FÓRUM PGweb


[Téma] Úprava IGC (výška startu)

Úprava IGC (výška startu)
Autor: sifa (+8) (-0) | Zasláno: 02.04.2013 * 10:33

Prosím o radu. Dá se u IGC souboru upravit dodatečně výška aby korespondovala s terénem? Uvedu na příkladu: GPS špatně vyhodnotí výšku, typicky když zapínám na poslední chvíli a hned zahajím let. Po nahrání souboru, se mi zobrazí, že jsem odstartoval z nitra hory a na konci se zapíchl do země, případně že jsem si při startu povyskočil o 100 metrů... díky za každou radu ;)

4 příspěvky
shlédnutí: 2075
  • 1 RE: Úprava IGC (výška startu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 02.04.2013 * 10:47

    Nelze...jedina moznost je tu cast s chybnou vyskou odstrihnout pred ulozenim do IGC souboru, tedy pokud zaznamenavas tracklog nejakym zarizenim ze ktereho se data pro tracklog napred musi stahnout a pak teprve se z nich tvori IGC. Pokud jiz mas hotovy IGC soubor, muzes do nej zasahnout rucne, ale prijdes o G-record (nebude validni, 0 bodov...).

  • 2 RE: Úprava IGC (výška startu)
    Autor: sifa (+8) (-0) | Zasláno: 02.04.2013 * 11:37

    Aha... používám XC Trainer... ztahuji potom do TN Complete. Rozumím tomu tak, že bych po stažení odstřihl část, kdy jsem zanořen v hoře :) , ale stejně zbytek letu bude snížen o danou výšku ? A tedy v případě, že výška je vyšší, tak s tím nic neudělám ? (A tedy nezbývá, než si místo cigára na startu vzpomenout zadat správnou výšku startovačky ručně ? :D

  • 3 RE: Úprava IGC (výška startu)
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 02.04.2013 * 11:51

    Posunuta vyska v prubehu celeho letu muze byt zpusobena 2 vecmi:

    1) spatne nastavenym tlakem - to v pripade, ze to i na misto urcene pro gps vysku v IGC cpe tlakovou vysku (takhle se chovaji Garminy s barocidlem pri urcitem nastaveni)

    2) odchylkou od geoidu, ktera v nasich sirkach dela neco pres 40 m - takze pokud ten rozdil byva v radu 40-50 m konstantne, tak bude problem zde a nevim jestli to nejak ovlivnis, spis tipuju ze to je proste nedoresene firmware pristroje.

  • 4 RE: Úprava IGC (výška startu)
    Autor: sifa (+8) (-0) | Zasláno: 02.04.2013 * 12:04

    díky

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: