FÓRUM PGweb


[Téma] signální dýmovnice

signální dýmovnice
Autor: TurukMaktu (+21) (-19) | Zasláno: 14.11.2017 * 12:26

Ahojte, po zkušenosti, kdy na Krupce hledal vrtulník půl hodiny v lese propadlého pilota s vykloubenou kyčlí, bych rád pořídil pro místní lítače pár dýmovnic. Máte prosím, někdo tip kde to lze pořídit, případně ozkoušenou bezpečnou značku. Vím, že na některých zahraničních terénech je to povinná výbava, ale evidentně by se mohla hodit i v tuzemském prostředí. Díky za tipy a poradu.

8 příspěvků
shlédnutí: 2213
  • 1 RE: signální dýmovnice
    Autor: Kajik (+14) (-2) | Zasláno: 14.11.2017 * 16:56

    Ahoj,

    v Bassanu jsem si z povinnosti pořídil dýmovnici a mám ho stále s sebou v kapse sedačky, už 5 let jsem zatím nepoužil a doufám, že nikdy nepoužiji, i když nevím jestli po pár letech bude ještě funkční.

  • 2 RE: signální dýmovnice
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 15.11.2017 * 07:41

    Já vám hoši nevím, buďto jsem při vědomí a ve stavu si pomoc zavolat, včetně docela přesných souřadnic, nebo jsem v bezvědomí, takže ani tu dýmovnici neodpálím. Variantu, že spadnu do místa bez mobilního signálu si dovolím nepovažovat za příliš pravděpodobnou.

  • 3 RE: signální dýmovnice
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 15.11.2017 * 11:14

    Povinné jsou 2:

    ČERVENÁ: Pro případ nouze

    ZELENÁ: Pro signalizaci, že jste v pořádku a NEpotřebujete leteckou pomoc. Ušetří to náklady za "zbytečný výjezd" záchranářů.

  • 4 RE: signální dýmovnice
    Autor: Yeti (+10) (-1) | Zasláno: 28.11.2017 * 23:25

    Řekl bych, že na barvě až tak moc nezáleží. Mám osobní zkušenost. Mával jsem na vrtulník, který pro mě letěl (který jsem si nezavolal já), že jsem v naprostém pořádku. Stejně mi spustili zdravotníka, že prý pokud už pro někoho letí, tak ho musí i zkontrolovat a zapsat si jeho iniciály. Jinak souhlasím, že značkovací dýmovnice je dobrá věc. Vím jak je těžké i s mobilním telefonem a s nahlášenými souřadnicemi navést vrtulník k zapadlému pilotovi. Konkrétně v hustém porostu na Lysé hoře v Krkonoších.

  • 5 RE: signální dýmovnice
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 30.01.2018 * 22:28

    no na ty barvě prave docela zalezi, pokud clovek měkce dosedne do lesa a odpali zelenou dymovnici tak všichni ostatní vidi ze není potřeba zadny vrtulnik volat. Jasny ze když uz ho někdo zavola tak to zachranari nejak resit musí, ale tady jde o to ze uz na zacatku je slusna sance ze záchranku nikdo volat zbytecne nebude

  • 6 RE: signální dýmovnice
    Autor: Vlasta2 (+3) (-0) | Zasláno: 01.02.2018 * 19:18

    Ale na původní otázku - "bych rád pořídil pro místní lítače pár dýmovnic. Máte prosím, někdo tip kde to lze pořídit," zatím nikdo neodpověděl. Takže jen v Bassanu a nebo v Campitellu? A kolik za to chtějí?

  • 7 RE: signální dýmovnice
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2018 * 20:35

    tohle asi bude v pohodě, letmé googlování vrací mnoho výsledků levných dýmovnic okolo 60 sekund. Otázka je jak se tomu dá věrit z hlediska bezpečnosti. Když se to samo zažehne za letu nekde v kapse tak asi nic moc

    http://www.pyrotechnika-online.cz/493,dymovnice-s-piezo-zazehovacem-zelena.html

  • 8 RE: signální dýmovnice
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2018 * 20:39

    sakra ten odkaz se nejak rozdelil.

    nebo to jde i svépomocí, kolik voskovek si uvaříte tak dlouho to bude dýmat :-)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: