FÓRUM PGweb


[Téma] Přípustné poškození křídla?

Přípustné poškození křídla?
Autor: Bull77 (+0) (-0) | Zasláno: 15.10.2017 * 20:02

Ahoj, při balení křídla jsem narazil na dírku / natržení v oblasti žebra náběžné hrany viz obrázek v odkazu.

https://drive.google.com/open?id=0B2SLStcAasVgaDRjYWc4Yk5sOXM

Můj možná naivní dotaz zní: Mám s tím létat a počkat do technické kontroly a pak nechat opravit nebo to mám řešit rovnou? Jen dodám, že je to až u ucha.

Související dotaz je: Co všechno je poškození, které není akutní, tj. neprojeví je na letových ani bezpečnostních vlastnostech křídla? Příklad dírka v horním potahu cca do 5 mm? Do 3 mm? Do 1 mm?

Jestli zde existuje podobné vlákno, omlouvám se, nenašel jsem.

Děkuji. Tomáš Jirka

4 příspěvky
shlédnutí: 2199
  • 1 RE: Přípustné poškození křídla?
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 16.10.2017 * 09:29

    Ahoj,

    Tak sice tkanina je delana aby se netrhala dal, ale jakekoliv poskozeni je riziko ze se bude rozsirovat.

    Takze propichnuti od maleho ostnu bych asi neresil, ale cokolivco pretrha vlakna bych resil zaplatou. Jsou to samolepici zaplaty, ktere jen vystrihnes a priplacnes (samozrejme zakulatit rohy, zakladni zaplatu lepit zevnitr velikostne nejmene 2x vetsi, eventuelne malickou i z druhe strany, spise z duvodu aby se ti na to nelepil bordel).

    To je obecna odpoved, konkretne podle obrazku nevim, pripada mi ze to mas tesne u svu a to by bylo se zaplatou asi trochu blbe, pres sev bych ji asi nelepil. To bych asi dokonce kontaktoval vyrobce co s tim (nebo nekdo jinej poradi lepe)

    Ale je pravda ze vlastne netusim do jak velkeho poskozeni jsou ty zaplaty jeste prijatelne. takze o to bych tvoji otazku doplnil

  • 2 RE: Přípustné poškození křídla?
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 17.10.2017 * 09:50

    Jestli chceš vidět, co se dá bezpečně opravit s jednou A4 samolepícího skytexu a kouskem nitě, tak se mrkni na http://puczok.com/vvv/etapa2-spanelsko.php na 13.9.2011 a 14.9.2011

  • 3 RE: Přípustné poškození křídla?
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 20.10.2017 * 15:32

    Ahoj,

    v horním potahu náběžky jsem měl asi 8 cm díru od trnu a za letu jsem si žádné změny nevšiml. Spíš je to o tom riziku, že se díra bude dále zvětšovat.

    Dnešní moderní křídla mají někdy dírky už od výroby aby třeba snáze odlítával písek z komor, takže samotná dírka toho až tak moc nezmůže dokud nějak neovlivní pevnost křídla.

  • 4 RE: Přípustné poškození křídla?
    Autor: Bull77 (+0) (-0) | Zasláno: 21.10.2017 * 14:58

    Díky moc za všechny odpovědi. Přes zimu dám křídlo s předstihem na technickou, tak to snad opraví.

    Máte zkušenosti s tím jak moc pečlivě prohlíží technik u Gradientu křídlo pro odhalení takových defektů?

    Mám je na to upozorňovat, nebo na to přijdou automaticky?

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: