FÓRUM PGweb


[Téma] Vysilacka Baofeng uv-5ra

Vysilacka Baofeng uv-5ra
Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 26.02.2013 * 15:54

Ahojte, chtel bych poridit nejakou dualband vysilacku ciste pro paragliding, neco abych se dorozumel na PMR i 2m pasmu. Docela me zaujala Baofeng uv5ra, tak jsem se chtel zeptat jeslti s ni mate nekdo zkusenosti.

http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=108934

Nepotrebuji nic specialniho , proste se jen obcas domluvit s lidma co maji treba PMR od Motoroly, na 2m pak Quansheng , apod. Tohle mi pripada podobny jako ten Quansheng TG-UV2 ale levnejsi.

Dik za nazory, David

49 příspěvků
shlédnutí: 19393
  • 1 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 26.02.2013 * 16:16

    Zdar,

    ja mam baofeng uv-5r a v pohode. U drazsich vysilacek asi budes mit lepsi prijem za zhorsenych podminek ale pro moje potreby naprosto ok.

    K.

  • 2 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Benour (+23) (-2) | Zasláno: 26.02.2013 * 19:40

    Mam uv5ruu. Vaha,vydrz, ovladani, cena...vse nadprumerne dobre.

  • 3 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Bartholdy (+0) (-1) | Zasláno: 27.02.2013 * 07:30

    ted mi došla 5RB a za ty penize je super.. Vážně jsem byl příjemně překvapen

  • 4 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 27.02.2013 * 09:56

    Tak super, dik , myslim ze mam vybrano :-)

    Akorat k USB kabelu na programovani, mate to k tomu taky , nebo je to zbytecne ?

  • 5 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 27.02.2013 * 10:20

    Mám Baofeng UV-3R a musím říct že výkon je v porovnání např. s Quansheng mnohem horší. Je dobré si koupit rovnou lepší anténu - třeba přímo na stránkách které uvádíš, stojí to pár korun navíc.

  • 6 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 27.02.2013 * 14:14

    uv-3r ma taky polovicni moznosti co do vykonu. Dle meho s vysilanim uv-5r problem nema. S prijmem to oproti drazsim vysilackam rozdil byt muze. Jinak mam letmou zkusenost i s uv-3r a je o level niz, nez uv-5r, ale zas je mala..

    S USB kabelem zkusenost nemam :-)

    K.

  • 7 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: eggoide (+20) (-1) | Zasláno: 27.02.2013 * 18:53

    Nebylo umyslem porovnavat 3r a 5r jen se obecne pro Baofeng nizsich rad doporucuje koupit lepsi antenu. Jinak u 3r je urcite vetsi problem s prijmem nez s vysilanim. Ale kupoval jsem ji kvuli velikosti, takze jsem vedel do ceho jdu.

  • 8 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 02.04.2013 * 16:50

    Čaute, chtěl bych se zeptat na kolik vás to z toho zahraničí ve finále vyjde, protože ta cena je fakt lákavá, ale určitě není konečná. Oplatí se to vůbec když u nás stojí kolem 16cti stovek. díky Tomáš

  • 9 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 02.04.2013 * 18:34

    mno, jestli ji u nas sezenes za 1600, tak uz bych vahal.

    Ono totiz dost zalezi, jestli ti ji vyhmatnou celnici.. Ja u toho celniho rizeni byl, takze jsem platil DPH a asi stovku poplatek za to rizeni, tak jsem se dostal ke 1300. A jestli to u nas nekdo oficialne prodava, tak mas vyhodu zaruky, atd..

  • 10 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: bazmac (+0) (-0) | Zasláno: 02.04.2013 * 19:52

    :-( , takže toto http://www.celnisprava.cz/cz/aktuality/Documents/schema_osvobozeni.pdf funguje bezchybně. Nevíte o někom kdo mi to pošle na etapy :) ? . No nic každopádně dík za info zas budu o něco vypočítavější

  • 11 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 03.04.2013 * 10:05

    Objednaval jsem u tohoto prodejce: http://www.radioshop888.com/ , ne primo teda, ale ma vystavene zbozi na Ebay. Balicky oznacuje automaticky jako neobchodni s hodnotou do 20$ takze dle ohlasu ostatnich a i ten muj prosel kolem celniku bez povsimnuti. Vysledna cena za Baofeng uv-5ra+ byla 1000Kc. Pricemz jsem to mel na poste uz za tyden a pul.

  • 12 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 03.04.2013 * 11:15

    david: ohledně toho značení z ebay - já mám v tuhle chvíli cca 50 nákupů na ebay, většinou drobnosti, ale problém je že naše celníky asi ani moc nezajímá co je napsaný na zásilce, resp. asi jen někdy. Mě třeba ve spoustě případů, co sem kupoval třeba jen blbej kabel, nabíječku, atd. a cena byla napsaná 2$, tak na tom pak bylo český razítko rentgenu od celníků. A co jsem slyšel ohledně vysílaček (možná to psal někdo tady) tak prošla vysílačka protože byla napsaná jako TOY - dětská hračka.

    Takže ve výsledku je asi nejlepší napsat prodejci aby na to napsal cenu 20$ a třeba TOY a pak doufat ...

  • 13 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: foskco (+24) (-4) | Zasláno: 03.04.2013 * 14:12

    Jeste dalsi vec je, ze u toho celniho rizeni musis dolozit vypisem z uctu, kolik si zaplatil. Prijde mi, ze cinani pisou na kazdy balicek, ze to je darek, ale to je, jako by tam nebylo nic.. Navic, kdyz se celnikum nebudes pozdavat, tak ti napari tzv. cenu obvyklou a nazdar..

  • 14 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 03.04.2013 * 20:02

    "Je to je dárek" nefunguje, jedině, že by to bylo odesláno od fyzické osoby, nejlépe českého jména.

    Teď jsem na celnici j musel ukázat platbu za telefon výpisem z účtu (karty). Cena na krabici byla 20 USD, od celníků asi po rentgenu napsano tablet.

  • 15 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 03.04.2013 * 22:13

    "Gift" jsem měl taky na několika balíčcích, či spíš bublinkových obálkách, a myslim si že na to celníci neskočej když to tam je odesílatel nějakej šílenej pseudonym z hong-kongu... to třeba TOY, nebo REPLIC, nebo tak něco už je smysluplnější.

    O tom dokládání výpisu jsem taky slyšel, ale nikdy jsem to zatím neabsolvoval, nezkoušel někdo to, jestli se dá s prodejcem domluvit platba na dvakrát, třeba 20$ v první a ve druhé zbytek? pak když bude na balíčku 20$ a na výpise taky tak si celníci můžou... a pokud bude ještě na balíčku nápis replika, imitace, hračka, nebo něco podobnýho, tak by to mohlo fungovat v připadě, že by to odchytli.

  • 16 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 03.04.2013 * 22:46

    Ber to jako neoficiální radu, komu se podobné praktiky nelíbí ať dále nečte.

    Forma výpisu, není daná (dá se poslat screenshot z ebankingu, paypalu...), takže faktury/výpis do Photoshopu a dál už si domyslíš co s tím...

    Potom upravený poslat ideálně vylitý zpět do PDF, cena doložena.... "sleva" je doma...

    Takže posílat něco na dvakrát? Na to asi nikdo nepřistoupí. Komunikace s těmahle shopama jako DX je nic extra, pochybuju že si kvůli jedný maličký objednávce budou dělat hlavu.

    Druhá věc je jestli to za 300-400 stovky toho dph stojí....

  • 17 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 09.04.2013 * 22:11

    kamarat objednaval z 409shop vysielacky...pomylil sa a objednal 2 kusy naraz...takze mu ich poslali spolu v jednom baliku...a prislo to ako gift a nikdo od neho nic nechcel...predpokladam, ze colnici to skenuju, takze vidia co tam je, ale kvoly vysielke za 100€ im asi moc o clo nejde....

  • 18 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 09.04.2013 * 23:55

    SKmattie: CLO se platí až při víc jak 150€, ale nad 22€ by se měla zaplatit DPH, pokud to teda nemá SK jinak než ČR...kamarád měl asi štěstí

  • 19 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: SKmattie (+0) (-0) | Zasláno: 16.04.2013 * 11:26

    asi ze jo...

    inac cez vikend som na Lijaku skusal BAO-5ra a ten kecafon co mi k tomu pribalili je vadny....vysielka funguje, ale po zapojeni toho origosu vysielka v malom repracikuje pocut, ale ked zapnem a kecam, tak neni nic pocut...asi to budem musiet dajako rozobrat a kuknut kde hosi z azie nenaletovali drotik...

  • 20 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 18.04.2013 * 10:47

    Zkoušeli jste někdo výdrž baterky u výše uvedených vysílaček? Zajímá mě jestli když pojedu na 3 dny lítat, tak jestli baterka vydrží, nebo budu muset kazdý den dobíjet.

  • 21 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 18.04.2013 * 15:13

    Ted jsem ji mel na 4 denni vylet bez nabijeni. Bezny provoz pri letani. Neubyla ani carka. Takze si myslim ze v pohode.

  • 22 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 05.06.2013 * 22:19

    mohl bych to ještě otevřít?

    je tu nějaký majitel baofengu UV-5R případně 5RA nebo 5RB, nebo klidně i nemajitel, který má s nimi nějakou zkušenost a mohl říct rozdíly mezi těmito třemi "typy"? je to jen designová záležitost a střeva a soft to má stejný? nebo je nějaký podstatný důvod proč tu či onu?

    A ještě jeden dotaz, stále někteří kupují dvakrát tak drahé quanšengy, ale možná jen proto, že jsou zkrátka delší dobou a více lidmi ozkoušené, je nějaký důvod pro tyhle QS číny?

    Nebo zeptám se jinak, je nějaký důvod proč nekoupit za poloviční cenu baofeng a koupit dvakrát dražší QS?

    díky...

  • 23 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kubrt (+0) (-0) | Zasláno: 07.06.2013 * 16:48

    Neřeš to za ty prachy na to co potřebuješ plně dostačující PMR umí Profi pásmo taky A na 2m se taky domluvíš. Rozdíly mezi Číňany jsou, ale zanedbatené. Pokud ji máš utopit na krizovkách nebo někde ztratit tak tě to nemusí tolik mrzet:-)Jinak platí, že pokud se chceš bavit pouze na PMR tak běž čistě do PMR stanice. Pokud 2m tak do dvoumetru. Nemůžeš čekat zázraky ve všech pásmech na jednom pendreku. Prostě něco za něco. Vím o čem mluvím. Majitel Kenwood TH-F7, Wouxun KG UVD-1P, Alinco DJ-S45, BAOFENG UV-5RE a ICOM IC-A24.

  • 24 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 07.06.2013 * 18:53

    Díky, problém se subkanálama PMR u UV-5R žádnej?

  • 25 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kubrt (+0) (-0) | Zasláno: 07.06.2013 * 22:02

    U UV-5R nevim, ale u UV-5RE žádný :-)

  • 26 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 07.06.2013 * 23:30

    to bude stejný, rozdíly jsou prakticky jen kosmetický co jsme koukal, díky moc,

    ještě jeden dotaz, koukal jsem že quanseng má proti baofengu asi větší frekvenční rozsah, jsou ty frekvence co má QS oproti BF k něčemu/používané? Případně mohla by se i naskytnout situace, kdy by ty frekvence chyběly?

    apropo, je někde nějaký seznam k čemu jsou využívané jaké frekvence?

    díky...

  • 27 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kubrt (+0) (-0) | Zasláno: 08.06.2013 * 08:53

    Nevim jak QS ten se mi dostal do ruky párkrát na kopci kdy jsem jen nkomu něco nastavoval, ale Woux mám rozšířený softwarově a sliším i AIR BAND i když je to jak z kosmu, ale co taky čekat, když AIR BAND vysílá v AM modulaci a ručka je uzpůsobená na FM. Ale jak je vidě číňani dovedou zázraky na počkání a nemožné ihned:-)

    Věřím, že se nějaká utilitka brzo objeví i na BAFA a půjde frekvenční rozsah natáhnout i tam:-) Jinak pro chvíle špatného počasí něco k počtení :o) http://www.ctu.cz/predpisy-a-opatreni/kmitoctova-tabulka.html

    Pak mám vyseparované nějaké sdílené kanály na 2M a v Profi pásmu, které se (můžou používat bez licence) :-o Uvedu prostý příklad. Manželka zapáleného radioamatéra, která nemá sebemenší páru o tom jak se s radiostanicí pracuje a tudíž nevlastní vůbec žádný průkaz radioamatéra. Máňa dostane při výletě do lesa od svého manžela do batůžku radiostanici, kde je naladěna (tzv. sdílenka) a jsou zamknutá všechny tlačítka, kromě volacího a pak při nálezu velkého hřibu ženuška volá jak na lesi do radiostanice, že má nadherný atomový hřib. A Pepa radioamatér si s Máňou o tom nálezu povídá a s radostí běží do kurníku počítat vajíčka na smaženici s klidným svědomím, že by Maňu někdo zatkl, že vysílá v licencovaném pásmu bez průkazu. Konec pohádky:o)

  • 28 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Spy.Dr (+24) (-1) | Zasláno: 08.06.2013 * 10:27

    děkuju, to jsem přesně hledal, tuhle tabulku. díky...

  • 29 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kubrt (+0) (-0) | Zasláno: 08.06.2013 * 11:13

    A tady jsou ty sdílenky

    http://ok1ike.c-a-v.com/

    A teď už šup šup na kopec :-)

  • 30 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Blueracing (+0) (-0) | Zasláno: 21.10.2013 * 21:35

    Zdravím,chtěl bych se zeptat na zkušenosti s touto vysílačkou a to při použití na frekvenci VHF.Používám v práci v autě motorolu na profi fekvenci VHF a ručku bych chtěl jako alternativu když budu mimo vůz. Je možné alespoň částečně se spolehnout na příjem a vysílání.

  • 31 RE: Vysilacka Baofeng uv-5rb
    Autor: pepe04 (+0) (-0) | Zasláno: 04.10.2014 * 12:58

    Zdravím může mi někdo poradit jestli se da naprogramovat pro komunikaci s profesionálními hasiči.Chceme si ji pořídit jako dobrovolní hasičí dík za radu

  • 32 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: anton (+72) (-36) | Zasláno: 05.10.2014 * 09:57

    Ahoj.. pokud myslíš komunikaci s vysílačkami MATRA, které používají hasiči, policie.. tak myslím, že ne :) Je to uzavřená síť buňkových vysílačů a vysílaček, které fungují jako mobily, přihlašují se do sítě a komunikují přes datovou síť. Druhá věc je, jaké jiné funkce, evt jiné vysílačky využívají vaši profi hasiči, třeba přímé vysílání, jako klasické vysílačky...

  • 33 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: tillek (+0) (-0) | Zasláno: 14.12.2014 * 12:19

    Zdravím všechny, rád bych se zeptal. V budoucnu bych si chtěl koupit Baofeng UV-5R, ale není mi jasné, na kolik si vysílačka rozumí s pmrkama. Když mi někdo venku řekne, že je na kanálu 3 a sub 33, tak budu muset vytáhnout notebook a vysílačku rychle přeprogramovat, nebo jak to prosím funguje.

    Všem expertům předem děkuji. Hezký den :-)

  • 34 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 14.12.2014 * 13:14

    Existuje prevodnikova takulka. Musis na 2m naladit frekvencí PMRka a mit spravne nastaveny subtony. Sikovna aplikace v androidu je napr.: pgFreq viz samostatne vlakno na tomto foru.

  • 35 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Slenoch (+7) (-1) | Zasláno: 14.12.2014 * 16:11

    by mě zajímalo, jak se na dvoumetrovém pásmu ladí PMR pásmo... UV-5R je dvoupásmová. Umí i PMR frekvence. Neladíš kanál a subkanál, ale frekvenci toho kanálu a CTCSS subkanálu. To jde i ručně na místě na vysílačce. Nebo to máš všechno předvolené v paměti vysílačky. Pár kanálů jde vložit ručně, mnoho kanálů nejlépe přes datový kabel a PC.

  • 36 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: tillek (+0) (-0) | Zasláno: 14.12.2014 * 16:55

    Děkuji za reakce a informace. Tzn. že existuje nějaká tabulka s frekvencemi a CTCSS? Nebo jak by to v praxi vypadalo pro ten případ 3, 33? Pamět je fajn, ale pokud tam nepůjdou nahrát 8kanálů krát počet subkanálů, tak mi to asi k ničemu nebude.

    Množná se ptám zbytečně špatně, ale jsem ještě začátečník.

  • 37 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 14.12.2014 * 18:09

    existuje tabulka ale tu az tolik nepotrebujes

    nejjednodussi mas vzit doma pmr do ruky a zaklicovat na kanale na kterem chces mluvit,na baofengu 2m kliknout v tu chvili na scan,baof ti najde tu frekvenci,ulozis si ji a mas to,

    tento postup jde aplikovat vzdy a kdekoli s vetsinou radií

    nebo tak jak pise Slenoch - si tam pres kabel nahrat tabulku na pmr frekvence,jak budes nekde litat s vetsi partou,pozadas a urcite se najde v te parte litacu nekdo kdo ma doma kabel a nahraje ti to za pivko...

    jinak podrobne vysvetleni treba zde http://www.airsoftguns.cz/article.php?&id=162

    jak Baofeng tak treba Wouxun si s PMR rozumi bez problemu,jde jen o to to nastavit a naprogramovat do vysilacky,notebook sebou rozhodne tahat nebudes muset,vse se ulozi do pameti radia a mas to tam nafurt.

  • 38 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: ok1com (+1) (-1) | Zasláno: 15.12.2014 * 21:17

    Musim se pripojit do diskuze a uvest nektere zakladni pojmy na pravou miru:

    1) PMR nelze naladit na 2m!!

    Radiostanice, ktera zobrazuje kmitocet nebo cokoliv jineho nez PMR kanal neni automaticky 2m. A 2m neni to same co dualband viz nize.

    2m je hovorove oznaceni pasma 136-174MHz. Toto pasmo je take oznacovano jako VHF. 2m je to proto, ze vlnova delka tohoto pasma odpovida zhruba 2m (kazdemu kmitoctu samozrejme odpovida konkretni vlnova delka dana priblizne vztahem 300 / f [MHz] = lambda [m] )

    2) analogova PMR ma 8 radiovych kanalu, kterym odpovida kmitocet 446.00625 MHz + N*0.0125 kde N je 1-8.

    3) PMR spada do pasma UHF, kmitocty cca 400-470MHz, radioamatery oznacovane jako 70cm (opet vlnova delka).

    4) to ze se na radiostanici zobrazi kmitocet neznamena, ze je to 2m. Kanal je zjednodusene vyjadreni kmitoctu. Pro kazdou sluzbu exsituje jine prirazeni kanalu ke kmitoctum (PMR, CB, televize, WiFi atp..). Vlastni prirazeni kanalu ke kmitoctum si naprogramujete napriklad ulozenim kmitoctu do pameti na pozici XYZ, pak lze rici, ze jste na kanalu XYZ. Pokud protistanice bude mit stejne naprogramovanou stanici a zvolite stejny kanal, domluvite se. V opacnem pripade je nutno se vzajemne domluvit na frekvenci.

    5) dualband stanice jsou takove, ktere vysilat a prijimat na vice kmitoctovych pasem. Nijak to nesouvisi s tim zda je na displeji kmitocet a zda umi projimat treba dva kmitocty najdednou. Dualbandy jsou nejcasteji VHF+UHF resp. 2m+70cm resp. 136-174 + 400-470MHz

    6) rozdil mezi kanalem a subkanalem

    - kanal je kmitocet na kterem radiostanice pracuje, u PMR je pouze 8 kanalu/kmitoctu

    - subkanal spravne CTCSS subton je nizkofrekvencni ton, ktery se vysilany soucastne s hovorovym signalem. Dokavad protistanice nezachyti a uzitecny signal a spravne neidentifikuje subton, z reproduktoru stanice neni nic slyset. Slouzi to pouze k tomu, ze na konkretnim radiovem kanale lze oddelit vice skupin uzivatelu, kteri se nechteji navzajem slyset. Nicmene pokud obe skupiny vysilaji najednou navzajem se rusi!!!

    K dotazovanemu prikladu PMR 3, 33 znamena kmitocet 446.03125 MHz a CTCSS 210,7 Hz

  • 39 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kice (+7) (-0) | Zasláno: 16.12.2014 * 09:32

    Len poopravím jednu matematickú chybičku v príspevku vyššie:

    2) analogova PMR ma 8 radiovych kanalu, kterym odpovida kmitocet 446.00625 MHz + N*0.0125 kde N je 0-7

  • 40 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: ok1com (+1) (-1) | Zasláno: 16.12.2014 * 22:04

    dekuji :-)

  • 41 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Joska01 (+0) (-0) | Zasláno: 23.11.2017 * 01:56

    Dobrý den pánové koupil jsem si vysílačku Baofeng uv-5r

    Jen bych chtěl poprosit jak naladit nějakou stanici např hasiče, mhd, (policii) záchranku atd.

    Zatím sem naprogramoval PMR . To funguje

    nic méně to je vše co se mi povedlo tak kdyby byl tak někdo hodný a napsal mi aspoň jeden příklad . Jsem Plzeňák

    Děkuji

    .S. Nemám kabel k PC vše programuji přímo na vysílačce

  • 42 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Neolker (+9) (-0) | Zasláno: 23.11.2017 * 14:01

    Frekvence sice vygoogluješ. jsou i v rozsahu UV-5R ale na odposlech zapomeň - přenos je šifrovaný a je k tomu potřeba víc znalostí a sofistikovanější zařízení, byť stojí jen 3 stovky viz https://goo.gl/ajBQKb

    Doporučuji dokoupit za pár dolarů z Číny programovací kabel. Já si ho vyrobil z dvou jacků a převodníku USB-SERIAL (3,3 V). Je to pohodlné a jde díky němu nastavit více věcí, co na vysílačce vyťukat nelze. Namátkou např. uvítací zprávu (mám tam číslo mého mobilu).

  • 43 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Joska01 (+0) (-0) | Zasláno: 23.11.2017 * 15:56

    Ale na této vysílačce jdiu nastavit kody DSC i CTCSA a jiné (moc tomu zatím nerozumím) nic méně, když jsem ji dostal tak sem ji zapnul a ozvala se mi městecká policie bohužel jsem dal reset all a od té doby jsem prakticky nic nenaladil . Pravda jednou komunikaci železniční dopravy

  • 44 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Kice (+7) (-0) | Zasláno: 08.08.2018 * 09:50

    Oživím túto tému.

    Čo teraz kupujete v Číne v tejto kategórii? Stále Baofeng uv-5ra, alebo sa to niekam posunulo? Nemám prehľad. Modelov je veľa, tak sa pýtam, ktoré sa osvedčili.

  • 45 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: osmera (+7) (-1) | Zasláno: 09.08.2018 * 14:17

    taky se pridam k tomuto tematu.

    Jak je to s antenama, asi neni mozne udelat zaroven dobrou antenu na uhf a vhf, takze je tam od vyrobce kompromis. Je lepsi koupit nejakou jinou antenu ktera by umoznila lepsi prijem v UHF pasmu (v 99% budu pouzivat jen PMR) a pak mit treba v pultiku i tu antenu na dvoumetr kdyz by treba clovek potreboval volat o pomoc (to je proc uvazuju o dualband)

    Predpokladam ze na UHF bude antena i o dost kratsi tzn skladnejsi.

    Ma to cenu vubec resit?? co delka anteny, videl jsem 5cm, 10cm i 18cm

    Sorry za mozna uplne amaterske dotazy :-)

  • 46 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Faustt (+0) (-0) | Zasláno: 17.08.2018 * 11:12

    Ahoj,

    zneužiju rozběhnutého vlákna k prosbě o radu. Mám doma 2 kusy Baofeng GT-3TP a chtěl jsem k nim dokoupit externí mikrofon. Z internetového obchodu jsem dostal mikrofon Baofeng pro UV-5R. Přestože jack pasuje, mikrofon nefunguje = nefunguje jak mikrofon, tak reproduktor, tak PTT tlačítko (vyzkoušeno na obou radiostanicích GT-3TP). Tak jsem to reklamoval, přišel nový kus toho samého mikrofonu a znova nefunguje. Prodejce je inzeruje jako vhodné jak pro UV-5R, tak pro GT-3TP. Má někdo podobnou zkušenost? Dělám něco blbě? Je potřeba v radiostanici něco přepnout, aby byl externí mikrofon aktivní (v manuálu jsem nic takového nenašel)? Za případnou radu díky. Jirka

    https://www.amazon.com/Baofeng-GT-3TP-Mark-III-Two-Way-Transceiver/dp/B00R7LXR7S

    de.aliexpress.com

  • 47 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Esner (+8) (-0) | Zasláno: 17.08.2018 * 16:55

    Mě se mikrofon přepíná automaticky, když ho zapojíš, tak se přepne do externího mikrofonu/repro. Blbá otázka, máš tam ten konektor pořádně domáčklej? Když ho nedomáčknu nadoraz, tak se nepřepne...

  • 48 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Faustt (+0) (-0) | Zasláno: 17.08.2018 * 19:47

    Ty jo, to je neuveritelne, fakt jsem to měl málo domacknute. To je teda technický problém hodný mojí babicky 😀, i když na svou omluvu, jde to dost ztuha a člověk musí hodně potlačit. Díky za radu a letu zdar.

  • 49 RE: Vysilacka Baofeng uv-5ra
    Autor: Faustt (+0) (-0) | Zasláno: 17.08.2018 * 19:47

    Ty jo, to je neuveritelne, fakt jsem to měl málo domacknute. To je teda technický problém hodný mojí babicky 😀, i když na svou omluvu, jde to dost ztuha a člověk musí hodně potlačit. Díky za radu a letu zdar.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: