FÓRUM PGweb


[Téma] Ktore VARIO?

Ktore VARIO?
Autor: streco (+0) (-0) | Zasláno: 23.11.2011 * 22:40

Zdravim, chcem si kupit vario a neviem sa rozhodnut ake, ked ze som ziadne zatial nemal tak ani ich neviem porovnat ktore ma aky display, citlivost, nastavenia atd ... s GPS nechcem kedze prelety a sutaze neplanujem najblizsich 5 rokov, jedine ze by GPS bolo v "cene" :)

Kto ma skusenosti z dvoma a viac variami? ktore mali ake nevyhody/vyhody?

9 příspěvků
shlédnutí: 4096
  • 1 RE: Ktore VARIO?
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 24.11.2011 * 21:24

    Do velké míry je to otázka zvyku. Všechny jdou nastavit dle představ. Nejlépe omrknout u kolegů na kopci a vyzvídat. Za sebe mohu doporučit Flytec, zejména proto, že to moje slouží už téměř 10 let :)

  • 2 RE: Ktore VARIO?
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 25.11.2011 * 01:06

    Můj Bräuniger Alto Vario SP Basis taky věrně slouží už 17 let k plné spokojenosti.. :-)

  • 3 RE: Ktore VARIO?
    Autor: jeff (+2) (-0) | Zasláno: 25.11.2011 * 11:01

    Mám starouška:-)Flytec 3005 od roku 1994 a stále slouží na 105%.Tak,že Flytec ano.

  • 4 RE: Ktore VARIO?
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 25.11.2011 * 11:18

    Zkušenost mám jen s jedním - Flyer2.

    Jde o to, jaké máš požadavky, já jsem pouze potřeboval něco, co mi dovolí ustřeďovat stoupáky (možnost nastavovat pípák, aby člověku pomáhal a nerozčiloval zvukem) a hlídat výšku (displej a min 2 výškoměry).

    Časem jsem ale zjistil, že se často dívám na průběžný záznam výšky. Ono když člověk bojuje o přežití, tak chvilku stoupá, pak klesá, točí nuly atd.. Nikdo v hlavě nemáme integrátor, abychom hned věděli, jestli jsme za posledních pár minut výšku nabrali nebo ztratili, zjistili změnu trendu atd. Někdo si třeba může pamavovat průběžně čísla, já to vidím na displeji ve formě toho grafu, je to vidět na první pohled a člověk si třeba někdy hned zatepla uvědomí různé souvislosti. Nikde se to neukládá, na to mám GPS.

    Možná je to blbost, ale mně se tahle fíčurka moc líbí a asi by mi chyběla.

  • 5 RE: Ktore VARIO?
    Autor: streco (+0) (-0) | Zasláno: 25.11.2011 * 17:40

    Zabudol som napisat ze by som chcel "novsie" vario, vsetka cest 17 rocnym veteranom :)

    Ceny novych zariadeni su prilizne rovnake ale kazdy vyrobca ma nejaku inu vychytavku, niektore su uzitocnejsie a niektore nie. Mal som nejake varia pozicane ale z jedneho letu si ani neuvedomim ako sa nieco hodi.

    Ake dalsie funkcie sa vam pacia na vasom variu?

  • 6 RE: Ktore VARIO?
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 25.11.2011 * 17:57

    Já teď používám Flymaster B 1 a je na něm zajímavá funkce Buzzer. Kvůli této funkci jsem si toto vário koupil. Mnoho štestí při výběru !

  • 7 RE: Ktore VARIO?
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 30.11.2011 * 14:04

    :-) hlavne by malo byt funkčné

    flytec/brauniger - to iste v inej krabici

    digifly - pekne, zaujimave cenovo vyssie ako to predtym ale za to zopar fičúr navyše

    mno a potom uz len rozne sistikovane pristroje od talianov, svajciarov a podobne....

    Ak si zaciatocnik, tak sa da na to pozerat z oboch stran:

    1) staci len zaklad, ved nesutazis

    2) ak po roku zistim, ze toto je to prave orechove a pri PG zostanes, ver mi, ze pri zletoch nezostanes a budes chciet ist do predu.....vtedy uz zakladne vario nestaci, niekto to riesi zdruzenym pristrojom, niekto tak, ze ma dva pristroje GPS a vario....

    Je len na tebe kolko chces investovat do tohoto pristroja...

    Ja osobne pouzivam Brauniger IQ/Basic GPS zdruzeny

  • 8 RE: Ktore VARIO?
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 30.11.2011 * 14:26

    Nemel by tu zapadnout Flymaster B1, pokud jsme v entry-level kategorii varii - nabizi vse co od varia ocekavas, plus neco navic, ma jemnejsi rozliseni displeje a intuitivni ovladani a nastaveni.

  • 9 RE: Ktore VARIO?
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 30.11.2011 * 14:45

    ;-) yop Scorpi, na ten som zabudol...dik

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: