FÓRUM PGweb


[Téma] křídlo desetiletí

křídlo desetiletí
Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 14.02.2010 * 00:35

Mame tady rok 2010 a mne tak napadlo udelat takovou malou anketu, jake komercne prodavane kridlo za uplynulych 10 let povazujete za nejvice revolucni a nadcasove.

Pro mne je to Axis Vega, kridlo ktere se dostalo na trh jiz zacatkem roku 2003, certifikovane /i kdyz objektivne asi trochu nestastne, ale byl to obrovsky marketingovy tah/ v afnor standard. /osobne bych ho zaradil jako hodnejsi becko/

Mam s nim za sebou 4 sezony letani, nikdy mne nenechalo ve stychu a bez problemu konkuruje i nove vyrabenym kridlum v kategorii en-c. V te dobe napriklad stream 1 byl proti veze lenochod a ostatnim vyrobcum dost dlouho trvalo nez axis dohnali. Frantouch s vegou tenkrat dokazal neco, na co ostatni mohli jen zavistive koukat s otevrenou pusou dokoran.

14 příspěvků
shlédnutí: 5276
  • 1 RE: křídlo desetiletí
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2010 * 01:07

    ...a sefinspektor Clouseau by s prvni Vegou lital az do skonani veku, kdybysme ho letos nedotlacili k tomu, aby si vyzkousel spravnou velikost Venuse II ;-).

    Napadlo me takova "subkategorie" tve ankety - "hype kridlo desetileti":-) U kazdeho ceskeho vyrobce uvedu jedno kridlo ktere ve sve dobe hodne zazarilo, hodne se o nem mluvilo a to co se kolem nej delo by se dalo nazvat "horeckou". Nemyslim ted hype v negativnim smyslu, ale proste fakt ze kolem nejakeho kridla se toho hodne delo.

    Sky paragliders Fever - to byl sveho casu kridlo jehoz image naprosto deklasovalo ostatni zavodaky. Pamatuju si ty doby kdy jsme na kopci koukali na lidi co maj "fívra" a to byl v te dobe proste vrchol bozstvi:)

    V podobne dobe se na trhu objevil Jojowings Addiction - asi nejlegendarnejsi konstrukce Franty Salavy, ktera vetsinu tehdejsich padaku deklasovala klouzavosti a vykonem ve slabych ceskych podminkach. Je to jeden z nejdele prodavanych padaku vubec, stálice.

    U MACu si jako prvni vybavim padak Trans. Z tohohle kridla byli lidi opravdu v transu a jeste ted si vzpominam na popisy preletu plné superlativů:) Joo to byly casy;-)

    U Axisu jednoznacne souhlasim s Vegou - nesmrtelny nadcasovy padak, sam jsem na nem sezonu a pul spokojene letal.

    U Gradientu byl podle mne jednoznacne nejvetsi rozruch kolem Avaxu XC2. Stejne jako u Vegy tomu pomohla prekvapive "bezpecna" certifikace - obzvlaste v konstrastu s predchozim Avax XC, ktery zustal v open kategorii.

  • 2 RE: křídlo desetiletí
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 14.02.2010 * 13:41

    Hehe, Scorpi, pekne si mne tady vystihl...ale to spis platilo u Sharona od EasyFly, se kterym sem letal 7 ! sezon, nez si mne dotlacil k tomu vyzkouset Vegu. No na Venuse prechazim, nebot mne uz letos nebavilo letat Vegu porad na plny speed :-) No a taky by mne asi uz v tom standartu ukamenovali... Ale ted k tematu. Podle mne je to take AXIS VEGA, i kdyz ten Sharon ve sve dobe byl take moc povedeny. Scorpi, jak se dela to tucny pismo tady? Nebo ho tady muzes pouzivat jen ty, jakozto si spravce webu? To mi nepride moc fer...takhle mezi nama v diskuzi.

  • 3 RE: křídlo desetiletí
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 14.02.2010 * 14:54

    Sefinspektore, sefinspektore...staci cist, odkaz na formatovaci navod je titulce Fora:)

  • 4 RE: křídlo desetiletí
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 14.02.2010 * 18:55

    Souhlas s Vegou, Bert na ní stíhá mého Erise3 :) Rovněž souhlas s Transem, málem jsem se na něm 3x zabil když jsem na něj přešel po roce lítání z DHV 1 :)

  • 5 RE: křídlo desetiletí
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 14.02.2010 * 18:57

    Oprava, v té době Erise2...

  • 6 RE: křídlo desetiletí
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 14.02.2010 * 19:05

    Pro mě bylo nejůžasnější křídlo od Jindry Horáčka 3TP - Distance,ale to jsme v roce 1990.Vydrželo mě to lítat 13 sezon a zajímala by mě, po těch letech porozita uparnisu.

  • 7 RE: křídlo desetiletí
    Autor: ninjadrobas (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2010 * 10:37

    Za mne to je prvni Vega, protoze na to jak litala, byla nezaludna a v pohode.

  • 8 RE: křídlo desetiletí
    Autor: RostaK (+0) (-0) | Zasláno: 15.02.2010 * 14:52

    VEGA !

  • 9 RE: křídlo desetiletí
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 15.02.2010 * 14:59

    Tak zatim 6 reakci splnujicich zadani a plnym poctem bodu to vyhrava vega. :-)

  • 10 RE: křídlo desetiletí
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 16.02.2010 * 10:44

    Vega

  • 11 RE: křídlo desetiletí
    Autor: tufoz (+0) (-0) | Zasláno: 24.02.2010 * 04:27

    Sharon 24 jj 1998 na tu dobu (a zvalst v strednej EU ) malo uz vtedy tvar :) dnesnych kridel plus diagonale, este stale ho mam ,

    porozita momentalne na nabezke max 4s, a ono to stale lieta,obcas ho ete potaham po luke, akurat tie starty :) ,ale ked fuka a clovek vie startovat tak prekona aj poniektore suc modely :) :)

  • 12 RE: křídlo desetiletí
    Autor: ruzan (+0) (-0) | Zasláno: 24.02.2010 * 11:58

    Avax xc2

  • 13 RE: křídlo desetiletí
    Autor: Luca69 (+0) (-0) | Zasláno: 29.05.2010 * 14:45

    vega rohodně

  • 14 RE: křídlo desetiletí
    Autor: DejFF (+12) (-25) | Zasláno: 30.05.2010 * 22:46

    Vendulká a Venoušéék :-)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: