FÓRUM PGweb


[Téma] IGC vs. Android

IGC vs. Android
Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 27.04.2012 * 09:56

Ahoj, nevíte někdo o možnosti jak zpracovat tracklogy ve smartphonu s OS Android, ke kterému je GPS připojena přes USB OTG?

Je to vůbec fyzicky možné a pokud ano, existuje příslušný SW na zpracování IGC tracklogu na Androidu?

Rád bych byl schopen nahrávat tracklogy bez nutnosti tahat s sebou notebook.

Díky

10 příspěvků
shlédnutí: 3959
  • 1 RE: IGC vs. Android
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 27.04.2012 * 10:02

    Neměl bys jednodušší, vytvořit to igc rovnou v telefonu? Zatím to umí XCSoar (play.google.com) - a snad brzo vydá Petr Chromec XCTrack, který to umí taky. - Jediný, co to ale chce pořešit, je napájení telefonu za letu.

  • 2 RE: IGC vs. Android
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 27.04.2012 * 10:16

    pokud nahrajes jiz zminovany XCSoar a dohledáš si port, přes který ti to bude chytat GPS, tak by neměl být problém se záznamem přímo do IGC souboru. Problém je, že budeš muset mít mobil stále v režimu záznamu, což ti bude vybíjet baterku, avšak pokud stáhneš podsvícení, tak by to nemuselo být tak markantní - tj. mobil by ti určitě na let min. 4 hodiny měl vydržet.

  • 3 RE: IGC vs. Android
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 27.04.2012 * 11:18

    Diky, asi to tak bude nejjednodušší.

  • 4 RE: IGC vs. Android
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 27.04.2012 * 11:31

    Šlo mi i o to mít možnost před nahráním IGC soubor upravit - jako je to možné např. v GiPSy

  • 5 RE: IGC vs. Android
    Autor: Kuco (+2) (-1) | Zasláno: 27.04.2012 * 21:09

    ...a čo tak stahování tracku z GPS priamo Android zariadenim cez USB?(phone, tablet)

  • 6 RE: IGC vs. Android
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 27.04.2012 * 21:15

    Nic takoveho pokud vim neexistuje, zatim to nikdo nenapsal. Zcela jiste by takovy software pro Androida napsat slo.

  • 7 RE: IGC vs. Android
    Autor: esopeso (+3) (-0) | Zasláno: 28.04.2012 * 10:59

    S vydrzou baterie to nie je vobec take zle. 4h log mi stiahol cca 20% plne nabitej baterie(endomondo). Pri PG bude mozno spotreba vacsia koli hustejsiemu zaznamu ale 8h letu zvladne s rezervou.

  • 8 RE: IGC vs. Android
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 29.04.2012 * 13:05

    Vyzkoušel jsem včera XCSoar (Samsung Galaxy Note) a spokojenost, za hodinu zápisu to sežralo jen 8% baterky ale záznam výšky hodně osciloval - viz turistický tracklog zde: https://www.xcontest.org/cesko/prelety/detail:eggoide/28.4.2012/10:15

    Poznatek je že IGC soubor z Androida lze na pgweb nahrát pouze z Opery Mini, ani Firefox ani default Androidi prohlizec si s nahráním souboru neporadil.

  • 9 RE: IGC vs. Android
    Autor: Marian (+7) (-0) | Zasláno: 29.04.2012 * 16:03

    Já mám vário/GPS (Flytec 6030), které umí vyexportovat let přímo jako IGC soubor na kartu (microSD přes SD adaptér), mikro SD kartu dám pak do telefonu (Galaxy SII) a přímo přes standardní prohlížeč v telefonu přihlásím na pgweb. Funguje bez problémů, přišel jsem na toto řešení cca před týdnem. Problém asi ale bude ten export, většina várií/GPS to nebude umět v IGC poslat na kartu.

  • 10 RE: IGC vs. Android
    Autor: Jenda.unc (+0) (-0) | Zasláno: 21.11.2015 * 09:28

    Tracklog zaznamenám na GPS Garmin 62S.A potřeboval bych z toho udělat soubor IGC na tabletu s Androidem.Připojení garmina a tabletu mam datovým kabelem USB OTG.

    Po připojení vyplé GPS garmin se sama spustí a píše Nalezen USB kabel,chcete přejít na diskovou jednotku?Ne.V tabletu (program GPSdump) se to připojí a píše background track already running (něco jako stopa běží).

    Ale stejně to nejde.

    Důvodem je, že sebou nechci tahat těžký notebook ke stažení tracklogu.

    Máte s tim někdo zkušenosti?Díky

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: