FÓRUM PGweb


[Téma] Potřebuju novou GPSku?

Potřebuju novou GPSku?
Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 31.01.2008 * 21:05

Nervozita vrcholí, tak zvažuju...

Mám GPSmap60 v US verzi. Je rozumné ho měnit za 60Cx(CSx), 76Cx(CSx).

Tedy:

1) barometr ano/ne?

2) 60ku nebo 76ku?

3) není to jen projev nedostatku létání? :)

7 příspěvků
shlédnutí: 2906
  • 1 RE: Potřebuju novou GPSku?
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 31.01.2008 * 21:25

    můj názor (mám 60CS):

    1) těžko říct, někomu může vyhovovat, někomu ne. Dá se nastavit, jestli si synchronizuje baro podle GPS při zapnutí nebo ručně. Osobně bych uvítal ještě možnost baro vypnout, ale ta tu není. Totéž mag. kompas.

    2) 60 mi přijde hezčí a šikovnější - vadily by mi tlačítka nad displejem. A pokud se nehodláš koupat (76 plave) tak je to fuk.

    1+2) obojí je otázkou vkusu každého soudruha :-)

    3) možná jo... nebo přebytku peněz...

    BTW "x" verze mají navíc citlivější čipset (těžko říct, nesrovnával jsem neX a X položené vedle sebe, ale v porovnání s modulem od Nokie, který má SIRF3 a který mám, ten rozdíl tak hrozný není) a možnost ukládat mapy a SD kartě místo v interní paměti

  • 2 RE: Potřebuju novou GPSku?
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 31.01.2008 * 21:44

    ad 1) Aha, vpnutí baro a kompasu u 60CS nejde? Já myslel že jo, tedy alespoň u 76CS...

    ad 2) Právě že ta 76 je placatější a je taková půltíkovitější.. tak váhám

    ad 3) Rozhodně ne přebytekpeněz, ale zajímavé ceny na Garminu a Skyfly...

  • 3 RE: Potřebuju novou GPSku?
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 31.01.2008 * 21:58

    kompas vypnout jde, ale stejně se to chová divně (když jsi na místě tak se furt divně mele - dřív jsem měl eMapa a ten byl v klidu - ale třeba to nesouvisí s kompasem ale je to vlastnost :-) ). baro mám pocit že ne (pokud jsem hňup a neumín číst návody, opravte mě někdo)

    76 placatějc působí, ale přijde mi taková zbytečně velká. Ale rozměrově jsou podle garminů skoro stejný. 60 mi připadá taková šikovnější do ruky - je pravda, že jí nevozím na pultíku, ale v pouzdru na telefon na popruhu

  • 4 RE: Potřebuju novou GPSku?
    Autor: kaja78 (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2008 * 12:06

    Ja mam 76Cx, tvar a ovladani je v poradku. Je tam ale jedna neprijemnost - baterky jsou uchycene kazda dvema plisky. Mam taky etrexe a tam je pruzinka + plisek.

    Pouzivam dobijeci baterky 2600 mAh myslim greencel nebo tak podobne a oni jsou mrchy o cca 1 mm delsi nez standardni alkalicke baterky. Oba plisky se velmi rychle ulomily, a v Garminu stoji oprava cca 700 Kc, na navic mi to nebyli uz 2x schopni behem 14 dni opravit, takze jsem to resil tak, ze jsem tam narval alobal, ale to neni zcela spolehlice, takze behem letu se mi GPS vypina. Mel jsem loni jeste zalozniho etrexe, kde uz zase ale pro zmenu temer nefunguje displej, takze jsem si parkrat uzil pekne nervi.

    Dalsi problem tech plisku nez se ulozily bylo to, ze se ohlnuli a kdyz jsi tam pak dal alkalickou (kratsi) baterku pak se to taky vypinalo, protoze plisky nedolehali presne... Zkratka tohle je fakt problem a reseni je vicemene nevymnenovat baterky ;-) coz znamena pouzivat externi napajeni + alkalicke baterky jen jako zalohu.

    Takze na tohle pozor, veskere klady tohoto pristrojou jsou k nicemu pokud se ti samovolne vypina.

    Kdyby nekdo vedel kde by mi tam dali misto plisku pruzinku tak at poradi.

  • 5 RE: Potřebuju novou GPSku?
    Autor: Lukas_Ch (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2008 * 13:43

    jo,jo to jsou ty inovace. Stará dobrá 76Map tam má pružinky :-)) a pořád ji mají ! a stojí kolem 150 dolarů :-))

  • 6 RE: Potřebuju novou GPSku?
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 01.02.2008 * 14:05

    Tak mi to nedalo a mrknul jsem, co mam ja u sve GpsMap 76CS...a koukam jak blazen.

    U jedny baterky je kombinace plisek-plisek a u druhe pruzinka-plisek!

    To sou veci..

  • 7 RE: Potřebuju novou GPSku?
    Autor: navigator (+0) (-0) | Zasláno: 01.02.2008 * 14:50

    Tak na 60CS (teda aspoň na mojí) jsou oba plíšky, ale fungují v pohodě. Jediný problém je, že na první pohled nejde poznat polaritu - je tam jen vylisovaný obrys baterek a ten není moc zřetelný

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: