FÓRUM PGweb


[Téma] Software na sledovani letu on-line

Software na sledovani letu on-line
Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 22.05.2009 * 19:53

Bezvadna vec, jen nevim jak to zrealizovat. Napadlo mne to kdyz jsem dneska kecal se sefem o letani a o tom jak mu kolikrat uderem dvanacte dam v praci sbohem a tak. Pak presla rec na Skrabku a RedBull X-alps, ze ktereho byl muj sef pred dvema lety nadseny a mne napadlo ze by s vetsim nadsenim mohl z prace drive poustet i mne, kdyby se mohl z kresilka v kanclu podivat kde se zrovna v tom vzduchu nachazim. Dnesni telefony maji v sobe GPS, ruzne operacni systemy, existuji softwary, ktere umeji posilat data o aktualni poloze na nejaky ftp server. Chybi uz tomu jen nejake udelatko, ktere by ty data sbiralo a umelo je online zobrazit treba v GoogleEarth, to by pak i ten muj sef se mohl tesit na to az ja pujdu letat, protoze by si vlastne mohl zaletat se mnou. Asi uz je to davno vymyslene, vzdyt i posledni RedBull Xalps byl takto prenasen. Jen by to chtelo o teto moznosti vice informaci, aby se to dostalo mezi normalni lidi k normalnimu pouzivani. Napise tu k tomu nekdo neco?

17 příspěvků
shlédnutí: 9078
  • 1 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: miza (+0) (-0) | Zasláno: 22.05.2009 * 20:19

    zkus www.livetrack24.com nebo vic info na http://www.paraglidingforum.com/viewforum.php?f=53

  • 2 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 23.05.2009 * 06:34
  • 3 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: ninjadrobas (+0) (-0) | Zasláno: 23.05.2009 * 20:32

    Sledovani letu on-line jiz funguje napr. tady:http://www.livetrack24.com/ . Jestli Ti nevadi provoz v anglictine.

    Letu zdar a sledovani pilotu zvlast

    Tomas

  • 4 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 25.05.2009 * 08:53

    Livetracking vznika postupne i v ramci XContestu, testovaci provoz je na http://live.xcontest.org . Ja s tim obcas litam a budu moc rad kdyz to obcas otestuje i nekdo dalsi. Je potreba mobil s Javou a integrovanou GPS nebo bluetooth GPS modul.

    Btw. dnes odpoledne by se tam mel nejaky ten let z Rane objevit :-)

  • 5 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 27.05.2009 * 09:54

    petrch:

    Stahnul jsem a nainstaloval do meho wm 6.1 telefonu XCTrack pod Esmertec Jbed. V settings nastavim port pro gps, v profiles dam vytvorit novy - jediny co mi tam jde je zaskrtnout bud anonymous, nebo Reg. user. Jinak mi tam nejde nikam nic psat. Neni mozny do zadnyho policka umistit kurzor a psat. Zkusil jsem to ulozit bez niceho a dal start tracking a zkoncilo to hlaskou Connection failed, GPS not connected. Port byl nastaveny stejne jako v IGO, ktere normalne funguje. Poradis jak na to?

  • 6 Diky za dnesni live prenos :-)
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 05.06.2009 * 13:09

    Ahoj Petre !

    Diky za dnesni live tracking letu z Doubravy. Sledovala a fandila ti cela chatra z naseho Skypechatu :-) Vzhledem k dosazenym vyskam byl prenos celkem bez vetsich vypadku. Skoda ze to poco nebylo lepsi, ale aspon si nenasral tolik lidi :-)

  • 7 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 05.06.2009 * 13:14

    Jeste teda jedna malickost, na kterou sem zapomel...supr by bylo, kdyby se tam jeste dal taky zapnout ten Googlovsky 3D plugin, jako na pgwebu u preletu.To by byla bomba!

  • 8 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 05.06.2009 * 16:11

    jake dosazene vysky? vy tam nekde vidite aktualni vysku? ja chtel petrovi napsat namet, ze bych uvital zobrazovani nejakych aktualnich informacich o letu, ze kterych by slo poznat, zda clovek jeste leti, pripadne jak na tom je... hlavne vysku, presny cas posledni pozice, pripadne i rychlost (podobne jako http://mobile.instamapper.com/ext?key=13944943870429649450 )

  • 9 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: veetek (+91) (-30) | Zasláno: 05.06.2009 * 16:26

    tak jsem odeslal příspěvek a petr znovu odstartoval. konečně to vidím online, což mění situaci :-) přesto bych hlasoval pro to, aby údaj o výšce a rychlosti byl vidět i po 30 sekundách, kdy na server nepřijdou čerstvá data.

    momentálně se v určitý čas podívám na livetracking a nezjistím z něj, jestli peťa letí pod základnou bez signálu, nebo jestli je na zemi a livetracking už vypnul.

    další pěknou featurou by byla možnost stáhnout si jeho dočasný tracklog v igc (nebo ho rovnou xcontestím zobrazovátkem zobrazit), abych se mohl z práce vžít do toho letu prostorově, ne jen sledovat tečku na mapě :-)

  • 10 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 05.06.2009 * 17:32

    veetek : kdyz si kliknes na ocicko, budes videt tracklog.Ale jen 2D.

  • 11 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 05.06.2009 * 22:58

    Diky za namety i za fandeni. Priste udelam vse proto abyste mohli fandit dyl :-).

    Veetku, presne to s tema 30sec me dneska pod zakladnou taky napadlo. Do pristiho letoveho pocasi to opravim. V budoucnu by tam mel byt videt vyskovy profil letu jako v detailu letu na xcontestu (mozna i to 3d?). Ted je ale hlavni priorita livetrackingu rozchodit tu aplikaci na vice ruznych mobilech.

  • 12 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: Renda (+0) (-0) | Zasláno: 07.06.2009 * 13:27

    Tak to zkousim: aplikace se spoji s GPS connection OK, zdá se ze to posila i nejake data ale kam? Na http://live.xcontest.org/ se nic nezobrazi....

  • 13 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: Renda (+0) (-0) | Zasláno: 07.06.2009 * 13:40

    Ha uz letím :-))) Teda sedim na balkone a zkousim :-) na letani je tady trochu vetrno

  • 14 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: Renda (+0) (-0) | Zasláno: 07.06.2009 * 13:49

    A koukam veetek zrovna letí nekde od rakouskych hranic :-) Pekne pekne.....

  • 15 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 07.06.2009 * 14:41

    Pridal jsem tam vysku a rychlost u posledni zname pozice... btw: dnesni maximalni veetkovi dostupy zatim 1820m, snad se brzo dostane zase na signal :-)

  • 16 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: Renda (+0) (-0) | Zasláno: 07.06.2009 * 18:43

    Tak jsem dal testovaci okruh na kole kdyz to neslo vzduchem :-) a dokonce jsem i uzavrel trat :-))). Hele jsem polointeligent nebo ta aplikace nejde standartně ukončit? Jinak na N73+bt GPS to jede pekne bez problemů pěkná práce pokracujte v dile bude to bomba

  • 17 RE: Software na sledovani letu on-line
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 07.06.2009 * 19:26

    Ta aplikace nejde standardne ukoncit, opravim to. Ja ji muzu vynucene ukoncit dost snadno z mobilu, takze jsem do toho nebyl donucenej, je to zatim hooodne beta...

    Veetku, co se stalo s dnesnim trackem? Dosla baterka nebo to trackovani vypadlo? Pokud ta druha moznost, pamatujes si co bylo na displeji za "Messages: " ?

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: