FÓRUM PGweb


[Téma] Wolf Gear - ukradené PF

Wolf Gear - ukradené PF
Autor: k.ludvik (+0) (-0) | Zasláno: 30.12.2011 * 01:57

Miloši "Wolfe" Lauermanne, doporučuji ti rychle zakoupit páva na obrázek, který jsi nelegálně použil ke komerčním účelům

1) zlegalizuješ tím svoji krádež

2) snížíš riziko postihu při návštěvě BSA

3) nebudeš muset trapně retušovat logo Vladstudia

originál:

http://www.vladstudio.com/cs/wallpaper/?xmasnight

wolfovina:

(až to wolf smaže, tak: http://postimage.org/image/o6lo8gjyj/ )

21 příspěvků
shlédnutí: 6303
  • 1 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 30.12.2011 * 10:17

    Autorska prava se porusuji snad v kazdem "videjku" nahranem na webu, tento ani jine pg weby nejsou vyjimkou. A to vcetne "komercnich" videi typu "skvele zazitky se skolou XY pri letani v zemi Z". Stacilo by si vybrat nejakou Public Domain hudbu, ikdyz... diky nasemu skvelemu autorskemu zakonu se clovek zlodejum z OSA nevyhne.

    Neni trochu pokritecke ukazovat pouze na Wolfa?

  • 2 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 30.12.2011 * 12:08

    kde neni zalobce neni soudce, pokud ta fotka patri k.ludvikovi tak se nedivim ze se ozval. Osobne se mi taky par fotek objevilo na cizim komercnim webu a taky jsem reagoval nasrane. Protoze ja se tim nezivim tak jsem chtel jen omluvu, kdyby se ten clovek zeptal dopredu tak mu je klidne dovolim pouzit, me slo spis o princip. Jestli to k.ludvika živí tak se vůbec nedivim že se ozval. Pokud se focením chceš živit tak jen do techniky zahučí deseti až statisíce a o času který strávíš ať už učením se fotit nebo následným zpracováním fotek nemluvě. Prostě krást se nemá a basta.

  • 3 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: zk148p15 (+23) (-6) | Zasláno: 30.12.2011 * 13:18

    http://www.portwallpaper.com/image/32694-xmas-night.html

    Velky Google sam na to odkazuje. Tam si na licence nehrajou. Tak necht si kazdy udela usudek sam... A necht si kazdy ucini pouceni sam.

  • 4 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 30.12.2011 * 13:27

    takže si dovolím se k tomu aj vyjádřit:

    1. Autorská práva zaplacena.

    2. Omlouvám se za vzniklé porušení autorských práv.

    3. Obrázek stáhnut odkudsi z webu, již bez copyrightu.

    4. Na výše zmíněném webu k. ludvik není uveden v jakémkoliv vztahu k dotčenému grafickému dílu. Podobné věci se obvykle řeší, ovšem nikolivvěk takto. Mezi slušnými lidmi.

  • 5 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 30.12.2011 * 16:41

    3. Obrázek stáhnut odkudsi z webu, již bez copyrightu.

    To je prave ten bezny omyl. To, ze na obrazku nevidis nejake C v krouzku neznamena, ze neni autorsky chranen, to on je vzdy. Takze spravne by jsi mel pouzit pouze obrazky, jejich licenci znas a u nichz toto pouziti licence dovoluje a nebo to mas "poresene" s drzitelem autorskych prav. Z toho vychazi jednoducha implikace: Nevim, ci obrazek/hudba/video to je a pod jakou licenci je siren => nepouziji ho. Tak to delaji slusni lide.

  • 6 kkaarreell.pg »PM | Zasláno: 30.12.2011 * 16:41
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 30.12.2011 * 16:56

    ...omlouvám se, ale citací "Obrázek stáhnut odkudsi z webu, již bez copyrightu. " jsem reagoval na bod 3) úvodního příspěvku tohoto vlákna. To, že copyrightem je chráněno každé dílo jsem už také zaslech. Kupodivu. Na druhou stranu nemusí být autor dohledatelný. Při přípravě PFka jsem měl vybrané tři motivy, u všech tří jsem se nedopátral autorů. Zvolil jsem tento... A zaplatit xxx dolarů by bylo pro mně opravdu jednodušší, pokud bych znal a měl k dispozici odkaz.

  • 7 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: Komar (+2) (-0) | Zasláno: 30.12.2011 * 17:02

    ....kdo je K.Ludvik?

  • 8 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 30.12.2011 * 17:13

    Zajímalo by mne, zda vyprávíte vtipy. Pokud ano, doufám, že pouze ty, které si sami vymyslíte. Jinak kradete, protože i vtip je autorským dílem.

    Pěkný Nový rok a nezapomeňte na to na Silvestra!

  • 9 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 30.12.2011 * 17:18

    Te sere, zes na to neprisel prvni...ludviku?

  • 10 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 31.12.2011 * 15:10

    Je fakt nutný tohle řešit tady veřejně na fóru? To mi přijde jako snaha o naházení co největší špíny.

    Navíc to tu pak vypadá jak na babskym sněmu. Místo abyste napsali jak jste si kdo a kde polítal něbo nějaký zajímavý tipy na lítání a terény tak se tu akorát háže bahnem :/

    Smutný.

  • 11 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: stroupek (+4) (-0) | Zasláno: 02.01.2012 * 11:27

    Nějak moc všechno přepočítáváme na peníze. A umělci jsou v první řadě. Už platíme, za to že máme možnost si něco okopírovat, tak se mi zdá, že umělci kradou úplně stejně, když si totiž okopíruji vlastní text či fotku, zaplatím poplatek, který mi někdo ukradl. Jenže to je zákonem posvěceno. Naopak ne.Už tady byly snahy vybírat poplatky za zpěv u táboráku. A pokud si zatančíte na zábavě je tady OSA a nataženou dlaní... Ještěže ptáci po nás nechtějí zaplatit licenci za létání. :-)

  • 12 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 02.01.2012 * 11:58

    Spis se divim ze to nekdo resi tady pres forum namisto aby zvedl telefon a zavolal tomu kdo ho dle jeho nazoru poskodil. Celkem jsem nepochopil proc nekdo o problemu informuje Wolfa timto zpusobem kdyz evidentne na nej ma kontakt ktery je na Wolfovych strankach.Pocinani Ludvika me pobavilo,az mu nebude splachovat zachod necht zalozi na PG webu vlakno s zadosti o instalatera.

  • 13 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 02.01.2012 * 12:14

    Nejhorší je, že komise pro rybolov nelení:

    http://diit.cz/clanek/rada-eu-na-setkani-zemedelcu-a-rybaru-schvalila-podepsani-dohody-acta

    Věci, které jsem považoval za špatný vtip se stávají skutkem a člověk pak neví, kdy se zhmotní vize považované za humor dnešní:

    http://www.infobaden.cz/2011/09/14/za-vyhled-se-bude-platit/

    A že my toho shora kolikrát vidíme opravdu hodně!

  • 14 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 02.01.2012 * 12:28

    pgPavel: sice je to uz opravdu offtopic (i kdyz u tohoto vlakna ani nevim, co je vlastne topic;-), ale s tou ACTA to neni zdaleka tak horke - tradicne zasveceny clanek od pana Peterky je na Lupe http://www.lupa.cz/clanky/acta-misto-vanocniho-kapra/ - co je nejdulezitejsi, dohodu musi schvalit vsechny clenske zeme.

    A jeste bych chtel reagovat na toto Zajímalo by mne, zda vyprávíte vtipy. Pokud ano, doufám, že pouze ty, které si sami vymyslíte. Jinak kradete, protože i vtip je autorským dílem. - precti si autorsky zakon, staci zacatek - a zjistis, ze to jednoduse neni pravda;)

    A zcela obecne, kdyz se tu ta diskuse takto rozjela - osobne si myslim, ze je rozdil mezi zakonnou ochranou autorskeho prava a pokusy o bezohledne vymahani autorskeho prava tlakem velkych korporaci - drzitelu autorskych prav - za cenu omezeni svobod a jinych prav. Zda se mi, ze to tu nekteri volne zamenuji...

  • 15 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: stroupek (+4) (-0) | Zasláno: 03.01.2012 * 09:33

    Scorpi, možná neumím číst, ale vtip je, podle toho co jsem si v autorském zákoně přečetl, autorským dílem. Ale vyprávět ho můžeme, mezi kamarády, zatím :-)

  • 16 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.01.2012 * 11:53

    stroupek: nejsem pravnik, ale presto si dovolim zastavat nazor, ze vtipy obecne nejsou autorskym dilem podle definice autorskeho zakona a nepozivaji ochrany autorskeho prava. Nebo snad znas nejakeho autora vtipu?;)

  • 17 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 03.01.2012 * 12:28

    vlákno ukradené PF je dobrý vtip :)

  • 18 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 03.01.2012 * 12:34

    A ty znáš Scorpi autora lidové písně? Přesto OSA vyžadovala za lidovky platit.

    Bavil jsem se na téma vtipů s právníkem a vedlo to k debatě, zda je chráněno provedení, myšlenka, pointa nebo konkrétní text.

    Nejbližší je tomu podle mne báseň.

  • 19 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.01.2012 * 13:42

    pgPavel: autora lidove pisne neznam - a to je presne to co pisu. Proto taky samotne lidove pisne nejsou chraneny autorskym zakonem. Neco jineho je "tvurci zpracovani dila jineho", tj. napr. album lidovych pisni od nejakeho konkretniho hudebniho "telesa", ktere IMHO z definice v autorskem zakone poziva ochrany. Kdyz nejakej estradni bavic nahraje CD kde bude vypravet vtipy, tak to asi taky bude dilo chranene dle autorskeho zakona.

  • 20 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 03.01.2012 * 14:22

    Ono věcně vzato pokud nějaký estrádní bavič bude vyprávět svoje vtipy na nějaké veřejné akci, tak by za to taky měl platit OSA (tedy kromě toho, že autory divadelních her a podobných věcí možná OSA nespravuje) . A to si nedělám legraci, to tak skutečně je - OSA se milostivě uvolila, že tyto poplatky nebude vymáhat, pokud jí takové vystoupení bude nahlášeno týden předem....

  • 21 RE: Wolf Gear - ukradené PF
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 03.01.2012 * 14:36

    Tak, jak mi o případu bylo referováno, nešlo o pouštění audionahrávek, nýbrž živou interpretaci lidových písní.

    Přesto OSA požadovala výpalné.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: