FÓRUM PGweb


[Téma] Jednoduchý GPS tracking na telefonu

Jednoduchý GPS tracking na telefonu
Autor: kaves (+0) (-0) | Zasláno: 27.05.2011 * 10:32

Ahoj,

sháním nějaký jednoduchý sw pro GPS tracking pg letů na telefon s WinMobile (HTC HD). Zkoušel jsem rozjet např. LK8000, ale pro tento účel mi připadá zbytečně funkčně „naddimenzovaný“ a složitý (a tím pádem i energeticky náročnější). Představa je taková, že před letem pouze zapnu GPS tracking, telefon hodím do sedačky a tradá do vzduchu. Podmínka je, aby sw uměl tracklogy kompatibilní s ČPP (GiPSy) a aby tracking sw uměl běžet na pozadí (tj. když je vypnutý displej telefonu). Možnost zákl. nastavení – frekvence načítání GPS pozice, korekce výšky, atd. – by se samozřejmě taky hodila.

Děkuju za tipy! …a omlouvám se pokud tady na fóru už podobná diskuze proběhla. Karel

5 příspěvků
shlédnutí: 3537
  • 1 RE: Jednoduchý GPS tracking na telefonu
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 27.05.2011 * 11:30

    XCSoar jsi zkoušel? - Je o něco jednodušší než LK8000, posledně jsem ho zkusil mít puštěný v telefonu v kapse a tracklog jsem pak mohl přihlásit ještě před sbalením padáku. :-)

    http://www.xcsoar.org/

    ..ale kdyby existoval nějaký jednoduchý "jenom logger", taky by to nebylo špatné..

  • 2 RE: Jednoduchý GPS tracking na telefonu
    Autor: kkaarreell (+0) (-0) | Zasláno: 27.05.2011 * 15:11

    Obavam se, ze jedine dva programy produkujici validni (podepsany) tracklog jsou zminene LK8000 a XCSoar.

  • 3 RE: Jednoduchý GPS tracking na telefonu
    Autor: ktom (+4) (-0) | Zasláno: 27.05.2011 * 16:46

    Neni treba se obavat. Muzes zkusit i overeny GPS_LOG http://www.soaringpilotsoftware.com/GPS_LOGpage.htm Funguje i v mem Samsungu Omnia II.

    Mapy a jine blbinky jsou v tom na houby, me staci zaznam trasy s igc zaznamem.

  • 4 RE: Jednoduchý GPS tracking na telefonu
    Autor: Velda (+0) (-0) | Zasláno: 27.05.2011 * 18:58

    Nemáte/neznáte třeba někdo nějaký ověřený softík taky na Symbian? Stačilo by taky aby pouze ukládal tracklog,nepotřeboval bych ani moc dalších údajů (i když nějaké základní by se samozřejmě hodily)

  • 5 RE: Jednoduchý GPS tracking na telefonu
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 27.05.2011 * 20:36

    něž jsem koupil klasickou GPS tak jsem chvíli zkoušl XCTrack. Ale moc jsem nepokusoval s ukladanim trasy tak nevim jak to funguje. Je to malinka Java aplikace a vypada to použitelně.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: