FÓRUM PGweb


[Téma] Online data po RS 232

Online data po RS 232
Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 14.02.2012 * 17:40

Nevíte někdo, který výškoměr/ variometr (nejlépe od Digifly) posílá on-line data po RS232? Potřebuji to aktuálně stahovat online, ne až potom na zemi.

Díky za odpovědi.

5 příspěvků
shlédnutí: 2021
  • 1 RE: Online data po RS 232
    Autor: wilibald (+11) (-6) | Zasláno: 14.02.2012 * 19:15

    Otázka není úplně jasná. Pokud jde o stahování tracklogů a Digifly, tak to umí asi všechny modely, co mají "díru na připojení." Starší (barevné) modely mají rozhodně připojení RS232, u nových jistotu nemám.

    Pokud bys ovšem chtěl on-line zpracovávat aktuální data z vária v jiném zařízení, tak to by byla otázka a problém odlišný a nejsem si jistý, zda je to s Digifly řešitelné. Můj starší přístroj to neumí určitě a navíc má komunikační protokol MRL, kděžto ty spíš poptáváš NMEA data... Ta umí pouze přijímat (třeba z Garmina).

    Pokud tedy jde o on-line použití aktuálních dat, nejvíc informací najdeš ve forech k LK8000.

  • 2 RE: Online data po RS 232
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 14.02.2012 * 20:09

    Pokud jde o NMEA, tak asi Leonardo a Cartesio...ale pro jistotu si napis vyrobci. Mne treba prekvapilo, ze to umi moje starsi vario Brauniger Compeo a novejsi Compeo+ to uz nema... Jeste by tu byla jedna moznost a sice Flymaster F1, coz je vlastne akusticke vario s GPS logerem a NMEA RS232 a Bluetooth vystupem. Tohle vario, ktere postrada vlastni display je primarne urceno jako zdroj dat pro dalsi zpracovani v PDA, nebo necem podobnem. Ale nejsem si jisty, zda se jeste vyrabi.

  • 3 RE: Online data po RS 232
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 15.02.2012 * 09:35

    Děkuji za odpovědi.

    Nejde mi o tracklog, ale o výšku. To je ale asi v datech NMEA. Moc tomu nerozumím. Je to pro zákazníka, co vyvíjí nějaké zařízení do letadla.

  • 4 RE: Online data po RS 232
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 15.02.2012 * 13:14

    Výška je v NMEA obsažena.

  • 5 RE: Online data po RS 232
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 16.02.2012 * 08:14

    Díky.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: