FÓRUM PGweb


[Téma] Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci

Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 02.12.2011 * 23:45

Ode dneška se můžete setkat ve všech ročnících ČPP s novou funkcí - Spoluletci (anglicky Air Buddies).

O co se jedná?

Pokud pilot neletěl sám, ale s někým, případně ve vzduchu někoho potkal, objeví se v detailu letu pod mapou a profilem letu výpis prvních max. 3 spoluletců. Pokud takových pilotů bylo více, je možné zobrazit jich více na kliknutí.

Nad výpisem spoluletců je odkaz zobrazit na mapě společně, který vede na novou stránku, velmi podobnou jako už znáte z HotSpots - zde je možné si všechny lety zobrazit najednou a přehrát.

Spoluletci jsou řazeni podle speciálního indexu, který odráží to, do jaké míry letěl daný pilot společně, tj. jak blízko a po jakou dobu. Po najetí na proužek můžete vidět vyjádření tohoto indexu v procentech a také dobu společného letu.

Co nevidět budou Spoluletci dostupní také ve World XContestu a v dalších soutěžích na XContestu.

15 příspěvků
shlédnutí: 3322
  • 1 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: RostaK (+0) (-0) | Zasláno: 03.12.2011 * 17:42

    ... buď jsem blbej nebo to nemůžu najít :-)

  • 2 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 03.12.2011 * 17:50

    Supr funkce.

  • 3 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: RostaK (+0) (-0) | Zasláno: 03.12.2011 * 18:09

    Aha, už jsem to našel. Ve Firefoxu.

    V IE se mně to nezobrazuje.

  • 4 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 03.12.2011 * 19:13

    Super funkce. Mockrát díky.

  • 5 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 03.12.2011 * 19:47

    Moc pěkný

  • 6 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: duende (+0) (-0) | Zasláno: 03.12.2011 * 21:10

    Super záležitost nejen pro dlouhé zimní večery :-) Díky a těším se na stejnou funkci ve World XContestu.

  • 7 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 04.12.2011 * 00:07

    RostaK: Jo, IE nesel, na posledni chvili jsem tam neco pridelaval a neuvedomil jsem si, ze to co ostatni prohlizece davno umi, neumi Mrkovosofti Ecko.

    Ted uz se v detailu letu Spoluletci zobrazi i v IE. Pri zobrazeni letu spolecne na mape je v IE porad problem, poresim zitra.

    MICHALEK: Operu jsem predtim nezkousel, ted kazdopadne v Opere bez problemu (mimochodem, i v Opere Mobile:-). Ty promichany barvy padacku se obcas objevi, casem doladim.

  • 8 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 04.12.2011 * 10:44

    Tak to je luxusní vychytávka, klobouk dolů jak za nápad tak za supr implementaci.

  • 9 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 04.12.2011 * 11:16

    výborná věc !

  • 10 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 04.12.2011 * 12:42

    Tak uz i v IE bezi spolecne zobrazeni spoluletcu na mape korektne.

    Kdyby mel nekdo se zobrazenim potiz, at napred zkusi pro jistotu smazat kes, pak F5, kdyz to nebude OK, tak znova F5 - a kdyby to porad nebylo OK, tak mi napiste soukromou zpravu (v jakym prohlizeci to nechodi, pripadne co pise javascript konzole).

  • 11 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 04.12.2011 * 15:15

    Sice v tomto kontextu trochu OT, ale třeba se bude uživatelům Opery hodit - občas některé stránky zjišťují druh prohlížeče a podle toho i omezují funkcinalitu. Pro Operu existuje plugin (AntiBrowsniffer), kde si člověk může zvolit jak se má Opera identifikovat vůči serveru (MSIE, FF, Chrome, Opera).

    V některých případech pak stačí zapnout např. mód FF.

  • 12 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 04.12.2011 * 15:29

    Dodam jen, ze my podle User-Agent funcionalitu nijak neomezujeme:), i kdyz bez par hacku pro konkretni jadro prohlizece se obcas clovek neobejde. Nicmene to je situace opacna, byva to nutne aby to v danem prohlizeci fungovalo.

  • 13 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: Zdenek (+9) (-0) | Zasláno: 04.12.2011 * 21:37

    Gut.

  • 14 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: jarda737 (+9) (-0) | Zasláno: 10.12.2011 * 00:49

    Zpětně jsem si projel některé lety a konstatuji, že užitečnost této funkce asi nebude dlouho překonána. Klobouk dolů.

  • 15 RE: Nová funkce v XContestu/ČPP - Spoluletci
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 11.12.2011 * 00:00

    Výborná funkce, pochvala autorovi !

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: