FÓRUM PGweb


[Téma] Lekařská prohlídka

Lekařská prohlídka
Autor: Pajda (+0) (-0) | Zasláno: 29.05.2013 * 22:52

Zdravím všechny vespolek, mám takový laický dotaz.

Před samotným PG kurzem musím absolvovat lékařskou prohlídku leteckým doktorem.

Otázka zní: proplácí zdravotní pojištovna tuto prohlídku ?

3 příspěvky
shlédnutí: 3532
  • 1 RE: Lekařská prohlídka
    Autor: stroupek (+4) (-0) | Zasláno: 30.05.2013 * 02:09

    Podle zákona 49/97 Sb. o civilním letectví v platném znění může vystavit průkaz zdravotní způsobilosti mimo určeného leteckého doktora i praktický lékař pro závěsné kluzáky, padákové kluzáky a sportovní padák. Taže můžeš ke svému obvoďákovi. Obecně pojišťovny tuto prohlídku nehradí. Vím, že některé pojišťovny hradily sportovní prohlídky mladým do 25 let jako nadstandard. Jestli do toho zahrnuli i prohlídku na získání pilotního průkazu to nevím. Tady je jediné řešení prolistovat stráky tvojí ZP a pokud hradí sportovní prohlídky opatrně se zeptat zdali by náhodou neproplatili i toto. Jinak musím říct, že jsem si to vždy musel uhradit ze svého a začínal jsem když platilo na prohlídku každý rok. (nebo dva, to už fakt nevím, ale zálo se mi to strašně často :-))

  • 2 RE: Lekařská prohlídka
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 30.05.2013 * 08:19

    Já bych šel cestou praktického lékaře. Mně stačilo, když mi doktorka napsala "Schopen provozovat paragliding". Tj. velmi podobné tomu, jako když školy požadují potvrzení od lékaře pro děcko když jedou na lyže nebo když děláš autoškolu. Většinou si za ten štempl berou cca stovku až dvě. Jestli ti to stojí za nějaké vyjednávání, můžeš smlouvat a hledat minimální cenu.

  • 3 RE: Lekařská prohlídka
    Autor: Pajda (+0) (-0) | Zasláno: 30.05.2013 * 18:09

    Díky moc za rady !!

    Stovku neřeším, ale pětistovku a víc bych raději utratil jinak..

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: