FÓRUM PGweb

[Téma] Venus SC

Venus SC
Autor: sepultoris (+1) (-0) | Zasláno: 11.07.2019 * 08:54

Nemohol by niekto napisat nieco o spravani tohoto kridelka ? Lietam teraz Comet 3,snim som skamarateni dost dobre, uvazujem skusit Cčko. Comet 3 je relativne poslusne a kludne kridlo high B, nebude to ale predsa len velky skok ???

Za vsetky nazory budem vdacny

9 příspěvků
shlédnutí: 1548
  • 1 RE: Venus SC
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 11.07.2019 * 17:42
  • 2 RE: Venus SC
    Autor: scorpi (+399) (-37) | Zasláno: 21.07.2019 * 20:34

Ahoj,

skok to bude, hlavne v mnozstvi odezvy kterou budes dostavat od kridla a v rizeni. Na to si pripadne budes muset zvyknout.

Taky pak bude zalezet jak jsi zatizeny - Comet ma vetsich rozsah hmotnosti pri kterem se kridlo chova komfortne, u Venusu je lepsi byt spis vic zatizeny (u M idealne kolem 100 kg). Zalezi jaky mas nalet, jak letas a co letas. Na Venus to chce udrzovat rocni nalet tak aspon 70-80 hodin v termice, abys byl ve forme:)

• 3 RE: Venus SC
    Autor: sepultoris (+1) (-0) | Zasláno: 20.09.2019 * 11:03

Nalet by som aj mal, lietam od 112 az do 117 kg. Je vobec SC vhodny klzak na prechod do C kategorie ?

• 4 RE: Venus SC
    Autor: dasieq (+0) (-1) | Zasláno: 21.09.2019 * 10:28

Ahoj,

tak já bych šel na začátek spíš do Vegi, než do Venuse, pokud samozřejmě chceš zůstat u Axise. Venus v předchozích verzích byla EN-D, takže je to nejvýkonnější křídlo, co můžeš dneska od Axise mít. U Vegi to bude takový plynulejší přechod do EN-C :)

Já jsem osobně šel do Aspenu 4 jako první EN-C - je to stejně klidné křídlo jako Pluto, pokud lítáš na horní hranici váhového rozpětí. Jinak kolem půlky váhového rozpětí je start do termiky občas hodně adrenalinový zážitek :)

• 5 RE: Venus SC
    Autor: scorpi (+399) (-37) | Zasláno: 22.09.2019 * 00:58

sepultoris: pokud mas nalet a jsi sikovny, tak se SCcka nemusis zbytecne bat.

Vegu 5 bych dneska uz vynechal (muzu srovnavat, pul sezony jsem na ni lital 2 roky zpatky). Vega by te moc nikam neposunula. Venus je posun - a kdyz si zvyknes, budes litat aktivne bezpecneji.

Samozrejme pokud mas obavy, muzes zvolit nejake jine EN-C s mensi stihlosti. Je to jen na tobe.

• 6 RE: Venus SC
    Autor: sepultoris (+1) (-0) | Zasláno: 22.09.2019 * 22:24

Som z rukopisom axis nadmieru spokijny, su to uzasne klzaky, zajtra idem objednat SCčko, dam potom report co to robi u nas v turbulentnych podmenkach :-)

• 7 RE: Venus SC
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 26.09.2019 * 18:10

děláš dobře, taky jsem hodně spokojenej. moc příjemný křídlo

• 8 RE: Venus SC
    Autor: sepultoris (+1) (-0) | Zasláno: 24.10.2019 * 12:13

To je normalne ze sa na ten padak caká 5 a viac tyzdnov ? Lkova velkost, standardna farebna kombinacia.... chalan objednal Ozon ,farbyna objednavku tyzden po mne a uz na nom lieta,... niekde nebude nieco OK...

• 9 RE: Venus SC
    Autor: ondiegi (+0) (-0) | Zasláno: 24.10.2019 * 16:48

Je to naprosto běžné. Ozone je obrovská korporace s uplně jinýma možnostma než Axis. Objednávek je hodně a urychlit to v tak malé firmě moc nejde. Ale vyplatí se počkat SC je skvělé!

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.

Partneři:

logo Axispara  logo MAC Para  logo Gradient

Sekce PGwebu: