FÓRUM PGweb


[Téma] Delka snur

Delka snur
Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 23.04.2013 * 17:15

Ahojte, mam mozna takovej blbej dotaz, ale prece....

V nedeli jsem si posekal vrtuli krosny jednou snuru na padaku. V pondeli objednal nove a uz dnes vyrobce volal ze je hotovo, ze se mam pro ni zastavit.

Uvedl jsem spravny typ padaku, velikost padaku, ze je na motor, zaslal i vyrobni cislo pri objednavce, uvedl spravne cislo z obrazku vyvazani.

Snuru mam doma chystal jsem se ji vymenit, jenomze zjistil jsem ze je asi o 1,5cm kratsi nez ta puvodni. Tak jsem jeste primeril jeste ke druhe strane a originalni snury maji stejnou delku, ale ta nahradni je proste kratsi...

Prijde mi to divne, padak byl nedavno na technicke, kde bylo vsechno Ok, je to normalni?

15 příspěvků
shlédnutí: 3942
  • 1 RE: Delka snur
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 23.04.2013 * 17:35

    A měřil jsi ji napnutou ? napni ji třeba mezi 2 stromy , a pak ji změř . Pravděpodobně se trochu natáhne .

  • 2 RE: Delka snur
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 23.04.2013 * 17:39

    Kolik máš na padáku nalítáno?. Lajny casem pracují.

  • 3 RE: Delka snur
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 23.04.2013 * 17:58

    No svuj vek uz ma, je to 2008, ale zadny extra letec nejsem nebude mit nalitano vic nez 100h dohromady.

    Snury jsem meril doma zahakle o kliku, jeste to muzu zkusit zmerit jeste jednou, ale zas protahnout se o 1,5cm to mi prijde celkem dost.

  • 4 RE: Delka snur
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 23.04.2013 * 19:02

    zkus 5kg. to je myslím zátěž při které by se to mělo měřit a nebo zavolat do firmy :)

  • 5 RE: Delka snur
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 23.04.2013 * 19:51

    myslím že to je normální, když jsem urval šňůry o kámen a došli nové tak taky neseděla délka. Jestli si dobře vzpomínám tak ten rozdíl byl ještě větší. Na dotaz u výrobce jsem se dozvěděl že je to možné :-)

  • 6 RE: Delka snur
    Autor: zavin (+2) (-1) | Zasláno: 23.04.2013 * 20:01

    opr: došly nové ....

  • 7 RE: Delka snur
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 23.04.2013 * 20:06

    Pokud litas s krosnou a mas tam snury nemeneny od roku 2008 tak mi protazeni o 1,5 cm prijde docela malo. Cekal bych vic. Btw. nemely by se pri litani s krosnou menit snury vsechny a pravidelne?

  • 8 RE: Delka snur
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 23.04.2013 * 20:42

    No ja zas myslel, ze od toho je technicka, ze vyrobce rekne, je to dlouhe vymenit...

    Vsak delka snur je dulezita pro drzeni spravneho profilu, kdyz mam acka delsi o 1,5cm tak to muze letet uz uplne jinak ne?

    Jinak protazeni nepomohlo.... zitra zavolam do MACu co s tim...

  • 9 RE: Delka snur
    Autor: mourek (+11) (-0) | Zasláno: 23.04.2013 * 20:54

    Před dvěma lety jsem řešil u metrové šňůry rozdíl 40mm. Po osobní konzultaci s šéfkonstruktérem jsem byl ubezpečen, že je to v pořádku. Od té doby tam lítá bez jakýchkoliv komplikací. 15mm mi v tomto kontextu přijde bezvýznamná odchylka. Jak psal Robert, šňůry jsou měřeny (a asi i šity) pod 5kg zatížením...

  • 10 RE: Delka snur
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 23.04.2013 * 21:00

    Já mám v manuálu napsáno, že pokud chci měřit délku musím šňůru zatížit 22kg po dobu 3 sec a pak měřit při zátěži 5kg. Ten centimetr a půl je v pohodě. Když jsem měnil Ačkovou krajní (tu kterou se dělají uši) tak jsem tam měl rozdíl - to snad bylo i 5 cm(teď už kecám přece jen to bylo dávno ale fakt to bylo hodně výrazně víc). Výrobce určitě ví co dělá :) . Jo a víš že šnůry by se měly měnit vždy obě tzn. levou i pravou ( to není z mojí hlavy bylo mi to doporučeno výrobcem), vzhledem k tomu že nová je teď kratší a chvilku jí to bude asi trvat než se napne, tak ať je ta geometrie stejná. Ahoj

  • 11 RE: Delka snur
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 23.04.2013 * 21:16

    no, když na starým křídle vyměníš komplet šňůry, tak uplně jinak lítá, je to obrovskej rozdíl. na takhle starým křídle ten 1,5 centáku mě přijde ještě dost dobrý, ale když to probereš s výrobcem, tak chybu neuděláš. přeju pěkný polítáníčko

  • 12 RE: Delka snur
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 23.04.2013 * 21:16

    U mne se jedna o to prostredni acko, to ze se maj menit simetricky me nenapadlo, veril jsem ze dostanu stejne dlouhou :-)

  • 13 RE: Delka snur
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 23.04.2013 * 22:09

    Po peti letech litani s motorem bych teda rozhodne nic neresil a vymenil vsechny snury, ne-li cely kridlo :-)

  • 14 RE: Delka snur
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 24.04.2013 * 09:31

    Tak vyrobce se ozval ze mam dovezt padak i s tema snurama, ze se na to podivaj. Tak jak bude hotovo dam vedet jak to dopadlo.

  • 15 RE: Delka snur
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 06.05.2013 * 21:14

    Tak slibil jsepm, ze se k tematu vratim. Padak jsem donesl na kontrolu vyrobci, tam prohlasili ze zkontrolovali geometrii a vsechno je OK.

    Zaroven me pani upozornila, ze toto je popsane v manualu. V manualu sveho padaku jsem nic nenasel az u Trenda 4 a 5 jsem a to jen v ceske verzi nasel upozorneni a vysvetleni ruznorodnosti delky snur. No moc jsem moudry z toho nebyl.

    Ale tak MAC rika, ze vsechno je OK. Mam na nem prozatim ted tri lety za sebou, zkusil jsem i tu stranu opatrne klapnout a vsechno bylo OK, nepozoroval jsem zaden rozdil, ale jsem lama no, litat to lita :)

    Kdyby se nekdo chtel poucik tak mrknete trebas do manualu Trendu 4 na techto strankach a strance 22

    http://www.macpara.com/cz/uzivatelske-manualy.html

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: