FÓRUM PGweb


[Téma] mentor2

mentor2
Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 20.04.2011 * 17:16

https://www.xcontest.org/world/en/ranking-pg-standard/

Ze by vysledek povedene reklamni/sponzorske kampane Ozonu, nahoda a nebo na tom Mentoru2 neco opravdu bude? Uz na nem nekdo "mistni" letel? Diskuze na webu byvaji plne emoci a zda se ze mentor2 je zaklinadlo pro rozpoutani flamewaru (coz neni mym cilem). Zajimalo by me nejake "objektivni" hodnoceni, bez emoci.. ne, ze bych si ho planoval kupovat, preci jen ta cena je dost mimo me moznosti. Jsem proste zvedavej.

18 příspěvků
shlédnutí: 5229
  • 1 RE: mentor2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 20.04.2011 * 18:43

    jak souvisi Mentor 2 s reklamni kampani Ozonu???

  • 2 RE: mentor2
    Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 20.04.2011 * 20:56

    Aj, samozrejme nijak, myslim Nova a pisi Ozone.

  • 3 RE: mentor2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 22.04.2011 * 18:47

    Urcite to bude dobre kridlo s velmi peknym vykonem. Jen si myslim, ze je osidne porovnavat kvalitu kridla podle uletenych vykonu. Nova mela vzdycky velkou zasobarnu spickovych pilotu, kteri letali jeji rekreacni padaky. To ze nekdo lita pekne vykony v Alpach na Mentoru 2 znamena predevsim to, ze je to dobry pilot, ne to, ze ten padak je lepsi nez jina kridla. Spickovy pilot zkratka ve vytecny den v Alpach uleti > 200 km FAI na cemkoliv, akorat na zavodnicce to bude 265 km, na EN-D 250 km a na EN-B 240 km.

  • 4 RE: mentor2
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 23.04.2011 * 16:50

    Ten den lítalo ve Fanasu všechno :) Záleželo jen kolik si troufneš šlápnout :)

  • 5 mentor2
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 28.04.2011 * 21:16
  • 6 RE: mentor2
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 28.04.2011 * 22:32

    No, jeste sem napis jmeno a heslo pro ten administratorsky pristup...kdyz uz sem davas ten odkaz :-)

  • 7 PM | Zasláno: 28.04.2011 * 22:32
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 28.04.2011 * 23:28

    ooops... chybka :-/. tož link a snad správný: www.pg-leonardo.cz

  • 8 RE: mentor2
    Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 29.04.2011 * 15:36

    Tohle uz jsi tu linkoval davno, jenze to je preklad. Ja se zajimal o zkusenosti nekoho, kdo mel moznost jej letet a muze jej porovnat s "mistnimi" kridly.

  • 9 RE: mentor2
    Autor: 1adrenalin (+2) (-1) | Zasláno: 08.10.2011 * 18:15

    Mam odletenu sezonu na Comete od Axisu. Nakolko som uvazoval aj o Mentorou 2 tak jsem porovnaval celou sezonu, zda sem neudelal chybu, že jsem volil Cometa. Srovnával sem jenom v zahraničí, protože u nás ich moc nelíta. Mentor se mi naozaj jeví jako vinikajíci kridlo, protože bylo jediné s téhle kategorie, keré mi počas letú konkurovalo. pri delších preskocích klouzalo stejne jako Comet, akurát sem byl mírne rychlejší .co mohlo být tím, že sem lítal na horní hranici. Na speedu som nevedel srovnávat, protože to bych musel být dohodnutej a to jsem nebyl.

    Co se týče točení, tak nekdy sem byl prestoupán a nekdy sem je prestoupal ja. to ale asi dost zalezi na dovednosti pilota a ne kridla. Vetsi rozdil sem videl akurat v odzve kridla na podminky ve vzduchu. Comet dáva vedet o vsem co se ve vzduchu deje, az sem se toho ze začátku leknul. Bylo to i tím že to bylo v dubnu v graifu. Mentory se mi zdáli klidnejší. Jenže to záleží na pilotovi, zda se chce jenom klidne vozit, nebo reagovat a vyuzit vse co je ve vzduchu.

    Ja osobne em nakonec spokojen, s mojim rozhodnutím, preotože mi dopomoh k vitezství v kategorii standart na slovensku. takze Mentor je vinikajíci krídlo, které ale má v Cometu tichou a snád i lepší konkurenci . :-)

    Neostáva mi iné jen smeknout klobouk pred dovednosti Českých konstruktéru

  • 10 RE: mentor2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 08.10.2011 * 18:57

    Gratuluju k vitezstvi ve Standardu v Cc:) jen mam pocit, ze sis mozna nevybral ten nejlepsi thread kam to napsat:) ale kdyz uz jsi to sem napsal, taxe taky pridam.

    Po 2 mesicich litani na Cometu musim vesmes potvrdit tvoje dojmy - comet je opravdu rychle kridlo. Rozdil oproti nejnovejsim en-c a en-d je videt pouze ve slabsich podminkach, kdy hraje roli kazda desetinka na klouzaku i v opadani. V silnejsich podminkach jsem nemel problem drzet krok a v lepsich chvilkach i uletet komukoliv (krom mantry r10:). S tou citlivosti - ver ze kridla vyssich kategorii davaj vedet bezpochyby vic nez comet:) taky to hodne zavisi na zatizeni - vim o cem mluvim, protoze napred jsem byl na speiku s cometem m a pak s lkem. Rozdil v pocitech byl diametralni. Kazdopadne souhlasim s tim ze comet dava vedet vic nez bezna en-b.

  • 11 RE: mentor2
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 10.03.2012 * 22:39

    Dneska jsem naměřil na Mentoru trimovou rychlost za bezvětří:

    39km/h opadání 1,1m

    vzletová hmotnost 95,5kg na padáku do 100kg.měřící přístroj COMPEO + rychlostní sonda.

  • 12 RE: mentor2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 10.03.2012 * 23:00

    Mirek: V jake vysce a teplote jsi to meril? Pokud to bylo ve Fieschi ve vysce kolem 2000 m, tak se da pomerne jednoduse dopocitat, ze v malych vyskach (blizko hladiny more) bys nameril cca. o 10% nizsi rychlost kvuli vyssi hustote vzduchu.

    Co se tyce opadani - ta hodnota je spocitana z jak dlouheho useku letu (casove)?

    Btw. Pokud jsi tu rychlost meril rychlostni sondou, tak by nemelo hrat roli, jestli bylo bezvetri nebo neco foukalo:)

  • 13 RE: mentor2
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 10.03.2012 * 23:15

    výška 1700-1500 nad.m. ,teplota kolem 3-7C.časový usek asi 5- 10sekund.

  • 14 RE: mentor2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 10.03.2012 * 23:29

    Tak to by vychazelo prepocteno na hladinu more 36 km/h, pri tvem zatizeni (pokud ti to sonda zmerila presne:-).

    S tim opadanim je to osemetny, to se presne zmerit neda. Pri dany presnosti mereni a zaokrouhlovani muze 1.1 m/s znamenat cokoliv od 1.05 do 1.14 (tj. fakticky rozpeti skoro 10% dany jen zaokrouhlenim). Mozna by to slo presneji zmerit dlouhym rovnym letem a spocitat ztratu vysky (za 5-10 minut letu), ale pochybuju, ze najdes tak klidny podminky, aby ti to nejaky metry neubralo nebo nepridalo:(

  • 15 RE: mentor2
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 10.03.2012 * 23:36

    takhle to ja spocitat neumím :-) řídil jsme se daty na displey.Ale sám vím že když jsem v loni letěl na padáku EN-C za Mentorem tak jsme leteli stejně,vaha a projekce určitě nebyla stejná,ale velikostně jsme na tom byly hodně podobně...myslím že Mentor bez problémů padákum EN-C výkonem může konkurovat.

  • 16 RE: mentor2
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 11.03.2012 * 00:21

    Se spravnyma rukama nepochybne:)

    Zvlast v horach a silnejsich podminkach, tam se rozdily ve vykonech padaku stiraji a umeni a taktika pilota dela radove vetsi rozdil.

    Btw. kdybys nevedel ze to je EN-B, prijde ti Mentor 2 pocitove "hodnejsi" a min narocny nez EN-C Sigma 8, na ktery jsi lital predtim?

  • 17 RE: mentor2
    Autor: snajby (+6) (-0) | Zasláno: 11.03.2012 * 09:48

    No pokud Mentora 2 porovnáváte s jinými ENB křídly tak na tom bude výkonově lépe, protože to v reálu úplně EN B není... Já sem na něm lítal a porovnával s Vegou 3, UP Summitem XC2... a tyto křídla letěli skoro stejně, Mentor zaostával jen velmi lehce. Nadruhou stranu jsem na Mentoru dělal i nějaké testové figury a ty podle mého názoru rozhodně nebyli v ENB. Výsledek testu EN B Nova dostala jen proto, že se rozhodli testovat u paraacademy, pro kterou testy létá Mike Kung, který kupodivu pracoje také jako testpilot pro Novu... Aby se vám nezdálo že jen tak něco blábolim, podívejte se na videa z testu http://www.guido-reusch.de/public/englisch/public/frontend/show/id/57 já musim uznat že sem hodně žasnul, když mi to poslali abych se na to podíval...

    Z toho pro mě Mentro 2 je krásný křídlo, který ale díky aktuální šílené situaci ve zkušebnách spadl do EN B místo do EN C...

  • 18 RE: mentor2
    Autor: MirekMimochodek (+24) (-58) | Zasláno: 11.03.2012 * 10:39

    Sigma ma větší předozadnípohyby oušek na plném speedu.

    Na mentoru mam něco málo přes hodinu ve slabých podmínkách.to nemohu zatím říct víc. to jestli je obratnější nebo víc mluví,nebo je bezpečnější?

    Nevim, chce to větší bordel ,víc nalítat než jen hoďku.

    Sigmu do 110kg jsme lital se vzletovkou kolem 99kg a nalítal jsme asi 60h a 2x SIV-sigma se svoji bezpecnosti klidně mezi EN-B

    Mentora do 100kg ( impress2 jsem vymenil za impress 3) budu tuhle sezonu litat kolem 96kg.

    Jen zatím mohu napsat že řízení je jiný než Advance,spíš mi příde Mentor podobný Axisům,se svojí tuhostí a kratším chodem.

    Šnajby díky za info,hodně zajimaví.

    PS:už začněte prodávat to nový éro nebo Staříkovi(D.S.)z toho tady vypadají vlasy :-D

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: