FÓRUM PGweb


[Téma] Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru

Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
Autor: Galileo (+0) (-0) | Zasláno: 24.04.2017 * 22:44

Ahojte,

prosím o radu. Začínam s PG a kompletujem svoju prvú výstroj. Mám možnosť v Nemecku kúpiť krídlo Nova Ion 3 S, vyrobené v júli 2014. Krídlo prešlo nedávno technickou kontrolou so statusom: "Používané, vo veľmi dobrom stave" nálet cca 60 hodín, hodnotu porozity predajca neudáva. Cena: 500€. Ku krídlu je všetko výrobcom dodávané príslušenstvo + doklad o kúpe. Keďže ešte neviem reálne posúdiť stav a opotrebenie, a netuším, v akej cenovej relácii sa takéto krídla pohybujú, chcel by som sa spýtať či má nad touto ponukou význam uvažovať aj za predpokladu, že budem krídlo kupovať bez skúšobného letu.

Ďalej by ma zaujímalo, ako je to s uznaním technickej kontroly takéhoto krídla zo zahraničia, ak s ním budem lietať povedzme v SR/ČR?

Budem vďačný za akékoľvek rady a pripomienky.

7 příspěvků
shlédnutí: 2148
  • 1 RE: Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 25.04.2017 * 16:03

    Ahoj,

    Nova Ion 3 je výborný padáček, máme jich u nás v klubu několik. Cena 500 € je podezřele nízká, tyto padáky v dobrém stavu nejde koupit pod 1000 €.

  • 2 RE: Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
    Autor: Galileo (+0) (-0) | Zasláno: 25.04.2017 * 20:05

    Ahoj Rob, vďaka za odpoveď. Chcem sa ísť na padák v najbližších dňoch pozrieť. Vedel by si mi prosím, ako laikovi povedať, na čo sa pri kúpe zamerať? Čo je možné skontrolovať vizuálne ako napr. šnúry, poťah a pod. Chápem, že takáto kúpa bez skúsenosti s PG je dosť riskantná, no môže to byť stále krídlo, ktoré mi ešte ako začiatočníkovi veľmi dobre poslúži.

  • 3 RE: Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
    Autor: redhat (+2) (-0) | Zasláno: 26.04.2017 * 14:29

    Ja mam Ion4 a sem velmi spokojeny. Priklanim se k nazoru ze 500eur je hodne podezrela cena. Napada me jestli to neni verze light z lehciho materialu, tedy mensi zivotnost a tim padem rychleji klesa na cene. I tak mi ale 500prijde hodne malo.

  • 4 RE: Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
    Autor: Rob (+5) (-0) | Zasláno: 26.04.2017 * 16:00

    Zkus ještě zjistit ty hodnoty porozity a eventuelně mi pošli nějaké foto. Pokud je to z Německa, vždy tam při TK měří porozity. To, že je prodávající neudává, má nějaký důvod. Když tak mi zavolej na +420 602 757 820. Technická prohlídka a vystavení TP u nás není problém.

  • 5 RE: Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
    Autor: FilipPG (+3) (-0) | Zasláno: 28.04.2017 * 09:27

    Ahoj, nedávno jsem prodával křídlo od Novy, takže bych se zaměřil na to, jestli bylo křídlo servisováno na autorizovaném Nova servise: https://www.nova.eu/en/try-buy/?store=ServicePartner

    Pokud ano, tak tam mají i ty porozity a servisní protokol s hlavičkou NOVA. V Německu není s těmi servisy problém, takže pokud ho nemá, už to smrdí. Bez protokolu bych to vůbec nebral, zvláště za takovou cenu.

    Měj se.

  • 6 RE: Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
    Autor: Esner (+8) (-0) | Zasláno: 28.04.2017 * 15:17

    Taky se přikláním, že za 500eur je to hodně podezřelá cena, koupit EnB křídlo v dobrým stavu pod 1000e je skoro nemožné. Napadá mně jestli to nemůže být náhodou ještě Ion2, protože ty se vyráběly někdy do toho r. 2014 a i to by bylo hodně nízko. Nebo mu v inzerátu chybí 1 před tou pětistovkou, protože za 1500e by to bylo asi reálnější.

  • 7 RE: Nova Ion 3 S - kúpa z bazáru
    Autor: Galileo (+0) (-0) | Zasláno: 29.04.2017 * 11:45

    Tak žiaľ krídlo je už predané, predávajúci mi ho nevedel podržať do druhého dňa. Aj keď krídlo ani doklady som fyzicky nevidel, pripadal mi, že nevedel, čo predáva akú to má reálnu hodnotu. Vďaka všetkým za rady.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: