FÓRUM PGweb


[Téma] Pojištění odpovědnosti PG a PPG

Pojištění odpovědnosti PG a PPG
Autor: Vanis (+0) (-0) | Zasláno: 02.01.2012 * 23:40

Létám zároveň PG i PPG a není mi úplně jasné, jak to pojistit, abych se vyhnul případným problémům při nějakém maléru. Jde o to že pojištění odpovědnosti na PPG je svázáno s konkrétním padákem, kdežto u PG to jde i na osobu, což znamená, že mohu létat třeba s 5 různými padáky a jsem stále pojištěn. Pokud zaplatím pojistku za 1.000 na konkrétní padák a půjčím si na vyzkoušení jiný, něco se stane, tak mám smůlu a letěl jsem nepojištěn ? Napadlo mně zaplatit si 1.000 pro PG na osobu a 150 pro PPG (ČR+SR) na konkrétní padák. Tak teď babo raď.

Volal jsem i na LAA, ale nějak nepochopili, na co se přesně ptám :/

13 příspěvků
shlédnutí: 3906
  • 1 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 03.01.2012 * 16:38

    Ahoj,

    nemám pro tebe odpověd, ale když napíšeš nebo zavoláš na LAA paní Aleně Tinákové: tinakova(at)laacr.cz

    tel 242 403 270

    tak ti, dle mé zkušenosti, poradí a vyřídí s tebou co potřebuješ tak aby ses problémům vyhnul.

  • 2 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 03.01.2012 * 23:21

    Nejsem si jist, jestli dámy na LAA ochotně a dobře poradí. Obvykle se tam plátce příspěvků spíše nazlobí.

    Kdysi jsem to řešil a uzavřel s tím, že musím mít dvě pojistky. už si ale nevzpomínám na důvod. Asi se u PPG pojišťuje SLZ a na tom PG nelze lítat, nebo tak něco.

  • 3 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 04.01.2012 * 02:32

    Hm nevím já kdykoliv jsem potřeboval něco vědět ohledně pojištění, poplatků atd tak vždycky ochotně poradili, jak mailem tak telefonem.

    Ale tak zase jestli třeba necestuješ lítát do zahraničí tak můžeš zaplatit na pg jen tu základní ceskou, ta je docela levna.

  • 4 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 04.01.2012 * 02:33

    Jinak popravdě je to docela darda teď na novej rok :D to jsou různý poplatky za regitraci sportu tuhle, tuhle a desítka v čudu. když k tomu přičtem ještě třeba pojistku na auto... :/

    Jen na PK, s pojištěním i cestovním do zahraničí je to okolo 3000.

  • 5 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 04.01.2012 * 11:25

    Až se nevejdeš do 150 kg, tak potom budeš valit oči !

    Jinak 150 kč za základní pojištění na motor ( do 150 kg ), a 1000 kč za roční pojištění pro Evropu ( opět do 150 kg) mi pokud jezdíš častěji ven až tak drahy nepřijde.

  • 6 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: handa (+0) (-0) | Zasláno: 04.01.2012 * 12:48

    čau, když jsem začínal před 2ma lety s motorem, řešil jsem stejnej problém. Inu zeptal jsem se přímo v LAA a bylo mi sděleno, že pojistka stačí pro PPG a PG jedna, a to pouze na PPG , volné lítání /PG/ je v této skupině pojištěno automaticky. /Na techničáku a v pojistce je uvedeno i č. vrchlíku/. No jestli je to teď nějak jinak, rád se nechám proškolit!

  • 7 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 04.01.2012 * 13:36

    To ale platí jen v případě, že pro PG i PPG používá stejné křídlo, ne?

  • 8 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: Vanis (+0) (-0) | Zasláno: 04.01.2012 * 14:38

    Do teď jsem lítal jedno křídlo na volno i na motor, jedna pojistka platí pro obojí, to je v pohodě. Jenže sem tam chce člověk vyzkoušet i jiný kluzák a v tom případě podle mně letí nepojištěn. Proto jsem psal, že to nejspíš budu muset řešit za 1000 na volno na jméno a za 150 PPG na konkrétní kluzák (stejně létám poue ČR). Pokud budu chtít vyzkoušet nějaký jiný kluzák na motor, hold budu to muset risknout. Každopádně je to velmi kostrbaté řešení. Pří tvorbě pojistných produktů na toto soudruzi bohužel nejspíš nemysleli :/

  • 9 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: handa (+0) (-0) | Zasláno: 04.01.2012 * 15:41

    jo, jeden padák pro obojí, to jsem zapomněl podotknou, sorry. Jinak padák v kombinaci s motorem podléhá, mám takovej pocit zalétání a protokolu...hele na tohle se klidně zeptej Chorcheho (http://www.chorche.com/paragliding), je ochotnej a v poho, co ví, to poví a poradí.

  • 10 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 04.01.2012 * 23:00

    Asi si dovolím ještě poznamenat, že bych rozlišoval tři názory.

    V diskuzi, inspektora při kontrole a pojišťovny, která má něco platit.

  • 11 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 05.01.2012 * 04:59

    Radši si to hlavně pořádně ověř... lepší zaplatit 1000 na rok, než pak splácet desítku let milion odškodné...

    Náhoda je strašnej blbec!

  • 12 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: Vlasta2 (+3) (-0) | Zasláno: 05.01.2012 * 16:36

    Pokud vím, tak PG a PPG je každé něco jiného. Musíš na to mít dva piloťáky, dva techničáky a taky dvě pojistky. Já to už takhle platím několik let. :-(

  • 13 RE: Pojištění odpovědnosti PG a PPG
    Autor: jiri.kutil (+0) (-0) | Zasláno: 06.01.2012 * 09:06

    Ahoj, Vlasto2, také jsem to takhle několik let platil a nyní jsem zjistil, že je možná varianta jednoho pojištění (PPG) na PG i PPG ale podmínkou je stejný padák a singl. Pro tandemové létání tahle varianta možná není a je nutné si jej opět pojistit zvlášť. Tahle informace by mohla být zmíněna v přehledu pojištění a pár lidí by asi ušetřilo.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: