš něká fáma. AOPK žádný zákaz nevydala. Pokud mám info od vedoucího Správy CHKO České středohoří, tak areál na Rané nemá v současnosti správce a obec Raná, která areál pronajímá, by měla vypsat výběrové řízení na nového. Odtud možná tato dezinformace.

    Mějte se.

    S pozdravem,

    RNDr. Petr Hůla

    vedoucí Správy

  • 9 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.11.2011 * 17:20

    klobouk: tak to je uzitecna informace, ze od AOPK zadny zakaz nevzesel.

    Ja o zakazu cetl u Jezevce, nicmene bylo nam to od nekterych lidi z LAA potvrzeno, ze tam zakaz je. Ale mozna je to nejake nedorozumeni.

    Tak jeste napis na obec Rana, jestli se k tomu nechteji vyjadrit:)

  • 10 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 28.11.2011 * 18:03

    Spíš myslím,že někteří jsou papežtější než papež,stačí vypustit fámu a už to jede.

    Nepublikovanej zákaz,žádnej zákaz.Maximálně obec může zakázat vstup na pozemky,ale vzhledem k tomu,že jí skoro žádné nepatří....

  • 11 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 28.11.2011 * 18:28

    Obec vstup na pozemky zakázat nemůže (§ 63 odst. 2 zákona o ochraně přírody a krajiny - portal.gov.cz) :-)

  • 12 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 28.11.2011 * 21:46

    Díky za tu zprávu Scorpi... to spadl mi kámen ze srdce. A jak tak koukám na windguru, hned toho ve čtvrtek zneužiju :D

  • 13 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 30.11.2011 * 10:49

    Tak jsem z toho rozpačitý. Se zákazem létání na Rané to vypadá spíš na zprávu typu "jedna paní povídala" (paní Beranová) a to by bylo docela trapné. Protože pokud ochranáři nevědí o tom, že by tam byl zákaz a jediným zdrojem této informace je paní Beranová, viz http://jezevcoviny.net/Forum/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=13&start=210 , tak se nabízí otázka: Proč?

    Problémy ve vztahu/smlouvách ochranáři-obec-lítači asi budou, ale zákaz létání? Jediná věc, která mě napadá, čemu by to prospělo, je prosazení "zodpovědného správce". Ale to je jen moje spekulace... Prostě to bude zase o penězích. Ach jo.

  • 14 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 30.11.2011 * 13:22

    Aniž bych se o tu paní sám zajímal, tu a tam její jméno zazní a dosud vždy to bylo v kauzách budících přinejmenším rozpaky.

    Může to být samozřejmě dáno výběrovým efektem, ale i tak ... jak funguje obsazování funkce Hlavního inspektora provozu PG? Dělá se na tyto funkce oficiální výběrové řízení.

  • 15 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 30.11.2011 * 13:40

    To je těžké, když je jediný zájemce o volnou pozici....

  • 16 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 30.11.2011 * 13:56

    Uvědomil jsem si, že jsem sice viděl nějakou hlášku o výběrovém řízení na jakési teamleadery čehosi/kohosi, ale nic podobného na pozici hlavního inspektora. (ale zase, možná jsem jen byl nepozorný)

    Jestli ale byl jediný uchazeč, tak to možná bude právě proto, že se to ne zrovna dostatečně oznámilo.

    Minimálně by se slušelo otisknout výraznou výzvu do Pilota a to s dostatečným předstihem. K čemu jinému už by měl sloužit, když už není LAA/Svaz schopen posílat takové věci mailem?

    Já myslím, že taková funkce, kromě toho, že předpokládá dost uvážlivého až moudrého člověka, taky nebude pouze čestná, tj. je s ní spojen plat a jisté pravomoci, takže by tomu mělo odpovídat i výběrové řízení.

    Ta funkce se přiděluje nafurt nebo to funguje v nějakém časovém cyklu?

  • 17 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 30.11.2011 * 14:36

    pgPavel: aniz bych se chtel vyjadrovat k probirane osobe HIPL - vyberove rizeni na teamleadery jsi zrejme videl na strankach Svazu PG. Funkce HIPL nema ovsem se Svazem PG nic moc spolecneho, HIPL je zamestnanec LAA - spravy. Vyberove rizeni bylo zverejneno na strankach LAA a v Pilotu mam pocit bylo taky.

    Je dobre si uvedomit, ze LAA je jednak spravni organizace a za druhe take obcanske sdruzeni pilotu a tyhle veci jsou formalne oddelene - mimo jine i na urovni rozpoctu.

    Tolik jen technicka poznamka ode mne:)

  • 18 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 30.11.2011 * 15:19

    Jo a jeste k tve otazce: Ta funkce se přiděluje nafurt nebo to funguje v nějakém časovém cyklu?

    HIPL je normalni zamestnanec spravy (LAA) a jeho pracovni pomer se ridi ciste dle zakoniku prace:)

    Predpokladam ze HIPL ma smlouvu na dobu neurcitou.

  • 19 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 30.11.2011 * 15:24

    Jsem si vědom, že jde o dvě různé kategorie (leadeři vs inspektor (což je pokud se nepletu člověk se statutem veřejného činitele)), jestli to v textu splynulo, tak to se omlouvám za nechtěné zmatení.

  • 20 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 30.11.2011 * 15:38

    Skutečně to na LAA viselo:

    http://www.laacr.cz/index.php?Action=View&ARTICLE_ID=1927

    Od 21.12 s uzávěrkou 20.1., docela fofr, tohle se do Pilota asi ani nemohlo reálně dostat.

  • 21 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 30.11.2011 * 16:16

    Pavle, dovolim si tvrdit, ze o tomhle vyberovem rizeni vsichni potencialni kandidati vedeli. Duvod proc se prihlasil jediny zajemce (lepe receno - duvod, proc to nikdo z kvalifikovanych lidi nechce delat) je treba hledat jinde.

  • 22 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 30.11.2011 * 20:00

    Ten inzerat vysel v Pilotovi 12/2010 a zabira asi ctvrtinu strany 6. Je primo nad zminovanym inzeratem svazu PG na trenery. Pavle, pred necelym rokem ses tu rozohnoval, ze se nikde nedoctes o tom, co dela LAA. Ted zase postradas inzerat na vyberove rizeni hlavniho inspektora PG. Mozna by to chtelo min psat a vic cist, co myslis?

  • 23 RE: Zákaz létání na Raná?
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 01.12.2011 * 07:29

    Je to tak.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: