FÓRUM PGweb


[Téma] Handicapy a PPB

Handicapy a PPB
Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2011 * 13:57

oddeleno z vlakna Chybi nam jedna kategorie? http://www.pgweb.cz/forum/pg-sport-prelety-souteze:72937

65 příspěvků
shlédnutí: 4225
  • 1 RE: Chybí nám jedna kategorie?
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 14.02.2011 * 10:12

    Scorpi, napr. golfiste, aby spolu mohli soutezit hraci ruznych urovni, maji zaveden system handicapu. Mozna by to pro zacatecniky bylo motivujici....

  • 2 RE: Chybí nám jedna kategorie?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2011 * 10:31

    Jazzman: to samozrejme taky jde udelat, ale klicova otazka zustava stejna - podle jakeho kriteria (kriterii) ty handicapy stanovit?

  • 3 Autor: Jazzman »PM | Zasláno: 14.02.2011 * 10:12
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 11:33

    systém ála golfové hedikepy řešit lze , když se chce: www.pg-leonardo.cz

    bod 4.3.

  • 4 RE: Chybí nám jedna kategorie?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2011 * 12:12

    Hele wolfe, muzes mi prosim vysvetlit, kde uvidim vliv handicapu na bodovy zisk pilota v tvem pg leonardo? Krome toho ze je mas uvedene v pravidlech, tak se tvuj system nijak neodlisuje od klasickeho leonarda nebo dhv xc, tj. Koeficienty 1.5 - 1.75 - 2.0 pro vsechny, tedy se podle tvych pravidel vubec nechova. Nebo jsem neco prehlid?

    Zda se mi ze jsi nepochopil tu podstatu, tak tedy znovu po lopate: handicapy udelat lze (xcontest to umi, mame i nejake klubovky co to vyuzivaji - tedy ne ze to maji jen napsane v pravidlech, ale ze se jejich soutez podle toho chova), ale problem je v tom PODLE JAKYCH KRITERII. Handicap podle kategorie kridla neresi ten zakladni problem - srovnavat piloty stejnych trid a ne padaky stejnych trid.

    A neodpustim si poznamku k tomu jak mas handicapy nastavene - kdyby se ten tvuj system podle nich choval a prihlasovalo by tam vic nez hrstka pilotu, tak bys zjistil, jak jsou nastavene nesmyslne...

  • 5 RE: Chybí nám jedna kategorie?
    Autor: zdenka (+24) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 12:14

    No vetronari to maj taky, ale otazka je zda to ma pro nas smysl.

    Kazdorocne jsou obrovske hadky kolem toho zda ty 2 koeficienty CR/Alpy maji byt o desetinku tam ci tuhle a vy chcete do CPP pridavat dalsi 3-6 koeficienty (CR, Alpy - proste nasobeni koeficientu neni vhodne-osobne mi treba prijde ze body za fai na EN-B a netestovanem kridle by v alpach mely byt +- stejne. V Alpach padak nehraje skoro zadnou roli.). Podle me neni sance je nastavit spravedlive.

    I kdyz - mozna by se pak daly udelat jen 2 kategorie - OPEN a HENDIKEPOVANI :-). Prvni by zustala stejna jak je ted, v te druhe by piloti z ruznych kategorii meli ruzny hendikepy (mineny kategorie padaku + deleni na zeny, deti, starce, mozna i ta vyzivovaci povinost by se tam dalo strcit :-)

  • 6 Autor: scorpi »PM | Zasláno: 14.02.2011 * 12:12
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 12:50

    ehhmm... prosím rozlišovat letové deníky a soutež. pokud by se přihlásilo pět pilotů, pak bych spustil i systém výpočtu s hendikepy.

    relevantnost a nastavení koeficientů: jsou nastaveny tak, jak jsem si myslel že by nastaveny měly být. namísto planého tlachání zkusme pokus. Vezmu z roku 2010 (nebo jiného)prvních 10 pilotů z každé kategorie a jejich 5 až 10 letů. proženu je přes leonarda...včetně koeficientů...a výsledek pak zveřejním na pg-leonardu. ať se k tomu lidi vyjádří......

  • 7 RE: Chybí nám jedna kategorie?
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 14.02.2011 * 13:20

    Wolfe, dovolim si te citovat:

    ehhmm... prosím rozlišovat letové deníky a soutež. pokud by se přihlásilo pět pilotů, pak bych spustil i systém výpočtu s hendikepy.

    Znamena to tedy, ze s aktualnim poctem 7 pilotu cekas na to, az se dva piloti ze souteze odhlasi? :)

    omlouvam se za offtopic :)

  • 8 RE: Chybí nám jedna kategorie?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2011 * 13:30

    wolfe, koukal jsem na odkaz PPB, je tam 7 pilotu za rok 2010 - to neni soutez, ale denicek? A soutez je teda kde?

    Svoje handicapy si pocitej jak chces a kde chces, jiste to ovsem zvladnes bez neopravneneho uziti tracklogu z CPP v tvem systemu, ke kteremu ti nikdo z pilotu souhlas nedal.

    Je to ale uplne jedno, nic to nezmeni na tom, ze ti vyjdou nesmyslna cisla. S tvyma hadicapama bych si klidne moh vzit treba Cometa a 2 letama v Alpach vyhrat v CPP, coz je samozrejme absurdni.

  • 9 Autor: petrch »PM | Zasláno: 14.02.2011 * 13:20
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 13:32

    zkus si prosím přečíst pravidla soutěže.

  • 10 To Autor: scorpi »PM | Zasláno: 14.02.2011 * 13:30
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 13:38

    podobně jako u Petra.... zkus si přečíst pravidla soutěže.

    mj. se započítávají pouze lety se startem v ČR.

    Comet by se zatím zařadil do kategorie závodních speciálů. neb nebyla dokončena certifikace. od data certifikace by byl zařazen dle ní.

    byl to jen návrh. jestli sis nevšiml, nic z toho, co tak dramaticky popisuješ se nestalo. nicméně jsem těžce přesvědčen, že by takto pojaté porovnání bylo zajímavé. možná i absurdní. hlavně pro piloty

  • 11 RE: Chybí nám jedna kategorie?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2011 * 13:49

    wolf: Jestli jde o tve regionalni omezeni souteze, tak pak tezko muzes brat nejlepsi piloty z CPP v kazde kategorii a dokazovat tim ze tvoje handicapy jsou spravne. A je to uplne jedno, klidne to muzou bejt 2 lety na Krupce nebo na Cerny, podstata je stejna, tvoje hadicapy jsou mimo misu.

  • 12 4all: pravidla PPB na rok 2010
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 13:58

    tak jsem si je po více jak roce přečetl... a blbec jsem já. vypadl mi bod, že závodník svoji účast musí deklarovat mailem :-(.

    pravidlech na letošní rok to už bude.

    nicméně jsem kontaktoval všechny, kteří nahráli lety a ptal jsem se, zda přihlášené lety byly do soutěže. stačí toto vysvětlení?

  • 13 Autor: scorpi »PM | Zasláno: 14.02.2011 * 13:49
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 14:02

    omlouvám se, ale znovu opakuji, že porovnání obou systémů by nebylo zajímavé jen pro mně, ale hlavně pro piloty.

    ale vcelku chápu tvojí nechuť jít do podobného porovnání ;-)

    samozřejmě by se použily lety se startem v čr....

  • 14 RE: Handicapy a PPB
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 14.02.2011 * 14:14

    Wolfe - tak jsem si tve pravidla precetl, a jsem presvedcen, ze 6 z tech 7 pilotu splnuje podminku pro zarazeni nekterych svych letu do PPB. V cem je tedy problem? Muzeme se tesit na slavnostni vyhlaseni? :)

  • 15 RE: Handicapy a PPB
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 14.02.2011 * 14:25

    Beru zpet, ted jsem si precetl tvuj prispevek cislo 12 a dekuji timto za dovysvetleni. Netusil jsem, ze platna pravidla jsou ve wolfove hlave a nikoliv na webu souteze ;).

    Ale jak pise scorpi, skoda ze jsi neudelal to pocitani na webu, absurdita tech koeficientu by se objevila v plne sve krase.

  • 16 RE: Handicapy a PPB
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 17:19

    mám pocit.... že, jak se vyjádřil jeden můj známý, se v posledních příspěvcích dohadujeme o pí*ovinách. a musím mu dát za pravdu. :-D

    Tož tedy jedna závěrečná:

    projekty soutěží na pg-leonardo.cz vznikaly a pravděpodobně budou vznikat jako ALTERNATIVA k čpp. tudíž lze očekávat, že zaměření nebude jen na vyvoléné, kteří tráví na kopcích/navijácích celé dny.

    jsou určené pro piloty:

    kteří chtějí soutěž lítanou jen doma.

    ktěří chtějí mít šanci na slušné umístění a nelétají na křídlech EN-D a výše.

    pro kluby/spolky, kteří chtějí vlastní soutěž

    netvrdím, že vím vše aže jsem neomylný. podněty, připomínky můžete mailovat , skypovat, a já nevím co ještě.

  • 17 RE: Handicapy a PPB
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2011 * 18:06

    Alternativa je samozrejme hezka vec, ale tvoje "zaverecna" mi zni spis jako marketingova manipulace. Problem je v tom, ze tvuj system ve skutecnosti moc alternativy nenabizi. Snazis se vymezit vuci CPP a vzbudit klamny dojem, ze tve souteze nabizi neco, co CPP/XContest nenabizi, resp. je urcen pro jiny nejaky jiny okruh pilotu, ale:

    kteří chtějí soutěž lítanou jen doma. - v CPP je Czech Orthodox Pilot.

    ktěří chtějí mít šanci na slušné umístění a nelétají na křídlech EN-D a výše. - v CPP je kategorie Standard.

    pro kluby/spolky, kteří chtějí vlastní soutěž - XContest nabizi klubove/regionalni souteze bud odvozene z CPP nebo s naprosto samostatnymi pravidly vcetne API pro implementaci na jinych webech.

    Neni ten duvod male ucasti v tvem PPB ciste nahodou prave ten ze ve skutecnosti zadnou zajimavou alternativu nenabizis?:-)

  • 18 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 14.02.2011 * 21:45

    Aby se diskuze vrátila od hádek k tématu tak jsem si přečetl ten golfový hendikep a to co mě zaujalo, je hendikep hřiště = startoviště. Jak bych to udělal? Asi by se vzaly všechny lety z konkrétního startoviště (r=5km) + ze 4 dalších k němu vzdáleností nejbližších (aby se vyloučily vlivy Jevíněvsí a ostatních svahůvek). Z těchhle letů by se vzalo 10% bodově nejlepších výkonů a škrtlo by se nějaké procento těch úplně nejlepších aby se ořízly extrémy. No a z toho zbytku by se udělal bodový průměr, který by se porovnal s nejlepším startovištěm (v ČR, Evropě, na světě? vyber si co chceš) a tím by vznikl handicap startoviště, nebo spíš oblasti, který by pomohl hochům z Beskyd aby se dotáhli na Krkonošský nebo tak něco. No, a teď ten nápad můžete roztrhat na kusy.

  • 19 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 14.02.2011 * 22:35

    Nemel jsem zrovna na mysli handicap startoviste, ackoliv i tento nazor je pozoruhodny, jako spis handicap hrace - pilota. V golfu to funguje tak, ze kazdy zacina s nejakym cislem, to je cislo, o kolik jamek je horsi nez dane hriste. A na zavodech nebo pri specialnich, tzv. handicapovych dnech si muze toto cislo snizit, pokud se mu zadari. Pokud ne, cislo se zvysuje. Aby nebylo mozno pred nejakym dulezitym zapasem taktizovat a zhorsovat si handicap, je postup nahoru mnohem snazsi nez obracene. Na vrcholovych soutezich se na handicap nehraje, ale u amateru je toto opatreni prakticke, neb spolu mohou souperit hraci velmi rozdilnych urovni. Vymysleli to Anglani a ti jsou na vymysleni sportovnich pravidel a fair play mistri. Podobny system se pouziva i u dostihu (hmotnosti). Nicmene je to hlavne namet k diskuzi.

  • 20 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 14.02.2011 * 22:41

    Priklad pro nas: uplny zacatecnik, pro nejz je 50 km duvod k porazce prasete aby mel podobne umisteni (v handicapove tabulce treba) jako pilot, ktery takove vzdalenosti ani neprihlasuje, ale tento den uletel 120km. U golfistu samozrejme handicapove cislo hraje i roli vlastni urovne hrace, bezna otazka na kolegu: `jakypak mate handicap`, mysli se to cislo a hned je jasne, na jake urovni se dany hrac nachazi. A neni to, prosim, ostuda.

  • 21 To Autor: Jazzman »PM | Zasláno: 14.02.2011 * 22:41
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 23:23

    v tomto duchu jsou u PPB přesně nastaveny koeficienty u kategorií dle EN . ty koeficienty nejsou kupodivu vycucané z prstu, ale zpracované na základě statistiky. korigované tak, aby i pilot na křídle EN-A, potažmo EN-B, měl šanci na slušné umístění. ale jak naznačují reakce, je to špatně ;-)

  • 22 To Autor: Braba »PM | Zasláno: 14.02.2011 * 21:45
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.02.2011 * 23:25

    no...minulý rok jsem o něčem podobném uvažoval. dokonce mám zpracované i nějaké výpočty. nechtěl jsem zavádět ale více novinek najednou. předminulý rok mně hodně vyučil...navrhuji email.

  • 23 RE: Handicapy a PPB
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2011 * 23:48

    wolf: no podle padaku se to sice nabizi, ale neni to IMHO dobre reseni. V golfu taky nejsou handicapy podle druhu hole;)

  • 24 RE: Handicapy a PPB
    Autor: zdenka (+24) (-3) | Zasláno: 15.02.2011 * 02:03

    No kdyby se kluci fakt nudili tak by mozna mohli pokusne zalozit jako klubovku celorepublikovy "Hendi Cup" :-). Myslenka hendikepu u pilotu je urcite smysluplnejsi nez koeficient u padaku. Jenze jen vymyslet navrhy pocitani hendikepu pro piloty tak aby mely hlavu a patu je dost prace. A jeste mnohem vic prace bude ty jednotlive navrhy naimplementovat, vyhodnotit s nima minule rocniky CPP a vysledky srovnat aby se vybral ten nejlepe fungujici model. Bez toho z toho vznikne jen fundovane se tvarici paskvil. A udelat to poradne bude asi opravdu HODNE PRACE.

    Jinak chapu-li dobre tak ten hendikep startoviste by byl hodne velky pro cerstve obevene tereny, kde se teprve zacina poradne letat (napr. Niva letos), ne? Je to dobre? Urcite by bylo zajimavy se podivat na nejake podobne setrideni startu a pilotu, ale popravde mi prijde, ze nahore bude moct byt uplne kdokoli (bez ohledu na to jak dobre lita, vic bude zalezet na tom jak se nastavi pocitani hendikepu).

  • 25 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2011 * 08:58

    vsak take tem Britum to trvalo celou vecnost, nez to doladili...

  • 26 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2011 * 09:01

    A podotykam, ze by se to nemelo tykat te nejvyssi kategorie litacu. (Ackoliv bylo by zabavne na stavit cas 0 a od tohot o rozjet pro vsechny stejne :-))

  • 27 RE: Handicapy a PPB
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 15.02.2011 * 10:04

    no a to jsem si porad myslel ze golf je od Skotu :-)

  • 28 RE: Handicapy a PPB
    Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2011 * 12:11

    Handikap pilota i startoviste mi prijde zajimavy. Zaroven si ale myslim, ze pro "seriozni" system hendikepu (kdy chceme porovnat opravdove schopnosti pilotu) by asi bude treba skloubit oba tyto systemy dohromady. Pro kazdy teren by tak mohl mit pilot "terenni handikep", ktery by byl dan jeho (nejlepsimi) vykony relativne vztazenymi k "terennimu koeficientu" (ten by byl urcen nejlepsimi (lonskym, predlonskym???) vykony na tomto letovem terenu. Celkovy hendikep pilota by byl pak (nejakym) prumerem jeho jednotlivych terennich hendikepu. Tento system by ani nemusel byt vypocetne narocny. No, mozna je to blbost, ale na prvni pohled mi to prijde vcelku vypovidajici.

  • 29 RE: Handicapy a PPB
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 15.02.2011 * 13:07

    teda vy to myslíte opravdu vážně s tema handicapama? Neblázněte ...zdá se mě to fakf už docela ulítlé:-)

  • 30 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 15.02.2011 * 14:11

    Ad hendikepy: Imho pyčovina^n.

  • 31 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2011 * 15:57

    Hanzi, ja s Tebou souhlasim

  • 32 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2011 * 16:00

    Hned, jak jsem svuj navrh vyslovil, byl jsem proti! (J.C.)

  • 33 RE: Handicapy a PPB
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 15.02.2011 * 16:06

    nebojte kluci (a holky) už brzo to začne lítat

  • 34 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 15.02.2011 * 23:16

    to vypadá jako že se tu někdo sjel ve dne :)

    To by byl fakt úlet ty hendikepy. Stačí že blbě vidím a k tomu mít ještě nejaký hendikep, to už by bylo na mě moc :)

    Už aby bylo počasí a snad budem na koci sezony řešit jen koeficienty podle toho kde se co uletělo.

  • 35 RE: Handicapy a PPB
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 16.02.2011 * 09:39

    Doprčic!!!!!!!!!!!!!!!

    Proč prostě neuděláte česky pohár tak že bodou 4 výkony počítaný a z toho 2 musí bejt česká republika a 2 klidně z z Alp nebo někde z evropy.?!!

    žádný upravování koeficientů nechte ty starý,

    každý má svý PRO a PROTI.

    Koeficintama chtěj omezovat lidi kteří nejsou schopný vytáhnout prdel ven a letět venku!!!

    Bud to bude opravdu českej pohár a žádný lety mimo čr se nebudou počítat!!!

    Proč řešit handicapy?Jestli je to v alpách?

    Kurwa dřív nikdo tolik nejezdil ven proto to nikomu nevadilo!! A ted že lidi jezdí ven a víc lítaj to vadí?

    Co vlastně nebo koho zastupuje českej pohár?????????????

  • 36 RE: Handicapy a PPB
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 16.02.2011 * 09:42

    Bylo by lepší se dohodnout jestli nazev český pohár paraglidingu je jen název a budem lítat kde chcem po evropě s řádnými koeficienty a nebo název který opravdu platí jen pro čr.

  • 37 RE: Handicapy a PPB
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 16.02.2011 * 11:07

    Soudruzi, ja myslim, ze nikdo opravdu nechce zavadet do CPP jakekoliv handicapy:)

    Ja si osobne myslim ze to tam nepatri. Ale nemyslim si ze by nejaky system handicapu nemohl mit uplatneni v "sranda" soutezich, bud klubovych/regionalni, nebo jako nejaky prilepek k CPP. To co psal Braba o nejakych koeficientech/handicapech startoviste je taky celkem zajimava idea, i kdyz v soucasne dobe si nedokazu predstavit, jak takovy handicap zkonstruovat, aby to tak nejak "dobre fungovalo". Opet si ale nemyslim, ze takova vec ma misto v CPP jako v soutezi.

    Tak to prosim tak berme a resme to spis v te "rekreacni" rovine, nikoliv ciste poharove-soutezni.

  • 38 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Jazzman (+0) (-0) | Zasláno: 17.02.2011 * 09:36

    No a to by mohla byt, Skorpi, takova pekna tecka za timto nasim potlachanim, ze ano.

  • 39 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 17.02.2011 * 14:14

    tak znovu: mám také pár postřehů......

    něco z historie poháru jak byl původně navrhnut ČPP Ondrou Dupalem: kategorie byly 2 - Hoby a Profi - kdo v kategorii Hoby se umístil do X-tého místa v příštím ročníku povině byl v Profi. (Jaho návrh pro zasekávače se tomu blíží)

    Pokud by pohár měl motivovat k vyšším výkonů - tak jak popisuje Petrch (bez odlišnosti křídla) a s ohledem na Kluzónovo méně může být více mohlo by to fungovat třeba takto:

    1. poprvé se registruješ do ČPP? (číslo PL) = vyber si kategorii, jinak jsi automaticky lowend (nebo třeba verze založ si deníček letů???)

    2. Byl jsi na prvních X místech (X% bodů vítěze) - jdeš povinně o kategorii výš

    3. pak se to dá ladit dále - třeba že do nejvyšší kategorie (např. masters) se lze jen nominovat/ povinně postoupit

    4. tím pádem se přestanou řešit kategorie křídel a další spokulace (kdo na čem proč lítá) a "svoji si své soupeře najdou"

    5. podle mě to bude motivující a nediskriminující

    6. denní skore může být "denní přehled" a můžou tam bejt všichni (i deníčky) dohromady jako doposud a další filtry jsou jen přínosem

    zajímají mě vaše postřehy k návrhu, jestli to může být směr

  • 40 RE: Handicapy a PPB
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 17.02.2011 * 18:42

    Zajímavé a podle mě funkční. Jen bych se podíval do historie, proč původní ČPP (Hobi/Profi) vlastně přestal fungovat - abychom znovu nepsali historii. Jinak návrh se mi na první pohled líbí - oni se s výkony podle mě vyselektují automaticky i kategorie padáků - jak pilot postupně roste, pořizuje si i přiměřené křídlo, takže nakonec mezi sebou budou soutěžit podobní piloti na podobných křídlech.

  • 41 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Slivka (+6) (-27) | Zasláno: 23.02.2011 * 21:42

    - současný systém je dobrý

    - i když angláni zavedli hendikepy, neznamená to, že je to správne, je to volba, když zahraji hřiště na 80 ran a kolega na 70, znamená to pro mne, že je lepší = a hotovo

    - a je zajímavé, proč angláni ještě do dnes nevymysleli pouštět sprintéry na start 100m s hendikepy, nebo jim po doběhnutí do cíle upravit čas dle hendikepu, nebo dovyvažovat jako jezdce koní?

    = takže nejlepší je, že se blíží JARO a poletíme.............

  • 42 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 23.02.2011 * 23:47

    Taky bych navrhoval vrátit zpět Hoby a Profi.

    Hoby kateforie EN-A B C.

    Kdo bude mít víc jak 75% bodů vítěze jde automaticky do Profi, bez ohledu na padák.

  • 43 RE: Handicapy a PPB
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 24.02.2011 * 09:58

    S tím taky souhlasím,protože by odpadly zbytečné dohady za kolik bodů má být ten přelet!

    Protože kdo je v open kategorii tak mu jde o výsledky né knihu přeletů.Neznamená že když mám open křídlo musím hnedka vyhrát.to křídlo vám pomůže podle toho jaký jste pilot a né že si vezmu závodničku a mám jasně vyhráno protože mě doveze všude a rxchle a navíc to se mnou dolítne zpět.

    TO: Petr Chromec

    prosím zvaž ještě než se rozběhne pohár úplně změnit to právě na profi a hobi.Mohlo by se to zkusit s těmy body jak jsou letos a uvidí se jestli bodové hodnocení je ok.

  • 44 RE: Handicapy a PPB
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.02.2011 * 10:04

    Me hobby a profi taky dava vetsi smysl, nez Open/Standard - ale ta zmena fakt neni na me, tohle je v kompetenci sportovni komise. A myslim ze menit ted pravidla uz je pozde. Spis by bylo fajn kdyby se k tomu vyjadrilo vic pilotu CPP, abychom videli jestli to ma podporu mezi sirsi zakladnou. Ty i ja se na ty kategorie koukame trosku "zvenci" - bylo by fajn videt pohled od lidi "uvnitr"

  • 45 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 24.02.2011 * 11:32

    Co třeba napsat hromadný mail všem ucastnikum minuleho rocniku at se k tomu vyjádří nebo jednoduchy dotazník na stránky + ten mail, aby to bylo opravdu od většiny lidí.

    Databazi kontaaktů určitě máte :)

  • 46 RE: Handicapy a PPB
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 24.02.2011 * 12:23

    Myslím si že elektronický dotazník s vyhodnocením na netu v podobě procent pro a proti by šla.Pořád jsme před hlavními měsíci přeletů

  • 47 RE: Handicapy a PPB
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 24.02.2011 * 13:03

    Ahoj... urcite by se mi take libilo rozdeleni na hobby/profi. prvni iterace z vysledku minulych rocniku a kdzy pribude nekdo novy tak se behem par letu "ukaze kam patri".

    Dalsi myslenka co me schazi z "pradavnych :)" rocniku je moznost deklarace(nejak koecifientove ohodnocena)

  • 48 RE: Handicapy a PPB
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.02.2011 * 13:27

    tak to ses zatim druhej kdo chce deklarace ;-). Jeste nekdo? Rozhodne by bylo pekne pri prohlizeni preletu videt i predletove ambice ;)

  • 49 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 24.02.2011 * 14:29

    Pamatuju si na období deklarací, ještě když se fotilo a musela se napsat disciplína na papír, s ním se na kopci nechat vyfotit. několik desítek takových fotek ještě mám :)

    Vzhledem k dnešním letům podle GPS a optimalizaci tracklogu je to krok zpátky.

  • 50 Kosta »PM | Zasláno: 24.02.2011 * 14:29
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 24.02.2011 * 14:50

    proč krok z5? ....... deklarované lety se běžně vypisují třeba ve Velké Británii.... a zátěž pro pilota: 1x sms nebo email.

  • 51 Deklarace
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 24.02.2011 * 15:08

    Deklarace v PPB prostřednictvím SMS nebo e-mailem? - Proč ne! ;-)

  • 52 RE: Handicapy a PPB
    Autor: zk148p15 (+23) (-6) | Zasláno: 24.02.2011 * 15:17

    Deklarace proc ne, urcite by to bylo zajimave.

  • 53 RE: Handicapy a PPB
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 24.02.2011 * 15:44

    Ruku na srdce pratele, kolik z vas by opravdu pravidelne deklarovalo? At uz emailem, sms nebo pres mobilni webove rozhrani;)

  • 54 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 24.02.2011 * 17:43

    Jsem rád, že dneska oproti těm rokům kdy se deklarovalo mám ve vzduchu klid a můžu se na poslední chvilku rozhodnout kam poletím Jestli jestě poletím za další žebírko nebo přelétím další údolí, pokud to počasí umožní, nebo už to otočím zpátky. A už vůbec se mi nechce hledat vyťukávat do sms souřadnice otočňáků někde v Alpách

  • 55 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 24.02.2011 * 18:35

    Deklarace néé, na to jsou závody. Zbytečná předstartovní komplikace a zvýšené riziko vyhnití :)

    Handicapy: souhlas s Kosťou, Hobby EN A/B/C, Profi vše ostatní.

    > 75% -> do Profi může být a nemusí, určitě kvůli výhře v Hobby nebudu lítat na EN C.

  • 56 4all
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 03.03.2011 * 14:43

    jde to ;-). hendikepy, deklarované lety, ještě jiná soutěž: www.pg-leonardo.cz

  • 57 RE: Handicapy a PPB
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 03.03.2011 * 14:59

    Proč pořád hendicapy??????

    Stačí vrátit předchozí kategorie a lidé co chtěj ceny tak budou zavodit a lidé kteří chtějí jen flyght book si budou lítat pro radost.

    Proč si to ztěžovat novinkama když už to jednou kluci vymysleli a fungovalo to, jen sme chtěli zkusit něco nového a dospělo to k tomu že se nemůžeme pořád shodnout jak s body.Pojd te to vrátit.

  • 58 RE: Handicapy a PPB
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 03.03.2011 * 15:02

    Dřívější systém přezně ukázal kdo chce se hnát za výkony hnal se, kdo chtěl jen lítat lítal.Dnes se pořád řeší kategorie,body,padák(rozmezí).

    Když to bude postaru i s adekvátnímy body bude klid.Ten kdo nechce bejt do 75%vítěze tak nebude a zbytečně se nebude stresovat kolik ještě potřebuju bodů atd......

  • 59 http://www.pg-leonardo.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=254:paraglindigovy-pohar-bohemia-2011&catid=57:paraglidingovy-pohar-bohemia&Itemid=55
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 03.03.2011 * 15:22

    prosím... nesměšovat čpp a ppb .... jsou to dvě rozdílné soutěže ;-)

  • 60 RE: Handicapy a PPB
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.03.2011 * 16:14

    to tedy prosim opravdu nesmesovat - po smiseni by mohlo dojit k nepredvidatelnym chemickym reakcim a mozna take k vybuchu;-)

  • 61 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 03.03.2011 * 16:47

    Dovolím si přednést/zopakovat svůj názor: Jsem pro hendikepy, deklarace, rozdělení soutěže na hobby a profi a všechny další progresivní nápady, co tu padly, samozřejmě v PPB.

    ČPP prosím nechte tak jak je a už na něm nic neměňte.

    Děkuji.

  • 62 RE: Handicapy a PPB
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 03.03.2011 * 21:30

    to:Hanz nezlob se na mě ale jsem zvědavej jak dlouho se ti bude líbit deklarovat lety až to počasí nebude podle toho co jsi naplánoval během letu!!!Jsem zvědavej pro kolik tímhle lidí bude čpp pak použitelný,zamysli se nejen nad sebou ale i ostatními prosím.

  • 63 RE: Handicapy a PPB
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 03.03.2011 * 23:09

    ynrokop: :-)))

  • 64 ad scorpi »PM | Zasláno: 03.03.2011 * 16:14
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 04.03.2011 * 09:19

    systémy jsou v pohodě... na rozdíl od provozovatelů ;-). i když jsem toho názoru, že určitá forma spolupráce provozovatelů by nebyla od věc.i a ku prospěchu poletující veřejnosti.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: