FÓRUM PGweb


[Téma] LK8000 vs. XCTrack

LK8000 vs. XCTrack
Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 12.10.2012 * 21:50

Ahoj přátelé, mám otázku.

Do teď jsem lítal s XCTrackem a prozatím sem s nim velmi spokojen,a když vím co Petr plánuje ve vývoji aplikace tak to bude ještě lepší. ale jelikož mám jen malej telefon na kterym mi ten softík běží a chci koupit něco s větším displayem, tak jsem se teď dostal k otázce, jestli se držet androidu za každou cenu.

Mám prakticky tyto možnosti: koupit telefon s 4,3" displayem. nebo si koupit levnej 7" tablet, kterej vyjde dokonce levnějc než ten telefon a zůstat u XCTracku

A nebo přesedlat na LK8000 a koupit nějakou autonavigaci, který se pohybujou cca ve stejný cenový relaci jako ten malej levnej tablet.

Co mě hlavně zajímá je jestli má třeba LK8000 něco, co XCTrack nemá a třeba ani mít nebude, nebo naopak, ideálně porovnání od někoho kdo má zkušenosti s obojím.

Předesílám že jelikož jsem lítal jen s XCTrackem, tak jsem si na něj zvykl a je mi celkem sympatickej, ale jelikož stojím teď před tím koupit nějakej HW, a nemám jedinou zkušenost s LK8000 tak bych chtěl mít nějaký porovnání abych se podle toho nějak rozhodl co koupit za cajk.

Předem díky každýmu za jakejkoliv příspěvek.

36 příspěvků
shlédnutí: 7137
  • 1 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 12.10.2012 * 22:09

    ve prospěch LK8000 asi mluví mapy, prostory...ale to patrně časem bude i u XCTracku.

    XCtrack vede s FAI asistentem, který LK8000 teprve dodělává...

    nevím jak má XCtrack vyřešené připojení extrního čidla barometrického tlaku/vária.

    ještě bych prozkoumal XCSoar... ten je naklonován i na Androida, srovnatelný s LK8000

  • 2 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 12.10.2012 * 22:13

    Xctrack je oproti LK8000 mnohem jednodussi na ovladani a prehlednejsi. Nema milion pro pg zbytecnych funkci, a k jeho ovladnuti neni potreba studovat rozsahle manualy. Petr se xctrack snazi udelat tak, aby v nem bylo vse co padackar potrebuje a zbytecne se v tom neplacal. Az budou soucasti i mapy, bude xctrack pro padackare to nejlepsi co muze mit. Navic je i provazany s xcontestem a hned po preletu ti spocita body za tvuj prelet a pokud chces, tak jej i okamzite na jedno kliknuti prihlasi.

  • 3 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 12.10.2012 * 22:25

    dmb77: takhle mi to i pripada no, jestli je pravda že je XCsoar nějakým klonem pro andorid, tak můžu říct, že jsem ho zkoušel, ne teda za letu, a byl jsem z toho akorát zmatenej, naproti tomu XCTrack je naprosto intuitivní a má asi opravdu jen to co PG člověk potřebuje, a co to nemá, to má Petr v plánu dodělat...

    No ještě počkám na pár reakcí, ale asi to vypadá na android a XCTrack (Petře pomalu slav skalního příznivce :-D )

  • 4 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 12.10.2012 * 22:56

    Já se dlouho rozhodoval mezi LK8000 a XCSoarem a nakonec jsem lital s XCSoarem vzhledem k jednoduchosti nastavení a prehlednosti. FAI asistent nemá ani jedno z toho. Ale kolikrát ho využiješ.

    Na free lítání a FAIky do Alp určitě XCTrack.

    A na závody zatím XCSoar, dokud to nebude mít XCTrack závodní navigaci

    Ještě dodám že jsem to měl na starém PDA iPaq 3,5" display a taky to stačilo, hlavně to bylo dobře vidět na sluníčku oproti jiným krabičkám kde běží LK :)

  • 5 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 12.10.2012 * 23:16

    Kosta: mě v tuhle chvíli jde asi nejspíš nejvíc o FAIky, navigace na waypointy, případně prostory (který by snad měly pro XCTrack být), ale bez toho se dá obejít. Popravdě lítám chvilku, tak uplně nevim co všechno budu do budoucna potřebovat, a nechci za rok měnit zase přístroj.

    A co přesně je myšleno "Závodní navigací"?

    Jinak já mám na telefonu 3,2" což je sice použitelný, ale v reálu opravdu docela malinký když tam má člověk dost věcí na screenu.

  • 6 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 12.10.2012 * 23:19

    samozřejmě nejdůležitější je záznam tracklogů ukazatel výšky a podobný funkce, který asi nemá smysl zmiňovat :-)

  • 7 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 13.10.2012 * 00:08

    Závodní navigaci jsem myslel třeba odpocítávání casu do startovni kruznice, nastavení velikosti kruznic kolem otočnáku.

    Zatím nejlíp vypadá Samsung 5" WIFI Jde tam jak XCTrack (Faiky), tak XCSoar (mapy). LK tam myslim nejde.

    Pokud by šlo za letu přepínat mezi aplikacema a běželi by obě najendou (tracklog), tak by to byla nejlepší varianta

  • 8 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 13.10.2012 * 01:02

    lk8k používám asi 2 sezóny... je to supe soft, ale tuším a budoucnost vidím v xctracku.. už teď je pro volné xc létání skoro dostatečný soft a pokud petr sprogramuje ten zbytek co má v road map, bude to asi nejlepší řešení. lkčko má spousty zbytečností, co je pro běžné i závodní PG létání zahlcují .. velikost displaye je relativní.. lkčko lítám s acer e300 ten má 2.8 palce.. a jde to bez problému :D. PetrCH na hrad!

  • 9 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 14.10.2012 * 10:42

    Kosta: jasný děkuju za vysvětlení. Jinak pokud se nepletu tak by na androidu neměl být problém aby ěžely obě aplikace najednou a mezi nimi se přepínalo, nezkoušel jsem to, ale myslím že to jde.

    robert: díky za názor, to je asi to co jsem potřeboval vědět, já jsem si to tak nějak myslel z toho co jsem si jen přečetl, že ten LK8000 bude mít asi milion funkcí které neputřebujem a když jsem viděl návod na ATT pro LK8000 tak jsem si řikal že to asi bude dost složitej soft na to co od toho my padáčkáři chcem.

    jak říkáš - Petr na Hrad

  • 10 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 14.10.2012 * 12:54

    Ještě to tak! Myslíte, že by na tom Hradě měl Petr čas vyvíjet dál XCTrack??!

    ;-)

  • 11 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 14.10.2012 * 19:39

    U autonavigací je největší problém, že většinou nevydrží ani 2 hodiny letu a mají omezené další využítí. Proto jsem zvolil XCTrack a Samsung Wi-Fi 5.0. Jelikož nemám chytrý telefon, tak kromě navigace ve vzduchu a v autě to používám i jako hudební přehrávač, přes Wi-Fi na internet a občas jako foťák a videokameru. XCTrack považuji za perspektivnější a po dodělání "roadmapy" za nejlepší (v ráci cenové kategorie) co existuje :)

  • 12 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 14.10.2012 * 21:59

    Já přemejšlim o koupi buď novýho telefonu kterej bude tak či tak na androidu ale nemusim ho mit hned, klidně ho můžu mít až mi tenhle klekne, což taky může být za pár let, ale spíš jsem teď objevil "malej" tablet www.czc.cz

    za ty prachy je to super. a v případě nelítání to má hromadu dalšího využití...

  • 13 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 15.10.2012 * 13:11

    Jestli se ti vleze na pultík... Ověř jak dlouho vydrží při plném podsvícení a jaká je čitelnost na slunci. Ta cena je super.

  • 14 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 15.10.2012 * 15:11

    měřil jsem to, a s Variem se mi tam vejde jen tak tak no, čitelenost na slunci teď těžko říct, dá se koupit matná folie, která by to mohla trochu zlepšit. Ohledně baterky taky nevim, ale externímu zdroji se myslím si při nějakym delším letu (víc jak 2 hodiny) stejně asi nevyhnu, ale to bych musel mít u mobilu taky... takže...

  • 15 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 15.10.2012 * 15:55

    No, třeba ta zde často propagovaná placka (Samsung Galaxy S Wi-Fi 5.0) vydrží bez externího zdroje 6 hodin, a to už na většinu letů v Česku stačí i bez externí baterky.

  • 16 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 15.10.2012 * 16:44

    aha aha, dobrý info, akorát ted koukám že za ni chtej asi 5,5k...což je oproti 2,7k celkem dost. No uvidíme, eště je čas...

  • 17 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 15.10.2012 * 18:54

    Jde sehnat i výrazně levněji - naposledy za cca 3 kKč a na Aukru dneska jedna za 2750 Kč. - Jen to chce hledat a hlídat. :-)

  • 18 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 22.10.2012 * 17:39

    S LK8000 létám už druhou sezonu. XCTrackem jsem ještě neměl příležitost. Závody nelétám, jen XC a hlavně v Alpách. LK je v současné době nejpropracovanější free letový software využitelný i pro paragliding. Proto je také poměrně složité proniknout do všech zákoutí jeho nastavení. Ale to není nic neobvyklého...čím více funkcí a nastavení, tím více je potřeba se tomu věnovat. Buď si pořídím LK a věnuji nějaký čas abych se naučil s ním pracovat, nebo sáhnu po něčem jednoduchém, co ale nemá takové možnosti...

    Momentálně vidím výhodu XCTracku oproti LK ve FAI asistentu a provoz na levnějším Android hardwaru. (Tvůrci LK přislíbili, že se budou vytvořením FAI asistenta zabývat, Android verze v plánu není ) LK8000 mi vyhovuje a momentálně nevidím žádný důvod pro přechod na jiný letový software. Jeho složitost a " milion funkcí" mi nevadí, naopak, ještě bych něco přidal :-)

  • 19 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 22.10.2012 * 20:41

    Co je na LK8000 lepší než na XCSoaru? Většina (možná všichni) lítáte s LK, ale zkoušeli jste XCSoar?

    Já jsem lítal minulý rok s LK a letos XCSoar. Nic mi v XCSoaru nechybělo, naopak oproti LK jednoduché nastavování.

    Je tu někdo další kdo lítal obojí? Já jen aby to srovnání bylo srovnání a ne jen co kdo lítá a to upřednostňuje :)

  • 20 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 22.10.2012 * 21:03

    Puvodne jsem do tohoto vlakna nechtel psat (samochvala smrdi ;)), ale kdyz uz tu Kluzo vychvaluje LK8000, tak zkusim napsat, co mi na nem vadi a proc jsem teda vlastne zacal vyvijet XCTrack. S LK8000 jsem lital taky 2 roky, zpocatku jsem ho zkousel "na volno" i na zavodech. Pozdeji jsem zjistil, ze pri volnem XC litani mi LK8000 neprinasi nad funkce Garmina nic tak uzasneho, co by ospravedlnilo nutnost starat se o nabijeni dalsiho pristroje a od te doby jsem ho pouzival uz vyhradne jenom na zavody. Mozna nektere informace nize obsazene jsou zastarale a novejsi verze LK se treba uz chovaji lip, to nevim, dyztak me opravte. Kazdopadne jsem s nim lital jeste ted v zari na mistrovstvi evropy s verzi nekdy z jara. Na co jsem teda narazil a co mi vadilo na LK8000:

    * nevalidni tracklog - kdyz umre baterka nebo omylem po pristani vypnete pristroj s bezicim LK8000, mate nepodepsany tracklog. Protoze se s tim potykam nejen jako pilot ale i jako "spravce" xcontestu, ktery musi ostatnim vysvetlovat, proc maji za let 0 bodu, povazuju to za fatalni chybu...

    * celkove nedostatecna konfigurace toho, co se za letu zobrazuje, nektere udaje LK8000 vubec nezna (nebo jsem malo studoval manual - napriklad mi chybela klouzavost do cile)

    * spatne (male a/nebo malo kontrastni) zobrazeni nekterych dulezitych udaju

    * neintuitivni ovladani (da se naucit s tim pracovat, ale LK8000 holt neni pro cloveka, ktery chce min studovat manualy a vic litat). Jeden priklad za vsechny na ktery jsme narazili minuly mesic v st andre - vlozeni waypointu se dela v nastaveni systemu(!) na strance cislo XY (XY znaci dvojciferne a slovy klasika "nezapamatovatelne" cislo). To ze si nelze vybrat v jakem formatu se budou souradnice vkladat uz je vlastne jenom v souladu s celou filozofii ovladani...

    * slozite ovladani - tj. i kdyz uz mate nauceny kam kliknout, tak se naklikate nez neco vytvorite - zvlast za letu nebo na zavodech pri zadavani tasku je dulezity, aby se clovek neuklikal ;).

    * pripitomela zavodni navigace - ok, v celkovem vysledku je porad lepsi nez garmin, ale ze zavodnich XC pristroju je LK8000 asi nejhorsi - od zadavani trasy, pres (ne)pocitani optimalni trasy az k prapodivnemu vypoctu dokluzu do cile. Jedine co se mi libilo bylo zobrazeni casu na startovni kruznici

    * celkove nelogicke ovladani a chovani pristroje pro PG - je videt ze to je klon plachtarskeho softwaru a mene funkci by v tomhle pripade jednoznacne bylo vice. Napriklad nepotesilo, kdyz mi pri jednom tasku za letu z niceho nic zacala dokola vyskakovat varovna hlaska, ze neni zadne letiste na dokluz...

    Ale abych jenom nehanil, fakt je, ze nektere dulezite funkce XCTracku zatim chybi a v LK8000, resp. v XCSoar, jsou (hlavne ta mapa, prostory, zavodni navigace)

    Jinak jako clovek, ktery se vyvojem sw zivi, nedokazu prenest pres srdce Kluzonuv nazor, ze software s mnoha funkcemi musi byt slozity na ovladani. Nemusi. To ze je LK8000 slozite, znamena ze je ovladani spatne vymyslene. Doufam, ze jednou, az bude XCTrack umet podobne mnozstvi funkci, bude slozitost jeho ovladani mnohem bliz dnesni urovni XCTracku nez lk8000.

  • 21 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 22.10.2012 * 21:53

    Amen,

    díky všem za příspěvky...už jsem v zásadě rozhodnutej že zůstanu věrný XCTracku, jen doufám, že Petr nezastaví vývoj, byla by to škoda :-)

    Jinak uplně souhlasím s tím co psal Petr na konci své slohovky. Chvíli jsem se hrabal v XCSoaru a ten je tak neintuitivní a je vidět že je na něco jinýho než PG - viz balast 100kg atd. podle mě je to naprosto zbytečný. Na XCTracku je vidět přesně ten postup kupředu, resp. vývoj. A to že to jde i jinak, lépe a intuitivněji. Srovnání těch aplikací mi přijde asi jako Linux a Windows (berte s rezervou) - Na linuxu sice dokáže zkušený uživatel znalý příkazů upravit systém a prostředí k obrazu svému a je to použitelné někdy i lépe, naproti tomu kdo chce víc používat než upravovat a studovat manuály a postupy, tak užije Windows, kde je to jednoduchý a intuitivní, i když třeba nemá všechny možnosti...

  • 22 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 22.10.2012 * 23:03

    Držím palce Petrovi, aby měl XCTrack brzo i to co chybí a hlavně ať se povede to jednoduché ovladání i když to bude mít spoustu dalších funkci.

    Možná by to mohl vyřešit třeba nastavení 2 modifikaci pro zjednodušení zadávání:

    1 - Free lítání rychle zadaní OB a cíle, bez zadavaní casu, velikosti kruznic atd.

    2. Závodní lítání, kde by naopak rovnou bylo nastavení času startů a kružnic.

    Na druhou stranu intuitivnost je asi pro každého z nás jiná a nikdy se nezavděčí všem.

    Jen škoda, že to neprogramuje třeba se zkušenostma nebo aspon porovnanim nastavení na IOS :) Mám Androida týden a jsem z té intuitivnosti celej špatnej a to se nejdná o nastavení XCSoaru ani XCTracku, ale celkového nastavení Tabletu.

    je to jak Windows vs. MAC OSX. Windows nebo Android budou pořád jen nevydařený kopie, protože na spoustu věcí má Apple patent a ostatním se za to nechce platit. Ale to je zase na jiné téma :)

  • 23 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 22.10.2012 * 23:12

    Petře, většina toho, co tady vytýkáš lkáčku jsou věci, kterým lze předejít správným nastavením, novější verzí, nebo nastudováním manuálu...a to je to, co jsem měl hlavně na mysli. Vím o čem mluvím. Mám ve svém okolí piloty, kteří s ním "zápasí" a kolikrát ho i raději vypnou při letu jen proto, že neví, kam správně kliknout, nebo co nastavit, aby je to " neotravovalo". Spousta z nich je často překvapená, jak jednoduše přitom jde jejich "problém" odstranit. Stačí kouknout do manuálu, nebo se s tím seznámit a vyzkoušet si to v sim modu.. Čím víc funkcí a možností nastavení, tím více nároků na uživatele...a kdo tomu není ochotný nějaký čas věnovat, tak pro toho holt LK není.

    Závodní funkce nevyužívám a tak nevím, co přesně se v tomto ohledu požaduje. A že by neměl LK propracovaný výpočet dokluzu? Podíval bych se do manuálu na str. 124 " 15.9 Final glide ". Chci vložit WP?Formátů souřadnic podporuje LK několik různých, jen nastavit ten správný :-) Neznám žádný jiný soft, který by měl tak rozsáhlý výběr možností toho, co se má za letu zobrazovat za údaje. Kontrast a zobrazení důležitých údajů...pokud jde o kontrast boottom baru, ten se dá nastavit, ale to take souvisí s volbou vhodného hardwaru. Kosťo, XCsoar na Androidu jsem zrovna nedávno zkoušell a chybí v něm hodně možností nastavení, které jsou v LK. Třeba větší výběr barevných schémat terénu, termal asistent jako je v LK, jednoduché ovladání zoomu nebo některé důležité údaje... (manual sem moc neštudoval) Ale samozřejmě i naopak, pár věcí z XCSoaru bych uvítal v LK, stejně jako i z XCTracku, nebo ze SeeYou :-) Holt je to tak. Žádný z nich sám o sobě není dokonalý. Každý má něco super, něco zbytečného a něco mu chybí...chtělo by to vybrat z každého to nej a udělat konečně jeden ideální ... Ale toho se asi nikdy nedočkáme.

  • 24 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 22.10.2012 * 23:29

    Clouseau: Barevne schemata tam jsou (Nastavení/zobrazeni mapy/teren), termal asistent je tam lepsi nez v LK stejne tak nastavení barevne sněčí stopy, zoom snad jednodužší být nemůže (prejedes prstem zezhora dolu nebo zezdola nahoru)

    Přesně to je to o čem jsem psal v 19, každý upřednostňuje to co se naučil a ostatní ho nezajíma, nebo tomu nechce věnovat čas. Já před ME zkoušel obojí a prave pro tu jednoduchost vybral XCSoar. Ovladaní ja tam uplně stejné na PIkaČU, LK je jen kopie XCSoaru s víc funkcema ktere jsou pro PG k ničemu.

    Já se snad naučím programovat :)

  • 25 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 23.10.2012 * 00:28

    Ja vim, ze tam barevna schemata jsou, ale jak jsem jiz psal, chybi mi vetsi vyber. Konkretne vysoke Alpy, nebo YouSee. Ten zoom mi nejak nesel..misto nej se mi oteviralo stale nejake info o prostorech. Termal asistent v podobe jakou znam z LK se mi tam nespousti..jak si dam do infoboxu treba info o vzdalenosti ke startu, nebo prumerne rychlosti a nebo o predpokladanem trianglu? Neni ona ta verze pro Android, kterou zkousim, nejaka jina, nez pro WM?

  • 26 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 23.10.2012 * 00:51

    Tak to nevim jestli je to jina verze, lital jsem to na iPaqu s WM, myslím že to byla verze 6.4.

  • 27 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 23.10.2012 * 12:50

    Ja se teda pridam - XCSoar jsem zkousel, ale zadrhnul jsem se na nekterych nepochopitelnych kiksech, ktere jsem nebyl ochoten resit - napr. jsem nebyl schopen tam dostat soubor s waypointy - tentyz ktery jsem do LK8000 bez problemu dostal (oboji na WinCE 5.0 na stejnem pristroji, pro upresneni). Mozna to nejak jde, ale fakt jsem nechtel travit cas zkousenim kde je chyba. Jinak XCSoar ma trochu jednodussi UI, LK8000 se dalsim vyvojem stava stale mene pochopitelne a intutivni. Dokonce jsem si predelal sestavu nabidek v tech menu LK, aby to davalo jakz takz nejaky smysl (to jde udelat pomerne snadno, editaci nekterych textovych konfiguraku). Bezny uzivatel ale studovani manualu, hrabani se v konfigach a nadbytecne neintuitivni klikani nema cas a nervy.

    Oboji, LK i XCSoar, jsou (pro nase ucely) slepe vetve. Doted nic lepsiho nemame, chceme-li mapy a prostory, ale softwary vytvorene od piky pro Android primo pro padackare tyto mastodonty prevalcujou. Podivejte se na port XCSoaru pro Android - ovladani je naprosto "ne-androidi", naprosto nezapada do systemu a to je proste kudla do zad hned na zacatku. Pochopitelne ze vyvojari obou softwaru nebudou prepisovat svoje dila "from scratch" pro android, pro uplne jinou filosofii ovladani, navic jsou to vesmes plachari. Proto si myslim, ze budoucnost v LK/XCSoar opravdu nehledejme - prestoze jsou ted na maximu rozsireni, ve skutecnosti se jejich potencial uz vycerpal.

  • 28 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 26.10.2012 * 00:12

    Naprosto nesouhlasim s nazorem ze LK je pro paragliding "slepa vetev" a ze se jeho potencial vycerpal... Ono je to spis tak, ze vetsina padackaru nedokaze jeho potencial vyuzit, protoze nejsou ochotni venovat mu trochu casu. LK 8000 je soft, na kterem se neustale pracuje a jeho tvurci jsou otevreni nazorum a pozadavkum pilotu. A to nejen plachtaru, ale vsech, tedy i padackaru a rogalistu. Problem je v tom, ze ze strany padackaru je velmi mala odezva a jen velmi malo podnetu. Staci se mrknout na LK forum a je to jasne. A to je skoda, protoze i my muzeme prispet k tomu, jak by se mohl LK vyvyjet a jake funkce by tam pro nas mohly byt.

    Kdyz jsme (padackari) kdysi v minulosti psali do LK fora pozadavek, aby byl v LK triangI asistent, musel jsem shanet lidi, kteri by se pridali. I pres malou ucast jsme byli vyslyseni a v nove verzi byl uveden i vypocet trianglů.

    Nejsem ani programator, ani vizionar, ale opravdu nevim, proc by mela byt ta jedina spravna cesta ve vytvareni noveho softu od sameho zacatku a pro jinou platformu.

    Petr odvedl na XCTracku pro Android pekny kus prace a jeste urcite odvede. Jak jsem uz napsal v jine diskuzi, z jeho grafickeho FAI asistenta by si meli tvurci LK vzit priklad. A treba to i tak bude a v nove verzi se objevi. Treba i Petr prevezme z LK to dobre pro nas a vyuzije pri sve praci... Ale delat ted nejake zavery a houfne prechazet na Android s tvrzenim ze LK nema budoucnost mi prijde prinejmensim unahlene...

  • 29 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 26.10.2012 * 11:10

    Clouseau: Můžeš nesouhlasit, můžeš protestovat.. nikdo ti to LK8000 nebere. :-)

  • 30 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 26.10.2012 * 11:25

    :-)

    Ono je to spis tak, ze vetsina padackaru nedokaze jeho potencial vyuzit, protoze nejsou ochotni venovat mu trochu casu.

    Presne tak, ale nevim z jakeho duvodu mas pocit, ze to nekdy v budoucnu bude jinak. 99% lidi nechce studovat manualy dlouhe hodiny a dny, aby mohli nejakej software "naplno vyuzit" - radsi sahnou po necem, co se da rozumne pochopit a pouzivat intuitivne i bez manualu. A spokoji se s min funkcema, ktery jsou udelany uzivatelsky privetive.

    Ad triangl assist - to v LK neni opravdovy triangl assist, ale pouze prubezna optimalizace. O tom, KAM muzes letet, ti nerekne nic.

    Nejsem ani programator, ani vizionar, ale opravdu nevim, proc by mela byt ta jedina spravna cesta ve vytvareni noveho softu od sameho zacatku a pro jinou platformu.

    To je videt, ze nejsi ani jedno, ani druhe - kdybys byl, tak by ses tu takto neptal. Kazdej software ma nejakej zivotni cyklus, svoje limity a moznosti zmeny. Dokud budou LK8000 delat ti sami vyvojari - plachtari, urcite jej nebudou prepisovat tak, aby vyhovoval nam padackarum, proste uz jen proto, ze to pisou pro sebe a vsechny ty pro nas zbytecny funkce a podivny UI v nem vlastne milujou.

    Takze jak pise Hanzik, muzes protestovat, muzes nesouhlasit...a muzes klidne do smrti litat s LK8000 s pocitem, ze ostatni nedokazou vyuzit jeho potencial:)

  • 31 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 26.10.2012 * 13:18

    Ha :-) a je z toho Flamewar :-)

    Clouseau: já tohle téma nezakládal proto aby se nějak houfně někam přecházelo, já jsem jen teď v situaci, kdy jsem lítal teď chvíli s XCTrackem na androidim telefonu, kterej je malej, a má hlavně malý rozlišení a chci jinej hardware, tak jsem chtěl několikero názorů na porovnání, protože s LK nemam zkušenost. To hlavně proto, abych věděl, jestli koupit něco většího s androidem, nebo nějakou navigaci na který poběží LK. Kdyby obě aplikace běžely na stejnym HW, vůbec bych se tim nezabýval a zkusil bych si sám.

    Ale na druhou stranu dobře, že se to tu trochu rozjelo, a diskuze se začla vnořovat víc do té problematiky než jsem potřeboval ač možná někdy opdníceno "bráněním si toho co kdo používá". Díky tomu jsem se dozvěděl třeba o LK8000 i víc než jsem původně chtěl a předpokládal.

    takže já už své vím, a taky vím že pofrčim na XCTracku. Ale klidně diskutujte o této problematice dál a dál a dál... každá informace, ač pro mne či pro jiné bude určitě užitečná...

    díky

  • 32 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 02.11.2012 * 22:31

    A je to tady: http://www.postfrontal.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6671 . LK800 vyvíjí FAI asistenta. Pro mě pořád dobrý kus software. Už chybí jen navigace "kolem" prostorů a kopců jak má XC Soar a jsou v nabídce vlastností zcela na špici.

  • 33 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 03.11.2012 * 09:06

    Tak to je pekne. Akorat to pocitani nedoleteni...

  • 34 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 03.11.2012 * 10:59

    Pocitani uzavreni na zvolena procenta by take casem melo byt... Hele, Brábo, jak to mysls s tou navigaci kopem kopcu a prostoru? Nechces to napsat do LK fora jako navrh? Treba by to tam take dodelali..

  • 35 RE: LK8000 vs. XCTrack
    Autor: Braba (+58) (-7) | Zasláno: 03.11.2012 * 22:22

    Neboj. Oni o konkurenčních novinkách určitě vědí. Když se podíváš na nový XCSoar tak to naviguje buď výškově přes kopec, nebo na oblet - průlet kolem kopce pokud je to výhodnější. S prostorama to je to stejný. XcSoar poslední dobou taky hodně pokročil, akorát je zaměřený výhradně na plachtaře, takže třeba takový start vlétnutím do kružnice je docela problém

  • 36 FAI asistent v LK 8000...
    Autor: wolf_pg (+0) (-3) | Zasláno: 09.11.2012 * 13:11

    ....se testuje.

    procenta uzavření už tam také jsou...

    stran výhrad k údajné složitosti LK8000 - existují minimalistická nastavení (profil), např. dvě obrazovky, a jen několik parametrů ve spodní liště.....

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: