FÓRUM PGweb

[Téma] Comet 3

Comet 3
Autor: sepultoris (+0) (-0) | Zasláno: 30.08.2018 * 08:10

ahojte. lieta, lietal niekto Comet 3ku ? Lietam comet 1 a zvazujem nove kridlo , len neviem ci ostat u axisu alebo skusit nieco ine, popravde s jednickou som spokojny, neviem cim by ma mohla trojka prekvapit. nemate nejake postrehy alebo skusenosti. budem vdacny za kazdy nazor. dik

8 příspěvků
shlédnutí: 716
  • 1 RE: Comet 3
    Autor: sepultoris (+0) (-0) | Zasláno: 02.09.2018 * 11:38

vazne nikto nenapise ako sa mu lieta na Comet 3 ???

• 2 RE: Comet 3
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 02.09.2018 * 19:39

Ja myslim ze jediny co te muze prekvapit ze to leti lip a celkove je to vic "pleasure to fly":) Ja jsem na Cometu 1 kdysi par letu mel a loni jsem zkousel i Cometa 3 a libilo se mi to. Ale ja normalne litam vyssi kategorie padaku, takze nejsem uplne "smeroplatnej":)

Jarda Balas presel z Cometu 1 rovnou na Comet 3 tak treba sem pozdeji neco napise, nebot to srovnani mel prime.

• 3 RE: Comet 3
    Autor: manana (+55) (-3) | Zasláno: 02.09.2018 * 21:06

Ahoj, ja myslím, že to Scorpi vystihnul. C3 je lehčí, takže krásně startuje a i ve vzduchu je o to příjemnější. Příjemněji se mi s 3 točí, mám pocit, že jí nemusím tolik nutit kam chci. Už je to 3 lajna, takže na speedu se drží za zadní popruhy a je to fajn. Neměl jsem problem letet kladku na kladce i v turbulentnejsim počasí (a to ted mam nalet za starou bačkoru). Letí líp (min snur), komfortneji a lehceji (to bude to scorpiho pleasure) a neprisel jsem na to, čím bych si pohorsil (treba C2 ma pri startu sva specifika).

Takže jo, za mě si tímhle přechodem rozhodně polepsis ;)

• 4 RE: Comet 3
    Autor: sepultoris (+0) (-0) | Zasláno: 03.09.2018 * 11:47

Dakujem , dakujem... tak Comet 3 objednany... popripade dam report po prvom lete, ak by mal este niekto druhy dilemu :-D trosku mi prislo ale prestrelene glide ratio (10 ) na B padacik to uz je doooost.... jednoznacne daam vediet

• 5 RE: Comet 3
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 03.09.2018 * 12:24

sepultoris: uvadene glide ratio u jakehokoliv padaku ma asi stejnou vypovedni hodnotu o jeho vykonu jako treba delka snur - tj. defacto zadnou:)

• 6 RE: Comet 3
    Autor: sepultoris (+0) (-0) | Zasláno: 10.09.2018 * 11:17

je potrebne C3 aktivnejsiu pilotaz ako u 1. myslim kvoli vyssej stihlosti ?

• 7 RE: Comet 3
    Autor: scorpi (+398) (-37) | Zasláno: 10.09.2018 * 22:07

Co si pamatuju, tak Comet 1 byl pomerne "tupy" co se tyce zpetne vazby k pilotovi, mel tendenci si to resit sam a pilota do toho moc nezatahovat. Comet 3 ti da lip vedet co se deje, takze z meho pohledu (pilota co leta EN-C/D) je Comet 3 čitelnejsi. Ale porad plati ze je to kridlo s pomerne vysokou odolnosti a pasivni bezpecnosti - nemam pocit, ze by vyzadoval od pilota vyssi skill level nez C1.

Uvidis sam, ale rozhodne se nemas ceho bat. Rozhodne ne tech nekolika desetinek rozlozene stihlosti navic. Mnohem vetsi roli v tom jak se kridlo chova hrajou jine veci - je to 3lajna, ma to jiny profil, sharkose, arc...

• 8 RE: Comet 3
    Autor: sepultoris (+0) (-0) | Zasláno: 11.09.2018 * 14:36

som velmi zvedavy ako sa to bude spravat. asi co sa tyka vyvoja tak C3 je uz niekde konstrukcne inde ako C1.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.

Partneři:

logo Gradient  logo Axispara  logo MAC Para

Sekce PGwebu: