FÓRUM PGweb


[Téma] Pegas Pony

Pegas Pony
Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 01.09.2013 * 19:44

Ahoj,

minulý rok jsem jsem vlastnil padák Pegas Pony 1.Nevíte jaké letové vlastnosti měl a jak byl bezpečný?

6 příspěvků
shlédnutí: 3529
  • 1 RE: Pegas Pony
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 01.09.2013 * 21:11

    Přiznám se, že nerozumím otázce. A asi nebudu sám. - Btw, Pony už je hodně historická záležitost, být tebou, poohlédnu se po něčem novějším.

  • 2 RE: Pegas Pony
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 02.09.2013 * 00:25

    Jelikož se jedná o 15 let starý padák, tak sehnat nějaké info je trochu problém, podle http://www.para2000.org/wings/pegas/pony.html je to áčko. Letové vlastnosti si už těžko bude někdo pamatovat, vzhledem ke stáří nebudou nic moc, totéž výkon. Jakýkoliv zachovalý padák do 5 let stáří na tom bude o moc líp.

  • 3 RE: Pegas Pony
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 02.09.2013 * 01:32

    wilgaga: Vlastnil jsi ten padak, nebo jsi na nem i letal? Vlastnis ho stale, nebo uz nikoliv? Pokud jiz nikoliv, proc se ptas?

  • 4 RE: Pegas Pony
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 02.09.2013 * 16:15

    Vzhledem k tomu,že se ptáš na Poníka a hned potom na kurz,tak to hlavně nespojuj!!!

    Je pravdou,že kdysi se Poníci používaly v některých kurzech,ale doba šla dál,a s Poníkem se můžeš stavit někde na veteránským srazu,ale pokoušet se na něm dostat do vzduchu,pokud jsi ho nélétal před těmi 15ti lety,a neznáš jeho historii a stávající technický stav není dobrý nápad.

    Další věc je,že ti na něj už asi nikdo nedá technickou,a protože se časy mění,tak dnes bez TP nemůžeš legálně letět.

  • 5 RE: Pegas Pony
    Autor: bambus (+48) (-0) | Zasláno: 02.09.2013 * 18:06

    na svoji dobu to bylo poměrně výkonné nezáludné A.V dnešní době to je samozřejmě pase, jak napsali všichni přede mnou, nicméně na trénování na louce Ti ještě docela dobře poslouží a ušetříš si křídlo na kterém můžeš legálně lítat. jináč tržní hodnota O , historická možná o něco málo větší

  • 6 RE: Pegas Pony
    Autor: wilgaga (+9) (-11) | Zasláno: 05.09.2013 * 17:06

    Díky všem za odpověď .

    Minulý rok jsem ho prodal ,ale než jsem ho prodal , tak jsem sním byl na louce a bylo velice sympatické , tak jsem dotaz napsal kvůli tomu, jestli jsem prodejem neudělal chybu.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: