FÓRUM PGweb


[Téma] Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)

Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 08.11.2011 * 15:52

Tak jsme si po čase trošku sesumírovali, co vlastně na serveru máme za validátory a tedy z jakých přístrojů a z jakých programů lze vytvořit validní IGC pro přihlášení do Poháru (a potažmo do celého XContestu).

Seznam najdete v pravidlech ČPP https://www.xcontest.org/cesko/pravidla/ na konci, kapitola 9 Technická specifikace.

Snad to některým pomůže lépe se zorientovat v možnostech:)

21 příspěvků
shlédnutí: 4070
  • 1 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: pyro (+14) (-1) | Zasláno: 08.11.2011 * 19:45

    Ušlo mi něco podstaného, nebo IGC s G-recordem z dědulu Garmin eTrex nemusí být podporovaný? A vlastně celkově tam samostatné GPS nejsou uvedené. Je to tím, že jejich taxativní výčet by byl na dvě stránky, nebo si každý kdo zapisuje na samostatnou GPS musí raději domluvit podporu předem?

  • 2 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 08.11.2011 * 20:28

    u Garminu obecne jde hlavne o to, jestli z nej jde stahnout tracklog nejakym z tech software pro stahovani. Problem je pouze u nekterych z te nejnovejsi generace, kde neni podporovan tzv. spanner mode - konkretne je problem treba s Dakotou. Jinak vetsina outdoor a rucnich pristroju od Garminu problem nema a to vcetne velmi starych pristroju. Nevim presne jak je to s cyklistickyma pristrojema jako napr. Garmin Edge.

  • 3 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 10.11.2011 * 14:27

    Koukám zrovna na software GpsDump na stránkách http://www.gethome.no/stein.sorensen/

    Protože používám na domácím počítači Linux a Gipsy není poslendí dobou v kondici (s každou novou verzí FireFoxu), tak bych právě GpsDump rád zprovoznil, ale nějak nejsem schopen ...

    Je tu někdo, kdo tenhle soft používá pod Linuxem - Ubuntu 10..?

  • 4 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 10.11.2011 * 18:46

    No jo.... tak já ho do kondice dám.....

  • 5 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: Markus2M (+0) (-0) | Zasláno: 17.11.2011 * 21:49

    Ahoj, jsem tu nový a hned otravuju s dotazem. Pro zápis letu používám AMOD. Když jsem z něho chtěl nahrát let, tak mi napsalo, že nemá tu požadovanou koncovku. Pročetl jsem si i bod 9 a stejně z toho nejsem volajaky můdry. Prosím tedy o pomoc a spolupráci zkušené matadory. Díky Marek

  • 6 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 17.11.2011 * 21:56

    Co je AMOD?

  • 7 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: Markus2M (+0) (-0) | Zasláno: 17.11.2011 * 22:02

    Taková věc- černá malá krabička, kterou jsme museli mít na MČR pro zápis trati. AmodGPSTracker se to jmenuje. Jak to mám jinak popsat? Je tam seznam zápisů letů a umí je to ukázat třeba na Googlí mapě.

  • 8 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: Markus2M (+0) (-0) | Zasláno: 17.11.2011 * 22:04

    Na mistrovství z toho tahal data Kubišta, ten by asi o tom dokázal povědět víc.

  • 9 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.11.2011 * 00:07

    A jakou koncovku ma ten tracklog, ktery jsi zkousel prihlasit?

    V zasade jakykoliv format gps tracklogu (nejcasteji to byva .gpx) jde konvertovat (napr. pomoci GPSbabel) do IGC, akorat pak neni podepsany G-recordem, tudiz pak takovy tracklog sice prihlasis do XContest souteze, ale za 0 bodu...

  • 10 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: Markus2M (+0) (-0) | Zasláno: 18.11.2011 * 10:25

    No koncovku to nepíše žádnou. To je asi divný, že?

    Koukni prosím tě na: http://www.flymicro.com/AMOD/

    Třeba z toho budeš moudřejší. Díky

  • 11 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: klobouk (+0) (-5) | Zasláno: 18.11.2011 * 11:22

    Na těch stránkách píšou,že to spolupracuje s FDR.A ten dle stránek používá IGC

  • 12 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.11.2011 * 14:11

    Jo, jak pise klobouk, ridil bych se podle informaci co tam pisou o tom software FRDL http://www.flymicro.com/frdl/ ktery z toho dokaze stahnout tracklog a ulozit jej jako IGC.

    Pak je tu otazka validatoru, kterej my asi na serveru nemame. Podivame se na to.

  • 13 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: Markus2M (+0) (-0) | Zasláno: 18.11.2011 * 23:01

    Tak s pomocí J.K. nainstalováno a už to dělá soubor s koncovkou IGC. Ale při pokusu to nahrát jako let mi to píše hlášku něco o bodech v blízkosti jednoho bodu, nebo tak něco. Zkrátka to nehraje a neodešle. Přitom vím, že ten let tam je a kolem jednoho bodu to není, když je to FIA trojúhelník o délce cca 150km. Mohl bych někomu z Vás ten soubor poslat na meil, aby ste to mohli nějak rozchodit? Díky Marek.

  • 14 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 18.11.2011 * 23:06

    klidne to posli na

    info at pgweb dot cz

    ale mozna predtim zkontroluj, jestli ten IGC soubor neni moc malicky a neobsahuje treba jen 1 bod (nebo nekolik bodu na stejnem miste). Tracklog pro 150 km FAI musi byt minimalne desitky, pripadne stovky kB velky, v zavislosti na intervalu zapisu bodu.

  • 15 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: Markus2M (+0) (-0) | Zasláno: 18.11.2011 * 23:47

    Interval mám nastavený á 5 vteřin. Posílám v meilu, snad na to přijdete.

  • 16 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 25.11.2011 * 13:28

    Mám obavy, že uložení na kartu není bezeztrátové. Minimálně nejspíš přijdeš o g-record, takže let nebude přijat do soutěže.

  • 17 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 25.11.2011 * 13:38

    IGC tracklog na microSD karte z pristroje na kterem bezi LK8000 ci XCSoar je normalne platny vcetne G-recordu, tam problem neni.

    Novy Android 4.0 co brzo prijde do mobilu obsahuje podporu USB host - letosni SonyEricsson Xperia rada to ale umi uz se soucasnym firmwarem (nad Androidem 2.3.4). Pisou tedy ze ve spojeni s dockem, ktery obsahuje dospely USB port, nicmene rekl bych ze to bude fungovat i s normalni redukci. Takze pak bude mozne vyuzit jak stazeni pres mass storage, tak by se tim otevirala cesta pro napsani sotware pro Android, ktery by umel stahnout tracklog a vytvorit IGC (ktere jsou ted zatim jen pro desktop OS).

    Na karte z Garminu pokud vim budes mit pouze gpx, takze to bys v tuto chvili na XContest neodeslal (musel bys to napred nejak zkonvertovat do IGC - samozrejme bez G-recordu).

  • 18 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: mat_d (+5) (-1) | Zasláno: 02.12.2011 * 00:53

    stahovat tracklog do androida... snad všechny přístroje s androidem maj GPS, není lepší si validní tracklog vyrobit přímo v telefonu, velmi dobře už funguje xcsoar (dostupný na marketu a produkuje vylidní igc)

  • 19 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 02.12.2011 * 01:17

    mat_d: jde to, ale ne vsichni chteji mobil vybijet (ci nechat sosat z externi baterie) pouze za ucelem vyroby tracklogu. Ja mam napriklad 2 jine pristroje co mi delaji tracklog (B1 Nav a krabicku s LK8000 co uklada tracklog na microSDHC kartu) - dalsi tracklog opravdu nepotrebuju. Takze poresit nejak zpusob prenosu tracklogu do mobilu s Androidem kvuli odeslani primo v terenu je pro mne taky aktualni.

    Co se tyce XCSoaru - jako dobry, ale jako vsechny plachtarsky softwary puvodne pro Win platformu je to hruza na ovladani. Taky ho mam v mobilu, ale ale v soucasne dobe je LK8000 ve Win CE krabicce pro mne jednoznacne lepsi volba (i kdyz ovladani LK8000 je taky zbytecne prekomplikovane a neintuitivni).

    MICHALEK: co bys chtel pres ten BT prenaset? Neznam moc posledni Garmin pristroje, ty maj podporu BT a pres BT jde stahnout tracklog ve spanner modu?

    SW pro Android pro stahovani z Garminu pokud vim neni. Ale s masovym prichodem USB hostu do novych Androidu (a taky i zrejme s vetsim rozsirenim Android tabletu) zacne mit smysl nejaky takovy software udelat...

  • 20 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: mat_d (+5) (-1) | Zasláno: 02.12.2011 * 14:53

    Nezaznamenal jsem výrazné vybíjení, když použiju xcsoar jen na tracklog a mám zhaslý displej. Možnost okamžitě tracklog shlédnout, případně odeslat mi přijde docela pohodlná...

    Zkoušel jsem tracklog přes deset hodin a pořád jsem měl přes půlku baterky. (na zemi, ve vzduchu se mi tak dlouho vydržet nedaří:-)

    Od té doby, co to takhle dělám, ani sd kartu z masinky s LK8000 nevyndavám, a starého etrexe můžu pomalu dát na odpočinek (k čemu tolik tracklogů, žejo:)

  • 21 RE: Které přístroje a software podporujeme v ČPP (XContestu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 02.12.2011 * 15:16

    mat_d: souhlasim, ze pokud neni zaplej displej, tak soucasny mobily dokazou pracovat dost dlouho (pokud mas tedy vypnuty taky gms/3G site a data - tj. rezim "Letadlo" - ono hledani signalu ve vyskach kde neni dokaze taky pekne sosnout z baterky).

    Nicmene v tom pripade je XCSoar celkem kanon na vrabce:)

    Nicmene pro mne je to porad stejny - resit dalsi tracklog mobilem nechci (dokud teda nebude opravdu dobrej software pro pg na android), 2 tracklogy mi staci - a s USB host bych teoreticky ani nemusel resit prendavani microSDHC karet, ale mohlo by to jit kablikem - uvidime:)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: