FÓRUM PGweb


[Téma] Materiál na výrobu padáku, specifikace X realita

Materiál na výrobu padáku, specifikace X realita
Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 07.12.2015 * 12:38

Předem se omlouvám za trochu bulvární nadpis.

Asi všichni víme, že použitý materiál má vliv na životnost padáku a na jeho letové vlastnosti. Nechme stranou případy, kdy je na jednom vrchlíku materiál od dvou výrobců, např. Skytex a Gevleron, ale uvažujme déle jen o Skytexu.

Na stránkách výrobců padáků se dočteme, jaký materiál byl použit na horní, dolní potah nebo žebra.

Mám pár otázek.

1. Když posílá výrobce padák na testy pro získání certifikace, kontrolují tam i to, zda byl skutečně použit ten materiál?

2. Můžu já jako zákazník nějak poznat u novýho padáku, zda je ušit z toho daného materiálu? (třeba různá tloušťka-změřit mikrometrem...nevim)

3. Otázka trochu mimo. I sám výrobce přiznává, že životnost Skytexu je různá podle použité barvy. Ví se, která barva je lepší než jiná?

4 příspěvky
shlédnutí: 5901
  • 1 RE: Materiál na výrobu padáku, specifikace X realita
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 07.12.2015 * 13:50

    1) 2) Použít jiný než deklarovaný materiál si snad žádný výrobce padáků netroufne.

    3) Na konci stránky máš přehled jaká barva Skytexu má jakou UV odolnost: http://www.macpara.com/cz/barvy.html

  • 2 RE: Materiál na výrobu padáku, specifikace X realita
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 07.12.2015 * 18:43

    Jestli je to tak, že nižší číslo před lomítkem = nižší UV degradace, tak to beru. Viděl jsem několik opotřebených skyáckých větrných pytlů a vždy byla nejrozcupovanější černá barva, zatímco bílá a žlutá byly ještě OK.

  • 3 RE: Materiál na výrobu padáku, specifikace X realita
    Autor: Bambule (+0) (-0) | Zasláno: 25.03.2018 * 03:58

    Z toho vyplývá přesný opak, než píšeš. Čím větší číslo, tím větší rezistence(odolnost) vůči UV.

  • 4 RE: Materiál na výrobu padáku, specifikace X realita
    Autor: ttichy_2 (+1) (-0) | Zasláno: 25.03.2018 * 23:56

    A co Dokdo ? Používá celá řada výrobců, na rozdíl od Gelvenoru.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: