FÓRUM PGweb


[Téma] chybný záznam letu na GPSMap 60CSX

chybný záznam letu na GPSMap 60CSX
Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 28.03.2009 * 13:08

Ahoj piloti,

mám následující problém. Jsem začínající pilot přeletář :-)

Když se podíváte na moje přelety, tak u profilu tratě je výška letu někdy menší než terénu a výšková data rozhodně neodpovídají průběhu letu. Jen pro zkoušku jsem si ji vzal do auta, viz, přelety Pokus 1, Pokus2, kde by výška letu měla kopírovat výšku silnice/terénu, není liž pravda. Někdy výškoměr ukazoval úbytek výšky, když jsem jel do kopce a někdy naopak. Prostě mi to hlava nebere.

Dokážete mi někdo poradit?

Ještě pro info nastavení GPS: autokalibrace zapnuta, promenna výška, elipsoid WGS 84

4 příspěvky
shlédnutí: 2163
  • 1 RE: chybný záznam letu na GPSMap 60CSX
    Autor: stepino (+3) (-1) | Zasláno: 29.03.2009 * 12:19

    Ahoj, u přístrojů s tlakovým čidlem jsem se s tím už setkal. Párkrát byl problém se zalepení otvoru, kde čidlo je - u padáčkářů běžně suchým zipem. Párkrát to byl důvod k rekmlamaci... Zkontroluj si to. Jo a klasicky úkony jako update firmwaru...

  • 2 RE: chybný záznam letu na GPSMap 60CSX
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 29.03.2009 * 13:27

    No, mě tohleto dělává 76 CSx docela běžně když si na startu po zapnutí GPS nezkalibruju výškoměr. Prostě vždycky po nějaké době, co je ta gps vypnutá, se ten výškoměr rozhodí někam do nesmyslna. - Bylo by fajn, kdyby ta gps šla donutit vypnout barometr (udělat z ní Cx místo CSx), ale nepřišel jsem na to jak.

  • 3 RE: chybný záznam letu na GPSMap 60CSX
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 29.03.2009 * 14:08

    Diky moc za rady, samozrejme se ukazalo, ze jsem si prelepil cidlo suchym zipem :-) Takze jeste jednou diky moc

  • 4 RE: chybný záznam letu na GPSMap 60CSX
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 29.03.2009 * 22:52

    Hanz: to bohužel nejde narozdíl od kompasu

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: