FÓRUM PGweb


[Téma] Změna pravidel ČPP r. 2013

Změna pravidel ČPP r. 2013
Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 27.01.2013 * 22:27

Myslím, že změna pravidel ČPP ročníku 2013 v průběhu soutěže je nefér. Zejména, pokud jde o změnu, umožňující přihlašování celosvětových letů. Tedy jde vpodstatě o vyšachování části pilotů z 1/4 ročníku soutěže. Kde je záruka, že SK nebude měnit pravidla dál?

Takovou záruku nelze nyní mít, tudíž nemá moc smysl soutěžit v ČPP.

Ještě že nesoutěžím, ale létám jen pro radost.

51 příspěvků
shlédnutí: 5669
  • 1 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 27.01.2013 * 22:43

    vysachovani casti pilotu: ja to tak teda nevnimam (a asi bych mel protoze jsem taky "vysachovany"?!). Ve sportovni komisi jsme to nepovazovali za problem, vzhledem ke snizenemu koeficientu volnych letu a zapocitani maximalne jednoho mimoevropskeho letu. CPP je pred zacatkem sezony stale otevreny a muze dopadnout jakkoliv. A pochybuju, ze by si nekdo planoval vylet na jinou polokouli na zaklade pravidel poharu.

    ad zaruka: nezbyva nez verit zdravemu usudku sportovni komise. Co jsem zatim mel moznost sledovat, tento predpoklad je splnen :). Takze muzes byt v klidu, sportovni komise zcela jiste pravidla CPP2013 uz menit nebude (coz samozrejme neznamena, ze nepribudou nejake nove kategorie, napriklad chystane alpske nebe).

  • 2 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 27.01.2013 * 23:00

    Taky se necitim vysachovan a jsem si jisty, ze pilot co uleti 3kilo v Brazosce by ten jeden let byl schopen snadno nahradit 170 km FAIkou v Alpach (nehlede na to, ze dany pilot by ty body byl schopen zaletet i v Cechach).

    Nicmene chapeme, ze to nekdo muze videt striktne jakozto nefer vyhodu. Pokud to takto nekdo vidi a s retroaktivitou ohledne svetovych letu v CPP zasadne NEsouhlasi, ma moznost podat oficialni protest Sportovni komisi, ktera se tim bude zabyvat. Pokud by se nekdo takovy nasel, prosim do 1 mesice od zverejneni zmen.

  • 3 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 27.01.2013 * 23:22

    Chápu to správně, že sportovní komise může měnit pravidla soutěže v průběhu, jelikož je zadavatelem? Nebo z jakého postu na to má nárok?

    A za druhy je vůbec možný měnit pravidla v průběhu sezony? Teď myslím obecně, bez ohledu an to jestli je zacatek,pulka nebo konec.

  • 4 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 27.01.2013 * 23:30

    Kosta: sezona realne zacina v dubnu. CPP drive zacinal 1.brezna, pozdeji bylo obdobi natazeno tak aby pokrylo cely rok a nebyly tam mezery, v konformite s World XContestem - pochopitelne to ze sportovniho hlediska pro nase sirky vyznam nema, protoze do jara se prd uleti, udelalo se to kvuli tomu, aby lety z te mrtve poloviny roku byly v CPP taky videt.

    Ale to ty urcite dobre vis:-) To spise pro ostatni.

  • 5 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 27.01.2013 * 23:33

    Vím proč jo to tak teď, ale ptám se jestli je to správně, protože mi to správné nepřipadá měnit pravidla v průbehu hry, jak jsme psal bez ohledu na to bylo uletěno. Nelíbí se mi to stejně jako Antonovi, je to prostě nefér.

  • 6 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.01.2013 * 00:17

    Z toho co jsem psal vyse plyne, ze hra jeste nezacala, zatim jen zahrivaci kolo. Akorat CPP je natolik velkorysa soutez, ze ti nikdo nebere ani vysledky dosazene v tom zahrivacim kole. Ale to tobe Kosto je taky jasne, neverim, ze nikoliv.

  • 7 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 28.01.2013 * 00:49

    Ted trochu nevim do jakeho vlakna psat, tak zdovolenim pouziji to antonovo. Onen celosvetovej let se mne zrovna moc netyka, ale i tak jsem si proklep onu Brazosku a je pravda, ze nejhodnotnejsi lety se tam letaji prave na zacatku rocniku a tak to spouste ambicioznim pilotum ublizit podle me mohlo. Ale spis mne napadla otazka, jak se vlastne zrodil koeficient 0,8 ??? Protoze pokud bychom vychazeli ciste z hodnot letu, tak prave v Brazilii bylo letu nad 300b. vloni 8 zatimco treba jen na Speiku a Antholzu 34 ! (rok 2011: 30 ku nejakym +/- 110) A pokud bychom se podivali na lety nad 200b., tak se dostaneme na jeste vyraznejsi cisla. Opravdu je ten koeficient o tom, ze je to v Brazilii lehci dosahnout? (zdroj: world xcontest)

  • 8 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.01.2013 * 01:02

    bungalov: v Brazilskym XC je za lonsky rok 45 letu > 300 km (ve World XContest tedy i bodu). Ale to neni rozhodujici. Ten koeficient byl nastaven tak aby spickovemu zafuku z Brazosky ci z JAR odpovidal spickovy FAI v Alpach, bodove.

    Konkretne - 470 km zafuk z Brazilie, mistni spickovy pilot, ktery ma cas vychytat podminky, open class dvoulajna. Prepocti si to na alpsky FAI, vychazi to na 268 km FAI. Taky spickovy vykon, uleteny zatim jen mistnaky za vybornych podminek na competition kridle.

    O tom jak a jestli je to v Brazosce lehke by ti asi popovidali jini, ja tam nebyl:)

  • 9 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 28.01.2013 * 01:36

    Zmena pravidel v prubehu zapocateho rocniku souteze je nefer. Zejmena pokud je to tak zasadni vec, jako zapocitani mimoevropskeho letu a jeste k tomu zpetne... Co kdyby tam nebyl nejdelsi let z Brazosky 300,ale treba 420? Nejsem si vubec jisty, zda by pilot, co uleti v Brazosce 390 VP byl ten jeden let schopen snadno nahradit 223 km fajkou v Alpach, nehlede na to, ze by na ty same body musel uletet 140FAI u nas.

    A ted jeste jiny pohled... Zapocitavani letu z Brazilie, Afriky a podobnych destinaci je NEFER hlavne proto, ze na to ( nechci se nikoho dotknout) naprosta vetsina lidi proste nema - na rozdil od Alp, kam uz dneska muze uz opravdu kazdej...

    Ten, kdo lita do CPP si asi bude muset zvyknout na to, ze si s nim hlavy pomazane budou delat co chteji a kdy chteji...

    To co udelali ted je alespon jasna a viditelna zmena, na rozdil od "kategorie" Ceske nebe, o jejiz existenci se mnozi z nas dozvedeli az pri vyhlaseni vitezu. Cely rocnik to byla jen zalozka -filtr v CPP a na webu souteze ani zminka o tom , ze by to byla oficialni kategorie v soutezi. Fer by bylo oznamit to jasne pred zacatkem rocniku, nebo alespon pred "realnym" zacatkem sezony v cechach...tak jako to udelal Kvarda s Orthodoxem. Jedine tak je to fer a vsichni maji stejnou sanci.

  • 10 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 28.01.2013 * 01:41

    scorpi: jo to dává smysl. Já tam furt vidim těch letů 8, ale asi bude problém někde u mě ;) Dík za objasnění, mohlo mne to taky napadnout.

  • 11 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 28.01.2013 * 02:12

    Bungalov - Brazilska XC soutez bezi na Leonardu, do XContestu brazilci zpravidla prihlasuji jen lety, ktere stoji za to (rekordy) - http://xcbrasil.com.br

    Kluzo, nespekuluj o tom co se mohlo uletet. Zapocitali jsme zpetne 300km let charliemu, ne 420. Jestli je to zapocitani podzimnich letu nefer, pak vuci nekomu a at ten nekdo vystoupi a sportovni komisi jednoznacne rekne, ze se citi znevyhodnen.

    Ceske nebe NEPATRI do CPP, nema ho "pod palcem" SK. Je to soukromy projekt PGwebu a snazime se ho delat jak nejlip umime a k radosti pilotu.

  • 12 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 28.01.2013 * 10:42

    Scorpi: Teď by mě zajímalo kdo je tady demagog a kdo politik. 2x se zeptám na stejnou otázku, ale ani jednou odpověd.

  • 13 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:12

    Jestli myslis otazku, zda je mozne menit pravidla v prubehu souteze (nikoliv sezony), pak zjevne ano, mozne to je. Pozorny ctenar by tak usoudil uz z toho, ze k tomu prave doslo a nemusel by se ptat.

    V zavislosti na okolnostech takove rozhodnuti muze byt dokonce nikoliv pouze mozne, ale take vhodne. To ostatne ukazuje nedavna anketa.

    Mimochodem, ten kdo ignoruje nesmyslne otazky neni demagog. To ovsem nemusi platit o tom, kdo nesmyslne otazky poklada.

    PS: je to moje posledni odpoved na podobnou otazku. Pokud priste odpoved nedostanes, hledej chybu u sebe. Nechci rozjizdet posloupnost zbytecnych prispevku, ktere pouze odvadi pozornost od tematu.

  • 14 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:20

    Kosta: Takze, potreti, snad uz i pro tebe jasna odpoved: NE, samotna zmena neni nefer. Sezona (hra) jeste nezacala.

    Co se tyce retroaktivniho zarazeni letu ze sveta, tak tam to chapu, ze to nekomu muze vadit a pokud ano, muze svuj nesouhlas projevit oficialne protestem Sportovni komisi.

    A mimochodem, na zaklade teto diskuse charlie pozadal o vyrazeni jeho podzimniho letu z bodovani CPP, nebot si nepreje byt tercem nesmyslnych spekulaci.

  • 15 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:31

    scorpi: ad koeficienty a rozdeleni zon CPP, chápu že se snažíte o to, aby bylo vše skoro srovnatelné, nejdelší let z brazošky se rovnal bodově největšímu FAI z Alp, jak pišeš #9. Určitě je to správná cesta. Stejně tak by teda mělo být stejné nastavení pro Čechy vs. Alpy vs. Visegrad. To už ale dost dobře neplatí.

    nejdelsí let Brazoška 470 koficient 0,8 tj. 376b

    nejdelší FAI Alpy 268 koeficient 1,4 tj 375b

    nejdelší FAI CZ 160 koeficient 2,2 tj 352b

    Nejdelší FAI vysegrad 198 koeficient 2,2 tj 435b

    pak by teda melo být za FAI CZ 2,3b a za FAI Vysegrad 2,0b

    Jen bych dodadal, že z čechů to nikdo neuletěl a nejspíš neuletí, takže srovnávat podle toho koeficienty nevim nevim, ale budiž. Osobně bych srovnával co kdo uletěl z Čechů a ještě nejaký průměr třeba 3-5 letů, ne jeden výkon, který nejspíš dlouho nikdo neuletí. Ať už kvuli místu letu nebo počasí, které je tam takové jednou do roka.

    Opět se ptám jednoduchou otázkou, je to tak správně? Jo to srovnání, které má zajistit stejné podmínky křížem krážem po Světě, Alpách, Visegradu a CZ?

  • 16 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:41

    hoši hoši, vážně mi to připadá úsměvné, PGWEB vs Kosťa.

    petrch: já sem nemyslel váš jako demagogy, ale jako politiky. Nevím co je za nesmysl ptát se na něco co mi není jasné a co nikde není napsané.

    To že jste tu zmenu udělli jasné je, to opravdu vím, ale otázka byla jestli je to vůbec možné a spárávné (podle pravidel). To že jste to udělali jestě neznamená, že je to v souladu s pravidly :) Chápu to teda tak že, protože jste tvůrci PGWebu a tak si s pravidlama můžete dělat co chcete kdy chcete?

    Opět chci jen jednoduchou odpověd ANO nebo NE, ne politickou omáčku že je mi to jasný.

  • 17 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:42

    ...k největšímu FAI ve VISEGRAD 4 ... jsem zvedav jestli lze takto dlohý let provést podle platných pravidel... ten let co myslíš je docela porušuje..

    jinak pro 2,3b za km tě podporuju :)

  • 18 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:50

    Kosta: nejdelsi FAI Alpy 277 km, nejdelsi volnej let z JAR lehce pres 500 km (pominme za jakych podminek).

    K tem skoro 200 FAI v Tatrach - je v podstate nemozne to tam uletet za dodrzeni platnych predpisu (bohuzel, ale to je realita), jakkoliv tam obcas byvaji skutecne lepsi podminky nez u nas. Pochopitelne v CPP by takovy let uznan byt nemohl.

    A jinak - ano, koefienty obecne lehce zvyhodnuji Alpy nad Cechami, nicmene zase zalezi, jak to spocitas - kdyz kdybychom brali pouze lety Cechu, je to vyrovnane.

    Z meho pohledu - ta motivace uletet ty 2 lety v Alpach neni na skodu, pokud uz ty zbyle 2 tam uletet do skore nelze. S pripadnym hybanim koeficientu bych pockal, uvidime co se kde uleti letos.

  • 19 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:52
    Kosto,

    PGweb s pravidly CPP nema nic spolecneho, pravidla urcuje SK, ale to ty dobre vis.

    SK muze menit pravidla jak chce, ale to ty dobre vis.

    V SK jsou nastesti slusni lide s dobrymi umysly, kteri ovsem meni pravidla jinak nez by se ti hodilo. Proto na ne hazes spinu a zpochybnujes motivace pro jejich rozhodnuti.

    Ale to vsechno ty vis, motivaci tvych otazek neni se dozvedet odpoved, ale hazet spinu. Tohle je uz opravdu moje posledni odpoved.

  • 20 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.01.2013 * 11:55

    Kosta: myslim, ze vse jsme napsali vyse a myslim ze jasne. A jeste jedno info, ktere urcite vis - pravidla CPP stanovuje Sportovni komise Svazu PG, tedy kolektivni organ 5ti zvolenych lidi, nikoliv organizator CPP dle sve vule:) Ano, ja a Petr jsme take cleny SK, ale jak lze snadno spocitat, ani tu vetsinu v SK nemame.

  • 21 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 28.01.2013 * 14:40

    Petrch, příspěvek č. 11" Ceske nebe NEPATRI do CPP..Je to soukromy projekt PGwebu... "

    Na stránkách sponzora je ale České nebe prezentováno jako kategorie ČPP : Naše škola paraglidingu je od letošního roku hlavním partnerem přeletové soutěže Český pohár paraglidingu. Jedná se o celoroční průběžnou soutěž, které se účastní několik stovek českých pilotů. Na ceny od naší školy se mohou těšit nejlepší piloti z pořadí přeletů letěných nad českých územím, kategorií nazvanou "České nebe".

    Také vyhlášení vítězů Českého nebe během vyhlášení vítězů Českého poháru nenasvědčuje tomu, že by to byla samostatná soutěž a "soukromý projekt", který nepatří do ČPP...

  • 22 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.01.2013 * 14:57

    Clouseau: pokud te stale jeste trapi, co je napsano na strankach sponzora Ceskeho nebe z roku 2011, pak bys mel napsat tomu sponzorovi, ze jeho informace o sponzorovani 2 roky stare souteze obsahuje ne zcela presna vyjadreni a pozadovat opravu:-) Mam ale silne pochybnosti, jestli by ti to prineslo klid v dusi.

    Také vyhlášení vítězů Českého nebe během vyhlášení vítězů Českého poháru nenasvědčuje tomu, že by to byla samostatná soutěž a "soukromý projekt", který nepatří do ČPP...

    Pak tedy predpokladam, ze letos byl chudak Kluzon jeste zmatenejsi a ze XRace Nomad Cup ted povazujes za nejakou soucast CPP, nebot vyhlaseni v ramci Vyhlaseni CPP nenasvedcuje tomu, ze by to byla samostatna soutez.

    Rad bych se tedy podobne zmatenym jedincum verejne omluvil za to, ze na Vyhlaseni CPP NEvyhlasujem pouze to co je psano v pravidlech CPP!

  • 23 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 29.01.2013 * 23:25

    Ne, mne opravdu "netrapi" co je tam napsane... ale vadi mi, kdyz nejsou pravidla hry jasne recena predem a predevsemi. Treba jako ted nedavno se objevila na strance CPP zalozka "Klub 2kilařů". A nikde ani zminka o tom, co to vlastne je, tato "elitni kategorie". Jestli jen poradi tech, co zaleteli dvoukilo, nebo nova soutez s vyhlasenim a cenami...

    Tvoje predpoklady a obavy o moji lonskou zmatenost nejsou na miste, nebot jak sam dobre vis, Nomad Cup byl radne predstaven ve zpravodajství na pgwebu 05.03.2012 * 14:30 . Stejne tak byla radne uvedena soutez Czech orthodox i Klub kilařů... tak ze mne nedelej zmateneho chudaka! Omlouvat se za to, ze vyhlasujete spolecne s CPP i jine souteze taky nemusis. O to opravdu nejde.

  • 24 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 29.01.2013 * 23:48

    Klub 2kilaru byl predstaven uz na Vyhlaseni CPP samotnym Jindrou (nepamatujes?) a druhak bude samozrejme predstaven i pisemne, neboj.

  • 25 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: ynrokop (+4) (-2) | Zasláno: 29.01.2013 * 23:57

    Scorpi chtěl bych tě tím to poprosit o grafickou stránku(mapu celého světa jak budou vypadat zóny a jejich koef.) kde bude srozumitelně ukázáno o čem píšete v pravidlech, aby to nemohl zase někdo napadnout kvůli slovíčkaření. Přeci jenom když si to čtu trošku se do toho občas sám zamotám. děkuji

  • 26 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 30.01.2013 * 00:50

    ynrokop: přibližně takto:

    https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=205210464739871708505.0004d4757c8b352462dc9

    (v AT a DE to horizontálně nekopíruje hranici, ale rovnoběžku 48.5° N)

  • 27 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 30.01.2013 * 00:57

    Ale tady přece nejde o to co si pamatuju nebo ne! Jde o princip. Kdyz je soutěž představena jen někde stranou a pak probíhá a přitom se o ní nedozví vschni vcas a předem,tak to je takové divné... Třeba teď bude někoho mrzet, ze o té soutěži 2kilaru nevěděl,kdyz se rozhodoval,zda taky nevyrazit do Keni. To je prostě nefér a s křížkem po funuse. Zbytečně to ubližuje dobrému úmyslu a prestiži takové soutěže i vám,jakožto jejím organizátorům. Stejně jako změna pravidel v již probíhajícím ročníku soutěže

  • 28 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 30.01.2013 * 02:46

    V pripade Klubu 2kilaru (a ostatne i vsech ostatnich XC soutezi a kategorii) jde predevsim o radost a vyzvu k prekonavani vlastnich hranic.

    Víš Clouseau, někdo vymýšlí nové kategorie či kluby, někdo zase způsob jak je realizovat, naproti tomu někdo jiný věnuje většinu své energie spekulování, jestli za to jsou nějaké ceny a kritizování, že to zatím nebylo prezentováno přesně tak jak by si to on představoval.

  • 29 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 30.01.2013 * 11:44

    To opravdu nechapes co se ti tady snazim rict? Proc zase pises o necem co s tim nesouvisi? Proc mi tady vysvetlujes, o co jde v XC soutezich? Ja prece mluvim o necem zcela jinem... ale jak vidim, zbytecne.

  • 30 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 30.01.2013 * 12:24

    Pisu to, protoze tim jak tu ve Foru dokola omilas vselijake "nalezitosti" vsech moznych soutezi vcetne tech 2 roky ukoncenych, tak to budi velmi vyrazny dojem, ze uz jsi jaksi ztratil nadhled. Tak jen pripominam, proc to cele delame.

  • 31 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 30.01.2013 * 13:09

    Dneska je 30.1., sezona daleko, tak co Kluzo resis? Ja myslim, ze se to vsichni v klidu dozvedi "vcas a predem"...

  • 32 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 30.01.2013 * 17:20

    zřejmě cítím, o co jde... jsem rád za změnu pravidel - dlouho se to diskutovalo, ale načasování změn bych také čekal jiné. Tedy před 1.10., aplikování pravidel "zpětně" na již odlétnuté lety (i když víme, že se dají v Alpách přelétnout) je prostě zbytečné... pokud už se pravidla mění na "svět" tak někde ve "světě" je fakt už po "sezóně". Snad je jasné co míním slovy v uvozovkách...

  • 33 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Mirev (+21) (-18) | Zasláno: 30.01.2013 * 17:28

    stepino: https://www.xcontest.org/cesko/pravidla/ píší že 2.2. Trvání soutěže Od 1. října do 30. září. - pronesená věta v úvodu "změna pravidel ČPP ročníku 2013 v průběhu soutěže je nefér" = některým skupinám pilotům to prostě vadí (bez ohledu na počasí a roční dobu). Otázka je spíš co s tím můžeme udělat, tedy co si přejeme, aby s tím udělala sportovní komise (předsednictvo).

  • 34 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 30.01.2013 * 17:29

    Stepino, sezona u nas v Evrope sice ano, ale do CPP i jinych pridruzenych soutezi se zapocitavaji i lety ze sveta...

  • 35 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 30.01.2013 * 17:55

    Ale no tak, číst samozřejmě umím. A souhlasím - striktně vzato by bylo čistší dělat jakékoliv změny v pravidlech jindy. Ale myslím, že současnou změnou nebyl nikdo fakticky poškozen ani zvýhodněn ani cokoliv a že být to v jiné atmosféře, prošlo by to v klidu. Ale co tak sleduju tuto i okolní diskuze, tak mám pocit, že z toho soutěžení tak nějak všichni zmagořili a hledá se jakákoliv záminka pro napadání kohokoliv/čehokoliv a většinou zbytečně. Stejně jako v tomhle případě, ne?

  • 36 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 30.01.2013 * 18:05

    "některým skupinám pilotům to prostě vadí" - ano. hlavně té úzké skupince pilotů, kterým se nové pravidla nehodí a hledají každý způsob, jak je poplivat a případně ještě o rok oddálit a udržet svoje trasy v alpách.

    přetože je těchto několi jedinců v diskusích velmi ukřičených, naštěstí jich není mnoho (přestože kosťa před hlasováním tvrdil opak) a ostatní piloti jsou rádi, že na vyvážení čpp nemusí čekat o rok dýl...

    DNFTT (kdo nezná, ať googlí), takže howgh

  • 37 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 30.01.2013 * 20:44

    Nide v pravidlech ČPP jsme nenašel vystoupení ze soutěže. Bylo by možné to tam doplnit. Rád bych takovou funkcionalitu využil. Děkuji.

  • 38 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 30.01.2013 * 22:35

    Tondo, to myslíš jako z té soutěže vystoupit zpětně?

  • 39 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 30.01.2013 * 23:20

    No tak zpětně by to bylo fajn, je to teď moderní. Ale stačilo by mi tlačítko odhlásit. Myslím, že to nemá cenu, "soutěžit" tímhle stylem. Soutěž ztratila smysl. Rád bych v ČPP nebyl registrovaný.

  • 40 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 30.01.2013 * 23:44

    Ještě upozornění pro předesedu SK. V př. 14 píšeš:

    *A mimochodem, na zaklade teto diskuse charlie pozadal o vyrazeni jeho podzimniho letu z bodovani CPP, nebot si nepreje byt tercem nesmyslnych spekulaci.*

    Tuto nesmyslnou spekulaci jsi zde napsal Ty a ten nesmyslný stav zpětného započítávání letů vymyslela SK.

    Já jako looser z druhé, či třetí stránky pořadí nemůžu s takovými lidmi závodit a srovnávat se. A klobouk dolů, že Vám to tak lítá. Já bych to nedal.

  • 41 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 31.01.2013 * 09:05

    ten nesmyslný stav zpětného započítávání letů vymyslela SK.

    Ten (podle tebe) "nesmyslny" stav, tedy zapocitani lonskych letu, jsem vymyslel ja (a SK posleze schvalila). Zrovna scorpi proti tomu trosku protestoval...

    A proc jsem chtel zapocitani starych letu? Chtel jsem, aby nova pravidla se vsim vsudy piloti ochutnali uz letos. Jedna se o zasadni zmenu a pokud by se ukazalo, ze nejakym zpusobem nevyhovuje, at se na to prijde driv.

  • 42 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 31.01.2013 * 16:24

    Děkuju SK za úpravu pravidel směrem k zajímavějšímu a podle mě i férovějšímu létání a soutěžení. Vůbec mi nevadí, že změnu, na základě předchozí debaty, udělali až v lednu a je mi fuk, že platí zpětně. Na létání se stejně těším každou zimu čím dál víc a nemám pocit, že by všichni zmagořili, jen mě to utvrzuje v tom, že pár magorů se najde všude. Petrovi a Scorpimu děkuju za neúnavné a odborné vysvětlování všeho a přeju jim, aby už nemuseli ztrácet čas odpovídáním na demagogické příspěvky a nářky zoufalců.

  • 43 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 31.01.2013 * 20:27

    No já to s tím "férovějším létáním a soutěžením" nevidím tak jednoznačně. Pokud se startuje z jednoho místa, v jeden čas a na srovnatelných padácích, pak se to dá opravdu považovat za shodné (férové) podmínky. Jakmile některý z těchto parametrů uvolníme, pak zvyšujeme vliv rozdílných podmínek. To, že ČPP je celoroční soutěž je základní vlastnost, kterou asi nikdo nezpochybňuje. Rozdíly v padácích jsou řešeny kategoriemi a občas se o tom diskutuje, ale ne zas moc. Vliv místních podmínek je diskutován dramaticky. V tomto směru je omezení letů v Alpách na maximálně 2, rozhodně směrem ke sjednocení podmínek. Naopak započítávání jednoho letu z celého světa je výrazné posílení vlivu místních podmínek a tedy krok k "neférovému" létání. Takže se mi ta změna pravidel zdá kontroverzní. Prostě se mi zdá, že jsme jen zamíchali karty a začali hrát trochu jinou hru a je třeba se s tím smířit. Přívlastky bych tomu žádné nedával.

  • 44 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Lindis (+4) (-1) | Zasláno: 31.01.2013 * 20:29

    Hoši, co pořád řešíte...chápu vaši snahu to dělat pro lítače co lítají dlouho a trochu se klasickým přihlašováním letů nudí, zajímavější...ale univerzálního pilota prostě nenajdete, nebo to bude "univerzální" podle vašich pravidel, nechápu, proč si pořád chceme vymýšlet nová pravidla. Kdo to má pořád sledovat? Budu v ČPP, i když nesplním všechny podmínky, nebo mě pak vyškrtnete. Myslela jsem, že idea tady toho podniku byla taková volnomyšlenkářska, to jako pro všechny...někdo rád vymýšlí nové tratě, někdo holt rád stojí ve šlapce u skály, někdo kdo chce závodit holt lítá PWC...Tady si spíš lidi porovnávají co se v daný den ulítlo z toho samého startoviště, kde se ted den dalo ještě lítat a jestli to tam bylo lepší a "soupeří" se i kolem 300. místa. Ke změnám pravidel se vyjadřují piloti z první 50ky max 70ky...Jestli chcete hledat univerzálního pilota, vemte si všichni stejný padák a jdětě na stejný terén ve stejný den (pak tu ještě máme různé letové schopnosti, ty už ale nesjednitíte :-)) změna se udála, někdo s tím může souhlasit, někdo ne, tak to je...za chvíli bude zase termika a beztak zase budete koukat co kdo ulít a jaké jsou koeficienty a podobné nesmysly moc řešit nebudete...pěkný zbytek zimy

  • 45 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: sikkylock (+41) (-1) | Zasláno: 31.01.2013 * 23:58

    Hitler se dozvěděl o změnách pravidel pro ČPP 2013

  • 46 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 01.02.2013 * 00:43

    Slusna prace... :-)

  • 47 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 01.02.2013 * 00:56

    Uz dlouho jsem u Hitlerovskyho remixu tak nesmal, fakt pekny :-)

  • 48 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: nortonsk (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2013 * 01:20

    Tak niekto vsetky tie prispevky pretavil v nieco zaujimave.

    Zasmial som sa a prajem to aj ostatnym.

    Dobre video.

    Som velmi poteseny ze sa umoznili lety aj mimo Europu. Ked tam niekto nemoze lietat aspon sa moze pozerat ako sa tam lieta ;-)

  • 49 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 01.02.2013 * 10:22

    > Hitler se dozvěděl o změnách pravidel pro ČPP 2013

    LOL. Tak tohle to vlakno uz potrebovalo. :-)

    Pripomnelo mi to dalsi remixy s pg tematikou: "Hitler learns to fly" a "Hitler as meet director in a paragliding competition". Sorry za off-topic.

  • 50 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 01.02.2013 * 13:11

    To video je peckáá, skoro jsem se u něj roztrhal smíchy :-D víc takovejch věcí místo žabomyších válek :-)

  • 51 RE: Změna pravidel ČPP r. 2013
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 01.02.2013 * 16:50

    Skvělé, kdopak se za tou přezdívkou skrývá ?

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: