FÓRUM PGweb


[Téma] Flymaster GPS

Flymaster GPS
Autor: HonzaK (+3) (-0) | Zasláno: 07.01.2013 * 22:38

Máte někdo praktickou zkušenost s toutu věcičkou? Uvažji o tom a potřeboval bych se optat na několik věcí někoho, kdo Flymaster GPS zná.

14 příspěvků
shlédnutí: 6744
  • 1 RE: Flymaster GPS
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 11.01.2013 * 22:52

    krátce č. 30 na www.pgweb.cz

    Co Tě zajímá?

    Jinak baterka je integrovaná, nevyměnitelná. V menu přístroj neustále píše, jak dlouho ještě vydrží. Můj právě teď nabito na 86% a zbývající čas 24:58. Snad moc nekecaj :-) V praxi se mi nestalo, že bych na prodlouženém víkendu dobíjel.

  • 2 RE: Flymaster GPS
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 11.01.2013 * 23:32

    fickk: to má Flymaster GPS takovou baterii? já mám obyč Flymaster B1, kde GPS není a po dvou dnech kdy vario dohromady běželo asi 5hod, z toho asi polovinu času jen na startu na zemi, tak je na 5% baterie...to je tam takovej rozdíl nebo mam něco špatně? Teď jsem se lekl...Vario je pár měsíců nový.

  • 3 RE: Flymaster GPS
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 11.01.2013 * 23:45

    Hm já myslím, že to fakt vydrží aspoň 20 hodin letu.

    Bojím se, že to nenasimuluju, abych to vyzkoušel.

    Ale můžu to nabít, dát k oknu a jestli se to nevypne, třeba přibližně něco zjistím...

  • 4 RE: Flymaster GPS
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 11.01.2013 * 23:50

    Rozumím tomu správně, že Flymaster GPS má výstup NMEA? Na stránkách výrobce ani v manuálu o tom není zmínka...

  • 5 RE: Flymaster GPS
    Autor: Boeing (+7) (-0) | Zasláno: 12.01.2013 * 16:43

    k té baterce - já mám Flymastra bez gps a 15 hodin mám ověřeno a ješte zbylo . co jsem slyšel, tak jedna verze softvéru vybíjí baterku. zkus nainstalovat jiný. Já používám původní verzi.

  • 6 RE: Flymaster GPS
    Autor: ludecek (+0) (-0) | Zasláno: 12.01.2013 * 22:05

    já mám verzi NAV a nevím jak rozluštit GPS souřadnice, které mi ukazuje - 33 N 565641, 5602315. Poradí mi někdo co s tím mám dělat, abych věděl kde jsem?

  • 7 RE: Flymaster GPS
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 12.01.2013 * 22:37

    HonzaK:

    Ad prostory..

    Podle webu prostory umí, tak jak potřebuji. Realita je bohužel jiná, české prostory nezvládne. Věřím, že to do jara opraví, ale už to bude rok, co ten přístroj vypustili na trh.

    Thermal asistent.

    Myslím, že ve vzduchu se nemůžeš řídit tím, kde más na přístroji tečku. Možná mi to ale párkrát pomohlo vrátit se do stoupáku, ze kterého jsem vypadl. Tady nekritizuji přístroj a jeho software. Jenom si myslím, že zatím žádný přístroj nenahradí cit a praxi pilota.

    Ukazatel směru a síly větru.

    Z toho jsem měl dobrý pocit, zdálo se mi, že to funguje dobře. Srovnával jsem údaje s rychlostí proti zemi a zdálo se mi, že to funguje a tak jsem věřil i té síle větru. Ale asi je dobré kreslit ve vzduchu pěkné kroužky, aby to měřilo přesně :-)

    Ad firmware (software v přístroji).

    Stahuje se zadarmo, zatím vycházela zhruba jedna verze za měsíc. Instaluje se pomocí speciálního programu, v mém případě pod Windows. Který je taky zdarma. Postup je triviální, používá se standartní MiniUSB kabel, co je i myslím v dodávce. Doporučil bych jen dělat to na notebooku, nebo PC s UPS.

    ludecek:

    To co píšeš, vypadá jako UTM systém. Proste si to Menu - Settings - Language/Units - Coords (dolů se dostaneš Entrem) změn jak chceš.

  • 8 RE: Flymaster GPS
    Autor: HonzaK (+3) (-0) | Zasláno: 13.01.2013 * 19:09

    fickk:

    díky za odpovědi.

    FAI asistenta má asi až verze NAV?

  • 9 RE: Flymaster GPS
    Autor: ludecek (+0) (-0) | Zasláno: 19.01.2013 * 21:48

    díky už vim kde jsem :-)

  • 10 RE: Flymaster GPS
    Autor: Jindracer (+0) (-0) | Zasláno: 28.04.2015 * 06:54

    Nemáte někdo na Flymaster GPS český manuál? Potřebova bych proniknout do nastavení otočných bodů :-).

  • 11 RE: Flymaster GPS
    Autor: BURAK (+0) (-0) | Zasláno: 28.04.2015 * 07:09

    mám cz návod k navi bude to hodně podobný třeba ti to pomůže napiš meil

  • 12 RE: Flymaster GPS
    Autor: Jindracer (+0) (-0) | Zasláno: 28.04.2015 * 11:54

    Díky moc. Mail je jindracer@gmail.com.

    Jindra.

  • 13 RE: Flymaster GPS
    Autor: Stenly (+0) (-0) | Zasláno: 16.05.2015 * 16:22

    Ahoj,chtěl bych prosím poprosit nějakou dobrou duši jestli by mi nemohla poslat manuál v češtině k Flymaster NAV SD.Anglicky neumím a bez českého návodu se na to můžu jenom dívat:(předem moc děkuji

    email: stanley.zemla@seznam.cz

    mob: 732618024

  • 14 RE: Flymaster GPS
    Autor: schejbic (+0) (-0) | Zasláno: 03.04.2018 * 20:56

    Čau přátelé. Mohl by mě prosím někdo poslat manual v češtině na Flymaster GPS sd. Díky a ať to lítá. ales.schejbal@seznam.cz

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: