FÓRUM PGweb


[Téma] Vega2,Stream3, poradte

Vega2,Stream3, poradte
Autor: odalvv (+0) (-0) | Zasláno: 12.11.2009 * 19:28

Zdravim.Chcel by som kupit Vegu2,ale neviem sa rozhodnut pre velkost.Mam 74kg na S budem na vrchnej hranici a,keby nejake to kilo priberem som za nou,na M by som bol niekde pod polovicou.Ked chcem novy tak rozmyslam nad M,keby nahodou priberem.Neviem ako lieta M malo zatazene.Lietal som 2roky vegu1S,ale ta uz dosluzila a bude iba na luku.Viem,ze S zatazene lieta krasne.Planujem ho aspon na 5rokov. Ten stream 80-100kg by mi vyhovoval vahovo,ale s axisom mam dobre skusenosti,a vela ludi u nas lieta na axisoch tak neni problem ani s T.K. Rad by som vedel nejake vase skusenosti s nimi,ako zatazene lietaju dobre.

8 příspěvků
shlédnutí: 2849
  • 1 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 13.11.2009 * 00:12

    No Sikec dycky tvrdi ze jim ty padaky litaj lip zatizeny, klidne i nad horni hranici:) V kazdem pripade pokud hodlas tloustnout, tak urcite M (v nasich podminkach clovek spis vyuzije vykon ve slabsich podminkach). Jeste je otazka jestli nastupujici Vega 3 bude mit stejny vahovy rozsah...

  • 2 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: RostaK (+0) (-0) | Zasláno: 13.11.2009 * 08:27

    Tak to je přesně můj problém. Už jsem přešel z Vegy S na Venuse M a jsem rád, že nový Venus II zvládne o 5 kilo víc :o)

    Jinak jsem vždycky létal šikolety na a za horní hranicí zatížení a nemůžu si to vynachválit...

    Nevím jestli bych byl ochotný jít pod polovinu zatížení, asi ne.

  • 3 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 13.11.2009 * 09:48

    Imho M.

    Přibrat trochu vody v případě potřeby je vždycky jednodušší než opadat jak raketoplán. Prodělal jsem stejnej přechod jako RostaK a spokojenost maximální. (Vážím +/- 78 kg nahatej.)

  • 4 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 13.11.2009 * 11:52

    Ahoj, vážím skoro stejně jako ty. Létal jsem Vegu 2 S. Naprostá spokojenost. Dokonce jsem si v silnějších podmínkách bral vodu abych se ještě přetížíl a měl větší rychlost. Teď létám Venus taky S. Ešte větší spokojenost. Vendulky jsou boží.

  • 5 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 13.11.2009 * 11:58

    Hanz: 2litry člověku nepomůžou a tahat se s 5-8kg zátěže navíc = docela vopruz

    odalvv: taky se k velké spokojenosti u šikoletů pohybuju na horní hranici (73kg, vega2s a venus2s). značku křídla bych jen kvůli váhovému rozpětí určitě neměnil, zvlášť pokud jsi s Pavouškovým rukopisem spokojený...

    nicméně pokud plánuješ tloustnout, tak ani s velikostí M při své současné váze chybu neuděláš (hoď si korunou, pardon, eurem :)

  • 6 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 13.11.2009 * 16:11

    Veetek: No, furt mi přijde lepší tahat těch 5-8 kg než ve slabých podmínkách opadat jak šutr. A taky půjde o to, v jakých podmínkách se lítá.

    Ale samozřejmě všeho s mírou, určitě by nebylo dobrý být v základu pod 1/2 rozsahu vzletový hmotnosti.

    ..ale zas tak do toho nevidím, jen jsem šel náhodou kolem.. :-)

  • 7 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 19.11.2009 * 21:10

    Hele, ono je to dost indivindy...tak treba já jsem létal Vegu M 4 roky.Mel jsem 74-75kg zive vahy a vzletovku kolem 98-100Kg. Loni jsem zkousel Venuse 2S a moc dobre sem se na nem necitil. Letos jsem zkusil Venuse 2M a uz jsem u nej zustal. Idealni by bylo zkusit obe velikosti a vybrat si.

  • 8 RE: Vega2,Stream3, poradte
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 20.11.2009 * 22:04

    Prihodim i svou trosku do mlejna. Vazim kolem 100 kg nahe vahy. Dlouho jsem letal na Streamu I, II, Avax XC, ale pro touhu po zmene (malo zatacel) jsem zkusil Sikolet. Venus II L jsem zkousel jako prvni (dva mesice jarni termiky), podle tabulek jsme byl akorat na horni hranici, obcas par kilo nad. V silnych podminkach bomba, ale pri slabych na ceskych mezickach chudobinec. Ted mam Venus II XL, jsem s vahou ve spodni polovine a nemuzu si to vynachvalit. Proste neni nad vyzkouseni.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: