FÓRUM PGweb


[Téma] Jak dostat trasu z archivu v GPSmap62s do GiPSy?

Jak dostat trasu z archivu v GPSmap62s do GiPSy?
Autor: Prehul (+0) (-0) | Zasláno: 11.04.2012 * 17:24

Rad bych pozadal o radu s prihlasenim letu. Nekolik dni jsem v kuse letal a nemel jsem pripojeni na net. Takze se mi trasy ukladaly do GPSky. Ve chvili kdy jsem chtel lety prihlasit, se mi objevuje pouze soucasna trasa. Tedy zhruba posledni den az dva. Ostatni trasy jsou ulozene v archivu GPSky. A po pripojeni nejsou videt. V GPS je muzu najit a otevrit, ale GiPSy mi ukazuje pokazde jen aktualni trasu.

Uz jsem mel drive problem s ukladanim letu viz dotaz z ledna "Nevidim pripojenou GPS". Mel jsem v nastaveni pripojeni "Seriovy rezim Garmin" a musel jsem to zmenit na "Garmin Spanner."

Snazil jsem se prijit na reseni, ale ani navod ani oficialni stranky Garminu mi nepomohly. Proto bych rad pozadal o radu. Jestli nekdo vi jak prihlasit i ostatni lety, prosim dejte mi vedet.

Predem diky moc.

Premek

5 příspěvků
shlédnutí: 1958
  • 1 RE: Jak dostat trasu z archivu v GPSmap62s do GiPSy?
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 11.04.2012 * 17:33

    Ahoj, možná je problém v tom, že se Ti záznamy zaarchivovaly. Nemáš zaplou automatickou archivaci po určité době? Myslím, že záznamy trasy při archivaci přijdou o něco důležitého, možná výšku....

  • 2 RE: Jak dostat trasu z archivu v GPSmap62s do GiPSy?
    Autor: mischanek (+8) (-0) | Zasláno: 11.04.2012 * 17:36

    S nejvetsi pravdepodobnosti jsi se dopustil nevratne chyby - viz. bod 4 - https://www.xcontest.org/cesko/faq/zasady/

  • 3 RE: Jak dostat trasu z archivu v GPSmap62s do GiPSy?
    Autor: Prehul (+0) (-0) | Zasláno: 11.04.2012 * 18:16

    Bohuzel mate pravdu. Zanamy jsou archivovane a ja mam smolika! No co uz alespon si pri vypraveni muzu nejaky ten kilometr pridat...

    Muze mi prosim nekdo poradit jak rozsirit pamet? Koupil jsem externi kartu abych nemusel resit problemy s nedostatkem mista a stejne to nepomohlo...

    Nastaveni GPSky je myslim taky ok. Interval zaznamu mam "normalni" a ukladani zaznamu "Pri plne pameti".

    Nahral jsem si do GPSky nejake mapy. Ale nevim jestli je to v hlavni pameti nebo na externi pametove karte.

    Nicmene ted po vymazani aktualni trasy mi obe pameti ukazuje spoustu volneho mista. Hlavni pamet ma 1,4GB volneho mista a externi je volna temer cela.

    Preci mi musi pamet dat na vic nez 8 hodin zaznamu bez toho aby se naplnila a tim se trasa automaticky archivovala? Nebo jsou data o zaznamu opravdu tak velika?

    Diky Premek

  • 4 RE: Jak dostat trasu z archivu v GPSmap62s do GiPSy?
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 11.04.2012 * 20:53

    Obávám se, že přikoupením paměťové karty místo pro ukládání záznamu trasy nezvýšíš.

    Karta je dobrá pro mapy, abys tam nahrál celou evropu a nemusel na mapy myslet.

    Záznam trasy bývá (nevímproč) omezen na počet bodů. Takže si asi zjisti to konkrétní číslo a začni si hrát s intervalem zaznamenávání. To už je pak trojčlenka.

  • 5 RE: Jak dostat trasu z archivu v GPSmap62s do GiPSy?
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 11.04.2012 * 21:54

    Zjisti jakou máš paměť pro body (novější GPS obvykle 10000 bodů) a podle toho nastav interval ukládání (nejčastěji 5-25s) tak, aby se ti vlezl do paměti požadovaný čas tras.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: