FÓRUM PGweb


[Téma] Změna pravidel ČPP - ANKETA

Změna pravidel ČPP - ANKETA
Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 23.01.2013 * 11:32

SK při svém rozhodování velkou měrou brala v potaz názory, které se objevily ve vedlejším vlákně tohoto fóra. Po změně pravidel se objevil názor, že piloti. kteří se změnou nesouhlasí se ve fóru nevyjádřili a rozhodnutí nereflektuje to, co piloti chtejí.

Protože by mě jako člena SK zajímalo, jak to doopravdy je, co piloti chtějí a jestli SK neudělala chybu, vytvořil jsem anketu. Budu moc rád, když se co nejvíc pilotů vyjádří a doufám, že i ti, kteří nechtěli psát do fóra, budou ochotni kliknout v anketě.

http://cpp2012-anketa.pgweb.cz

Bude to dobrá zpětná vazba pro SK, jestli rozhodla dobře.

Děkuju všem, kteří budou hlasovat. A prosím, i když se neztotožňujete ani s jednou variantou pravidel, vyberte tu, která je vám bližší.

(hlasovat může každý kdo vloni přihlásil alespoň 4 lety)

19 příspěvků
shlédnutí: 4088
  • 1 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: duende (+0) (-0) | Zasláno: 23.01.2013 * 13:35

    Udělat anketu je fajn, bohužel si nemůžu vybrat ani z jedné odpovědi. Ale nechci to už komplikovat, tak vyberu toho kočkopsa.

  • 2 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 23.01.2013 * 14:04

    To by mě Alino zajímalo, čím ti ta původní pravidla přijdou tak kočkopsovitá.. ;-)))

  • 3 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 23.01.2013 * 14:47

    Prijde mi to tak trochu jako s krizkem po funusu... Navrh na zmenu pravidel mel byt predlozen verejne v dostatecnem predstihu, aby se s nim siroka padackarska verejnost mohla seznamit. Paralerne diskuzni vlakno na foru + anketa. Az pak mela hlasovat sportovni komise a zmenit pravidla pro dalsi novy rocnik poharu, ne v prubehu.

  • 4 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 23.01.2013 * 15:15

    ještě by to chtělo přidat políčko kolik z možných lidí již hlasovalo... abychom věděli jaká je volební účast. :)

    2Clouseau... zas pohár 2013 se teprve bude rozhodovat. A dlouze diskutovat během léta s emoc lidem chtít nebude.. to je čas létání :) podzim je čas kecání.

  • 5 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 23.01.2013 * 15:31

    Raději bych soutěžil podle STARÝCH pravidel ČPP2012 protože nevnucují nikomu území, kde se má pokoušet uletět špičkový výkon. Létání ve světě mimo dosah pozemních dopravních prostředků a peněženek většiny lítačů je z ČPP vyřazeno správně, protože to je pro 99% pilotů nedosažitelné. Současně by to ale chtělo pohnout s koeficientama pro ČR míírně nahoru, Já vím, že srovnání Alpy - ČR není poměrově lineární a koeficienty nejsou ideální řešení, ale o zoubek by to srovnat chtělo. Na letošní diskuzi vyvolanou úplně účelově a bez příčiny Veetkem jsem nereagoval, spíš jsem se jen bavil. Na přímou otázku (anketu) samozřejmě reagovat budu.

  • 6 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 23.01.2013 * 18:50

    Pridal jsem "hlasovaci pravo" jeste 5 pilotum, kteri se v roce 2011 v CPP umisili v top 50, ale nesplnuji podminku 4 letu v roce 2012.

    (pozadal me o pravo hlasovat nejlepsi z nich, ktery to v roce 2011 dotahl az na bednu a v vloni nelital kvuli zraneni)

    Pokud by se jeste nekdo citil nespravedlive vyrazen z moznosti se vyjadrit, poslete mi soukromou zpravu.

    PS: v tuto chvili hlasovalo jiz 64 pilotu - diky!

  • 7 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 23.01.2013 * 19:10

    bohužel, ani s jednou odpovědi v anketě nesouhlasím, tak nevím... jsem rád za změny, ale...

  • 8 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 23.01.2013 * 21:02

    Michalek: Predchozi diskuse se vsemi svymi navrhy slouzila jako asi nejdulezitejsi podklad pro rozhodnuti SK. V cele sportovni komisi nam prislo nalezeni "kompromisu" na zaklade diskuse docela bezproblemove, proto jsme take nepovazovali za nutne delat anketu predem. Prani pilotu jsme vydedukovali z jejich prispevku.

    Jak uz jsem psal v prvnim prispevku, anketu jsem nyni udelal hlavne proto, ze diskuse neutichla ani po zmene pravidel a ve foru opakovane zaznelo, ze si takovou zmenu pravidel piloti nepreji. Chtel jsem mit na tuto otazku jednoznacnou odpoved.

    PS: V tuto chvili 75 hlasu, diky.

  • 9 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 23.01.2013 * 21:39

    Petrch: to hlasovani mi prijde jako druhé kolo voleb prezidenta.

    Myslím, jako to srovnání, že moc není z čeho (koho) vybrat. Většina teď vybere že jsou nová pravidla lepší. Ale pokud by byla nejprve otázka jestli to vubec měnit...

    nebo co měnit, tak si myslím že by to bylo trošku jiné a víc by to vypovídalo o tom co kdo chce, nebo nechce.

    V každém případě, děkuju aspoň za tohle, aspon bude jasne vidět komu se to libi a komu na a pak se stačí podívat kdo je na kolikátém místě a kde by byl změnou. A nebo jestli vůbec řeší CPP jako závod nebo si jen lítá pro radost a přihlašuje přelety.

  • 10 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 24.01.2013 * 08:25

    Já jsem hlasoval protože diskuzi pečlivě sleduji a svůj názor mám, nicméně lítám jen pro radost takže změna se mě prakticky nedotkne. Každopádně tyto kampaně Lid vs. Kosťa mi příjdou směšné.

  • 11 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 24.01.2013 * 11:16

    Výsledky ankety jsem zveřejnil, teď jsou viditelné všem. Pokud někdo nestihl hlasovat a ještě by chtěl, může (vpravo nahoře "přihlásit").

    http://cpp2012-anketa.pgweb.cz

    Děkuju hlasujícím.

    Samozřejmě není nikdy možné se zavděčit všem. Jsem ale rád, že jsou nová pravidla vnímána jako změna k lepšímu.

    PS: Brábo, jsem rád že jsme tě pobavili, ale příště se prosím do debaty zapoj!

  • 12 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 24.01.2013 * 12:57

    S dovolenim se k tomu taky vyjadrim, jelikoz citim, ze ne vsichni to spravne pochopili v danem kontextu. Nejednalo se o nejake volby, ale ciste soukromy petruv pruzkum rozlozeni nazoru na nova pravidla. I se vsemi limity ankety nicmene jiste pro mnohe uzitecna informace o rozlozeni nazoru mezi temi, kdo se o deni v CPP alespon aktivne zajimaji.

    duende: Pripojuji se k Hanzove otazce, take mi to neni jasne:)

    Clouseau: ponizene dekujeme za navod, jak melo byt postupovano, v jakem poradi a s jakymi lhutami.

    Braba: Tveho nazoru si vazim, protoze vim, ze je dlouhodobe konzistentni a zaroven jsem si jisty, ze u tebe neni ucelovy (tj. pro tvuj prospech). Skoda, ze ses debaty neucastnil, ale pokud ti to prineslo alespon zabavu, tak alespon tak:)

    Mirev: ...ale co? Ani ano, ani ne, ale na my slova dojde?:) Byl bych vdecny za konkretnejsi nazor.

    MICHALEK: promin, ale vyjadreni "anketa je spatna, protoze se mi ani jeden nazor nelibi" v tomto pripade svedci spise o nepochopeni cile ankety...

    Kosta: kdyz se teda ukazalo, ze tve naznacovani, ze tu stoji mala skupinka nasranych co chtej zmenu proti velke skupine tech co jezdi do alp a zmenu nechce, neodpovida realite, tak tu mame naznacovani, ze vsem jde o vlastni prospech (tj. o to kdo ziska/ztrati body zmenou) a dale naznacovani, ze mnozi z tech, co hlasovali, vlastne nezavodi (a tedy by se jejich hlas vlastne nemel brat vazne?). Takze porad stejna taktika, akorat se vzdycky pouzijou takove "argumenty", ktere nelze jednoduse vyvratit ci potvrdit, nicmene zpochybnuji "cistotu umyslu" ci odvadeji pozornost. Ja ti neco povim Kosto - tvoje obecne mineni o druhych vypovida mnohem vic o tobe samotnem, nez o tech druhych.

    eggoide: Každopádně tyto kampaně Lid vs. Kosťa mi příjdou směšné. Priznam se ze jsem uplne nepochopil jak to myslis...

  • 13 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: duende (+0) (-0) | Zasláno: 25.01.2013 * 08:57

    Raději by hlasovala pro variantu 1+3. SK rozhodla tak, jak rozhodla, takže soutěžícím ČPP nezbývá než nová pravidla ctít. Celá diskuze mi krátí zimní čas, tož všem přispívajícím děkuji, nicméně bych uvítala, kdybychom měli pravidla ČPP, která by se už na pár let ustálila a neměnila.

  • 14 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 25.01.2013 * 10:37

    Alina: názorů je 12 do tuctu, zrovna včera jsem jednomu z pilotů vysvětloval, že mít ČPP pouze na území ČR je nevhodně omezující (ikdyž například maďarové to mají tak, že celý let musí být uvnitř maďarských hranic).

    Diskuse o vlastní představě ideálního nastavení ČPP je zde zbytečná, otázkou je, jestli považuješ danou změnu za přínos, nebo zhoršení.

    (výše uvedené platí i pro michálka, mirev,...)

    A buď tě tu nechápeme, nebo je tvé vyjádření (pro "kočkopsa"=2013?) vs. hlasování (2012) poněkud ambivalentní.

  • 15 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 25.01.2013 * 10:46

    duende: Kdyz uz tu do tebe sijou, tak ja se te zastanu :).

    Jsem rad, kdyz do tohohle vlakna (nebo kamkoliv jinam) piloti upresni, jak by si idealni CPP predstavovali. Jinak bych treba vubec netusil co si mysli Braba, jehoz nazoru si stejne jako scorpi vazim.

    A navic je mi navrh 1+3 sympaticky :)

  • 16 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 25.01.2013 * 10:57

    .. tak 1+3 bude v čpp 2014 :) a múžeme o tom začít diskutovat už teď.. času je na to dost .... :)

  • 17 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 25.01.2013 * 12:41

    ...tak udelame anketu, kdo by radsi diskutoval a kazdej rok menil pravidla a kdo ne, at je to demogratycky ;-)

  • 18 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 25.01.2013 * 13:46

    petrch: já bych rád, aby obecně diskutujicí byli víc disciplinovaní, diskutovali věcně v adekvátních vláknech, flamewar psali úplně jinam. nebo nechodili s křižkem po funuse vyjádřit se "vedle", aby se zbytečně neušpinili v původním horkém vlákně, kde pro různé osobní názory bylo a pořád je prostoru dostatek (tříštění diskuse - v tomto diskusním vlákně o anketě už daný názor nikdo zpětně hledat nebude). ale to už by ten padáčkářský svět se sklony k anarchii asi nebyl takový jaký je, a to by bylo možná škoda... :)

  • 19 RE: Změna pravidel ČPP - ANKETA
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 25.01.2013 * 21:32

    1+3 2014 RULEZZ ;-)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: