FÓRUM PGweb


[Téma] Nevidim pripojenou GPS

Nevidim pripojenou GPS
Autor: Prehul (+0) (-0) | Zasláno: 18.01.2012 * 19:30

Rad bych pozadal o radu. Mam Win7 kde jsem nainstaloval FF 4.0.1. a nasledne GiPSy. GiPSy jdou normalne spustit, nicmene mi to neukazuje zadnou pripojenou GPS. Pro jistotu jsem preinstaloval GPS ovladac ale nic to nevyresilo. Mam novou Garmin GPSmap 62s. Mohl by mi prosim nekdo poradit co s tim?

Kamarad mi tvrdil ze je snad problem v nastaveni USB zasuvek na mem pocitaci??? Udajne mel podobny problem a vyresil to u svych WXP ale nevedel jak to zmenit u W7???

Diky za vsechny rady.

Premek

9 příspěvků
shlédnutí: 3233
  • 1 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: pgPavel (+8) (-5) | Zasláno: 19.01.2012 * 10:22

    Pro jistotu se zeptám, jaký kabel používáš. Byl jsem svědkem toho, že běžný USB kablík nefungoval a pomohlo až vybalení kabelu dodaného s GPSkou.

  • 2 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 19.01.2012 * 13:26

    Ano potvrzuji! Mám doma několik kabelů a třeba s krátkým který mám od MP3 GPS do pc nepřipojím.

  • 3 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: tinter (+0) (-0) | Zasláno: 19.01.2012 * 14:39

    resil jsem podobny problem s GPSMAP 78S ( stejny hardware jako 62S ) a je treba v režimu připojení mít zvoleno Garmin Spanner. Pokud tam tato volba není tak je nutný update firmwaru. Pokud je zvoleno Garmin Spanner tak po pripojeni GPS vyskoci na GPS dotaz zda se pripojit jako diskova jednotka ( Mass Storage ) zde je treba kliknout na NE a pak to frci bez problemu. Moje 78S se pripojuje s jakymkoliv USB kablikem.

  • 4 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: Prehul (+0) (-0) | Zasláno: 19.01.2012 * 15:06

    Diky za rady. Po pravde jsem pouzival kabel z Gopro, ani me nenapadlo ze by v tom mohl byt problem. Nicmene po pripojeni s Garmin kabelem se nestalo nic. Jsem schopny stahnout trasy pres MapSource jako pred tim, ale v GiPSy se mi neukazuje nic.

    Nejake jine napady?

    Diky Premek

  • 5 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: wilibald (+11) (-6) | Zasláno: 19.01.2012 * 15:15

    Jako první budeš muset vylepšit popis problému. Takhle to vypadá velice záhadně.

    Pokud to chápu, tak propojení GPS s PC za HW i ovladač funguje, což se poznalo na bezchybné komunikaci s MapSource.

    "Gipsy mi neukazuje nic." Znamená to, že Gipsy připojenou GPS nenajde? Nebo ji najde a nepřenášejí se data? Gipsy asi používáš prvně, nemůže tam být problém v tvojí orientaci v programu?

  • 6 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: Prehul (+0) (-0) | Zasláno: 19.01.2012 * 15:22

    Super, uz to funguje!!! Zmenil jsem pripojeni na Garmin Spanner a uz to jede jak ma.

    Diky moc vsem za pomoc.

    Premek

  • 7 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 19.01.2012 * 15:23

    pokud je problem ted jen s gipsy - mas v GiPSy povoleny serial port na kterem stahujes tu GPSku?

  • 8 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 19.01.2012 * 15:26

    aha, tak OK:)

  • 9 RE: Nevidim pripojenou GPS
    Autor: wilibald (+11) (-6) | Zasláno: 19.01.2012 * 15:46

    Aha...takže jsi na GPS odklepával Storage...tak to je potom jasný... ;o)))

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: