FÓRUM PGweb


[Téma] Jednoduchý online tracking

Jednoduchý online tracking
Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 26.06.2017 * 09:41

Asi už dávno není tajné, že kluci z Xcontestu pracují na live trackingu do XCTracku. Těšte se, bude to moc pěkné, ale asi až… až někdy…

Moje potřeba online trackingu pro partičku kolem mě je aktuální, takže jsem tomu věnoval neděli a spíchnul jednoduchý online tracking pro více uživatelů a dávám jej k dispozici.

K čemu je taková věc dobrá? Třeba k tomu, že svozař ví, kde kamarádi právě jsou a rovnou může vyrazit s autem. Docela fajn byla příhoda, kdy jsme letěli ze Všechova směrem na Brno. Kluci docela brzo vyhnili a vlekařka je cestou domů posbírala do auta. Když jsem dolítl kamsi nad Jihlavu, tak už byla partička podemnou připravená na opakovaný vlek a připojení se ke mně. Perfektní synchronizace díky onlinetrackingu :)

Funkční demo je na http://vitek.fedra.cz/multitracker-demo/

Je to optimalizované pro Androidí telefony. Vlevo dole vedle bílého boxu s údaji o pilotech je malý otazník s návodem na zprovoznění (každý si to může v demu snadno vyzkoušet) a případně na stažení zdrojových kódů (každý si to může dát na svůj neveřejný webový hosting)

Tipy: V mobilu je možno při kliknutí na jméno pilota rovnou spustit navigaci (mapy.cz). Všechny včerejší tracklogy se mažou s prvním dnešním záznamem.

Když to bude někomu dalšímu užitečné, můžete mi třeba poslat pohled :)

8 příspěvků
shlédnutí: 2857
  • 1 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 26.06.2017 * 13:20

    Kloboucek a dik. Testnu.

  • 2 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 26.06.2017 * 15:50

    Perfektní, díky. V telefonu ok a nastaveno. Hodil jsem si zdrojak na server, ale jeste musim kouknout kde je chyba :-) stranka se zacne nacitat a v momente kdy je nacteno cca pulka mapy tak to spadne s hlaskou "Na této stránce se Mapy Google nezobrazily správně. Technické podrobnosti naleznete na konzoli JavaScriptu." Tak jdu kouknout. kde je chyba.

  • 3 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 26.06.2017 * 15:53

    Tak problem je toto: Google Maps API error: MissingKeyMapError

  • 4 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: michi (+0) (-0) | Zasláno: 26.06.2017 * 15:59

    Ahoj veetek, pre iOS nebude? 🤗

  • 5 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: tvidlak (+2) (-0) | Zasláno: 26.06.2017 * 16:39

    Zadan API key a uz to jede. Parada diky

  • 6 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 26.06.2017 * 16:50

    Tomáš: díky za tip - zkusím najít nějakou doménu, kde to po mě bude API klíč chtít (zatím mi prošly všechny moje testované domény bez klíče) a kdyžtak to přidám pro ostatní do nápovědy. Pěkně to popisují tu: https://www.latecnosfera.com/2016/06/google-maps-api-error-missing-keymap-error-solved.html

    Michi: zdrojáky máš, stačí "si napsat" jednoduchou posílací appku a odladit web pro jabkomobil. Ke mě domů ale tyto placičky nesmí :)

  • 7 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: sqltuning (+4) (-0) | Zasláno: 26.06.2017 * 17:03

    Pro uživatele jablek, stejně asi většina používáme flyskyhy a ten livetracking má.

  • 8 RE: Jednoduchý online tracking
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 02.08.2017 * 11:43

    Od prvního zveřejnění multitrackeru proběhly drobné změny v kódu (přesun legendy kvůli optimalizaci na mobilech, ikona pro mobily, automatické počítání minut, automatické aktualizace mapy při nových datech, optimalizace na více restriktivní hostingy, vložen základní API key, ...)

    Takže kdo to používáte, stáhněte si aktuální zdrojáky

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: