FÓRUM PGweb


[Téma] Jake kridlo?

Jake kridlo?
Autor: Tomahawkk (+0) (-0) | Zasláno: 21.09.2008 * 16:49

Ahoj, zacinam s PG a premyslim jake kridlo je nejlepsi (cena-ovladatelnost). Jake mate zkusenosti a co by jste mi doporucili? Nemate nekdo starsi na prodej? Kdyz nesezenu starsi, tak uvazuju o koupi bud FIDES 2, nebo ATIS 2. Diky za odpovedi.

9 příspěvků
shlédnutí: 7227
  • 1 RE: Jake kridlo?
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 22.09.2008 * 10:30

    Ahoj, diskutovalo se o tom třeba tady:

    http://www.pgweb.cz/forum/vybaveni-technika/padaky:15142

    http://www.pgweb.cz/forum/vybaveni-technika/padaky:11755

    Sky Fides neber, to je školní křídlo na slety s kopce. Atise si jeho majitelé docela pochvalují. Jinak u mě platí to, co jsem napsal v předchozích příspěvcích...

  • 2 tomahawk | Zasláno: 21.09.2008 * 16:49
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 22.09.2008 * 15:17

    hm. jaké křídlo do začátků je otázka:-). základní info by ti měl dát tvůj instruktor ve škole. přece jen ví o tvém létání asi nejvíc. nicméně....pokud hodláš létat častěji...nebo hodně, pak bych nedoporučil křídlo DHV/LTF 1. nic ti nedá. křídla DHV/LTF 1-2 jsou relativně bezpečná a přitom dostatečně výkonná na to,aby ti umožnila nejen slety, ale i svahování a létání v termice. určitě se setkáš s názorem, že po kurzu rovnou na DHV/LTF 2¨, tzv. "béčko" .... jednak na něj nemáš piloťák, druhak je náročnější ho ustát, jak u handlingu na zemi, startech...i létání. a pokud nemáš zkušenosti, pak to nemusíš rozchodit :-/. o pohodě z létání ani nemluvě. křídlo - asi bych nedával důraz na obratnost, spíše pocity...jak z létání, tak tréninku na zemi. takže...doporučuji tedy objet všechny dodavatele...a zkoušet, zkoušet, zkoušet...no...a asi ideální je křídlo kupovat před sezónou.

  • 3 RE: Jake kridlo?
    Autor: Tomahawkk (+0) (-0) | Zasláno: 22.09.2008 * 21:00

    Ted mam moznost koupit kridlo Gradient IMPULS z roku 2002. Prodavajici za nej chce 16000 kc. Pry ma naletano jen 60 hodin. Co si o tom myslite? Je ta cena odpovidajici?

  • 4 RE: Jake kridlo?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 23.09.2008 * 00:11

    Nech si poradit (viz prispevky vyse) a porid nejaky moderni padak kategorie DHV 1-2 / EN B.

    Za 6 let stare skolni kridlo bych 16 tisic nedal. Nehlede na to, ze neni 60 hodin jako 60 hodin, zvlastne u skolniho kridla, ktere muze mit za sebou nekolikanasobne vice startu a casu straveneho tahanim po loukach!

  • 5 RE: Jake kridlo?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 24.09.2008 * 19:37

    Nechapu, jak to ty lidi prodavaji, ale ja mam treba uz 1/2 roku na prodej od Gradientu STREAM 2 (plocha30m2, mlady 2006) a byl bych rad za cenu 19 000,- Takze pokud chces takrka novy padak (podle protokolu z technicke materiál nemá chybu), jsi-li hmotny kolem 100 kg, staci se ozvat a je Tvuj :o)

    PS: Scorpy, nemaz to prosim....

  • 6 RE: Jake kridlo?
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 25.09.2008 * 00:20

    wolfe a ostatní radiči rad typu "vyzkoušej si všechny a poznej sám" - to si opravdu myslíte, že člověk po kurzu je schopen při sletu poznat rozdíly mezi novými padáky typu pluto/orbit/atis/trend? jak dlouho vám trvalo, než jste to "chytli do ruky" a uměli mezi padáky poznat rozdíl? mě dvě sezóny, muselo to být na přeletu a ještě jsem si nebyl jistý.

    takže radím: pokud první padák po kurzu, tak nejlépe nový dhv1-2 u nejbližšího/nejvstřícnějšího výrobce

    (starý padák obvykle znamená víc trápení a míň lítání)

    anton: dohodil jsem tvůj inzerát potenciálnímu zájemci, ale nabízet ho kurzíkovi, to je trochu ujeté i se smajlíkem, nemyslíš?

  • 7 veetek | Zasláno: 25.09.2008 * 00:20
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 25.09.2008 * 00:39

    ....heh....já nemluvím o rozeznání kvalit tohokterýho křídla :-)....já to nepoznám do dneška :-).jsem jen schopnej poznat rozdíl,jestli mi to křídlo sedí nebo ne. pocitově.

    jestlůi nové křídlo nebo starší: pokud jsou na nové křídlo peníze...tak proč ne.....

  • 8 RE: Jake kridlo?
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 25.09.2008 * 17:02

    nezlobte se na mě,ale připadá mě,že nového křídla na začátky je škoda(tedy těch peněz) na mlácení na mezích a věšení na keře.ovšem, když je dostatek peněz.mě teda přád nějak chyběj

  • 9 RE: Jake kridlo?
    Autor: kajamarik007 (+0) (-0) | Zasláno: 24.10.2008 * 06:14

    Řešil jsem stejný problém jako ty. Někdo radil kup od toho výrobce , jiný zase to neber atd.... Jediný s kým jsem to pořádně rozebral byl pan F..... z krkonoš. Ten mi vše vysvětlil, poradil a doporučil. Dal jsem na jeho radu. Koupil jsem Atis M vyvázaný na motor. Spokojenost, nezáludné a pohodové křídlo.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: