FÓRUM PGweb


[Téma] napad na zabraneni masivnim klapancum

napad na zabraneni masivnim klapancum
Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 15.11.2008 * 16:41

Mozna je to blbost, ale dneska kdyz jsem byl na houbach a rikal si, jak dlouho uz jsem nepolital, tak mne nevim proc napadlo, ze by se nabezka dala vyztuzit nejakym pruznym materialem, stacily by asi 4-5m do stredu kridla a mohlo by to byt i skladaci jako treba tycky u stanu a k okrajum by se to zuzovalo. V podstate by to zamezilo masivnejsim klapancum. Po rozlozeni kridla by se tato "tycka" navlekla do nabezky a bylo by to. Nemyslim si, ze je to spatny napad. Co myslite?

19 příspěvků
shlédnutí: 4604
  • 1 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 15.11.2008 * 17:59

    imno si myslím...defakto by to vedlo ke zvýšení hmotnosti náběžky...a v dynamice figur by se to akorát negativně projevilo...

    nejlepší obrana proti masivním klapancům je lítat, lítat a lítat...:)

  • 2 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: kovanda (+0) (-0) | Zasláno: 15.11.2008 * 21:09

    Koho to už nenapadlo, že? :-D No podle mě by to spíš uškodilo, protože takto zlomené křídlo by se horko těžko vracelo do své původní polohy, bráno hlavně z hlediska váhy.

  • 3 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 15.11.2008 * 21:09

    ...byls na houbach nebo na houbickach?:-))

    Myslim ze pokusy s vystuzenim nabezky uz tu byly - a mam pocit ze nevyhody prevazuji nad vyhodami...

  • 4 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: jaho (+14) (-5) | Zasláno: 16.11.2008 * 10:29

    jj, jednou jsem slyšel dobré vysvětlení: Zabránit vyztužením vrchlíku jeho "bezpečnému" klápání může způsobit to, že se na obloze objeví obrázek připomínající pohádky 1000 a 1 noci a to v podobě paraglidisty sedícího na obráceném měsíčku (. ...leda, že by se nacpaly tyčky i do šňůr:-(...No, ale o čem bychom pak debatovali do dlouhých nocí, když né o "brutálních klapancích" a jejich "bravůrním" vybírání?!?

  • 5 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: Jpour (+0) (-0) | Zasláno: 22.01.2009 * 22:53

    a co takhle uzavrene komory v celem kridle ktere by se dalo nafouknout vytvorilo by se tom vlastne pevne kridlo konstrukce by treba umoznila mit v tom u nafukovaci nosnik napadlo to uz nekoho???

  • 6 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 23.01.2009 * 13:39

    Doufam ze to nikoho nenapadne, pak by se ti mohlo stat ze te takovy kridlo s nosnikem pri klapanci uderi do kebule a co potom? :-)

    Ne ted vazne - jak uz tu zaznelo - nadelalo by to vic skody nez uzitku...

  • 7 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: kikimura (+0) (-0) | Zasláno: 25.01.2009 * 13:10

    když se nad tím zamyslím, tak ve finále cokoli takovýho v postupném vývoji končí u rogala.. :) A nebo u čehosi podobného.

  • 8 Je to dobře
    Autor: Bruna (+0) (-0) | Zasláno: 22.02.2009 * 22:04

    Víš, ono je moooc dobře, že vrchlík klape. Protože kdyby neklapal, to by byl mazec! Zkus se nad tím zamyslet a OPRAVDU si to představit. Sice nejméně častý, ale nejvýstižnější příklad: front stall. Náběžka se ti NEZAVŘE a nezůstane nad hlavou pro tvé krásné oči, aby ses prosedl a komory se tím znovu otevřely, ale pokračuje vesele v pohybu v plném tvaru... Musel bys mít i pevné šňůry, aby to fungovalo a bylo to "bezpečné".

  • 9 ALL
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.01.2010 * 15:00

    ...zdá se, že nejčastěji nahouby nechodili a baštili u OZONE ;-)... co z toho může také být najdete zde http://www.pg-leonardo.cz/viewtopic.php?t=348

  • 10 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: Mirda (+0) (-0) | Zasláno: 13.01.2010 * 15:38

    Klapance jsou ten nejlepší adroš! Aby to neklapalo, je potřeba chodit s-lítat brzy ráno a pozdě odpoledne anebo taky třeba občas správně podojit řidičky ...:-)

  • 11 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.01.2010 * 16:00

    wolf: Ozone BBHPP je trosku neco jineho - zde byla rec o vyztuzeni nabezky "spanwise", BBHPP je vyztuzena "chordwise", tj. podel profilu. Takze normalne klapnout muze (samozrejme diky tomu vyztuzeni je odolnost proti klapanci hodne velka).

  • 12 scorpi »PM | Zasláno: 13.01.2010 * 16:00
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.01.2010 * 16:43

    ....já ti nějak nevím ;-)....prototyp jsem neviděl :-P chordwise....mi nejde dohromady s tím, že to má být přišito v profilu...a pokud by to bylo vyztuženo tak jak říkáš....pak by 2 řady šňůr nějak nešly :-D

  • 13 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.01.2010 * 16:49

    dyt jo, carbonovy prut v BBHPP je zasit v profilu, jinak receno odpredu-dozadu. Tady tato diskuse vznikla ale ohledne vyztuzeni podel nabezky. To je to co jsem svym minulym prispevkem chtel ujasnit...

  • 14 scorpi »PM | Zasláno: 13.01.2010 * 16:49
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 13.01.2010 * 17:29

    to ano....ale podle dostupných informací je těch klapanců "poněkud" méně...takže od tématu to zase tolik není ;-)

  • 15 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.01.2010 * 20:16

    No jo, ale BBHPP meli zatim v ruce jen spickovi Ozone tovarni piloti. Ozone soucasny hype kolem BBHPP velmi obratne marketingove vyuziva. Karbon v zebrech je bezesporu hodne zajimavy koncept, mozna revoluce - ale od Ozone se ted pochopitelne zadne "downsides" nedozvime. No uvidime co s tim udela CIVL v unoru.

  • 16 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: zdenka (+24) (-3) | Zasláno: 13.01.2010 * 20:45

    no co sem tak pochytila tak asociace vyrobcu (PMA) se k vetsim vyztuham (struny do nabezek uz dava kde kdo, i kdyz k nim jsou taky obcas vyhrady) stavi dost odmitave - viz: www.p-m-a.info

    Maji trochu obavy, ze ten padak nebude bezpecny (ovsem zalozenou na predchozich zkusenostech, nikoli na zkusenosti s timto konkretnim padakem) - viz otazky Q11 a dale v linku. Ale PMA nema zadnou moc. Takze uvidime jak to dopadne - navic treba se PMA plete, ale zatim si hodne dost mysli, ze tenhle padak bude schopen v turbulencich ukocirovat opravdu malokdo. Ty vyztuhy tam sou opravdu kvuli zvyseni vykonu a ne kvuli zvyseni bezpecnosti.

    Btw tenhle obrazek k diskusi o vyztuhach se mi moc libil :-)

  • 17 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.01.2010 * 02:27

    Donutil jsi me wolfe, abych konecne dopsal to co jsem mel o Baby HPP rozepsane:)

    http://www.pgweb.cz/zpravodajstvi/clanek:ozone-baby-hpp-znameni-paraglidingove-revoluce

  • 18 scorpi »PM | Zasláno: 14.01.2010 * 02:27
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 14.01.2010 * 12:19

    ....tak to máš blbý ;-)..... říká se tomu konkurenční prostředí... tuším :-P

  • 19 RE: napad na zabraneni masivnim klapancum
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.01.2010 * 12:23

    Naopak, mam to dobry:)

    A co se tyce konkurence...kdybych to tak citil, tak bych na tvuj preklad v clanku neodkazoval :-D

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: