FÓRUM PGweb


[Téma] Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE

Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 17.09.2013 * 10:56

Ahoj. Funguji nekomu z vas letove prostory tak jak by mely v techto pristrojich?

12 příspěvků
shlédnutí: 3225
  • 1 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: HonzaK (+3) (-0) | Zasláno: 18.09.2013 * 09:45

    ano

  • 2 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 18.09.2013 * 09:54
  • 3 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: rizeknet (+0) (-0) | Zasláno: 19.09.2013 * 13:58

    Ahoj, program Flymaster Designer má malinkou chybičku, ačkoliv tam nahráváš prostory a podle hlášení o úspěšném nahrání souboru s

    prostory se zdá, že všechno proběhlo korektně, tak tomu tak nemusí být. Výběr souboru s letov. prostory tam nahraj nejlépe přes flash disk

    nikoliv přímo z disku.

    Před odesláním souboru se ti v Tools/Airspace musí zobrazit malinky trojúhelníček, kterým soubor rozklikneš a vypíšou se ti jednotlivé prostory,

    které si checkboxem ještě konkrétně vybereš. Dokud nedocílíš, aby jsi viděl jednotlivé prostory,

    tak ti to fungovat nebude i když ti program bude hlásit, že data úspěšně nahrána.

  • 4 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 19.09.2013 * 19:57

    Ahoj. Ja prostory nejak nemuzu rozjet. Co je tim mysleno ze je mam nahrat z flashdisku? Zadne zaskrtnuti se mi neobjevi. :-(

  • 5 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: rizeknet (+0) (-0) | Zasláno: 20.09.2013 * 18:57

    Program má problém pravděpodobně problém s cestou a nedokáže, ten soubor načíst... zkrátka když to zkusíš z jiného disku, tak se to pak rozjede...

    Takhle by to mělo vypadat:

    A takhle to pravděpodobně vypadá u tebe :)

    Přeju hodně štěstí, je to boj, ale jakmile se ti soubor podaří rozklikout a vidět obsah uvnitř, pak to po nahrání bude fungovat...

  • 6 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 22.09.2013 * 13:17

    @rizeknet: Tebou popisovaný problém jsem nikdy nepozoroval. Zkus to kdyžtak na jiném PC...

  • 7 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 11.10.2013 * 22:44

    Ahoj, podarilo se mi rozjet prostory v Fly GPS. Nicmene jsem to tento tyden testoval v realu a zjistil ze pristroj ma problem s prostorem, ktery je definovany od AGL. Ostravskou TMA, ktera je 1000ft/AGL si preved do MSL a tim padem rval ja vzteklej ikdyz jsem stal na zemi, ale moje nadmorska vyska byla 380m :( nejaka rada, nebo nechcete mi nekdo poslat fungujici prostory mailem? :)

    Predem dik.

  • 8 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 17.10.2013 * 20:13

    Jen pro info, kdyby to nahodou jeste nekdo resil tak do hloubky jako ja:

    - do Flymaster zarizeni je treba nahravat soubory v open Air formatu.

    - dobry a relativne spolehlivym zdrojem pro prostory v pozadovanem formatu jsou tyto stranky: http://forum.naviter.com/forums/43-Czech-Republic

    - po rozsireni kapacity pro prostory, ktera probehla pri jednom z poslednim updatu jde do zarizeni dostat vsechny CTR, TMA, D, P, R cele Ceske republiky

    - prostory se do zarizeni nahrava pomoci Flymaster designeru, jak je popsano par prispevku vyse

    - cele toto by bylo fajn, az na jedno male ALE. Zarizeni od Flymasteru neumi pracovat s prostory, ktere maji definovanou spodni hranici jako AGL. (tzn kdyz je zadana vyska prostoru od vysky terenu).

    - primo od supportu flymasteru mam informaci, ze s takovou moznosti nepocitali a neni moznost tuto funkcnost dodelat ani pri zadnem updatu protoze hardware nema nikde v sobe dost mista na to aby se tam dostala terenni data.

    - no a vzhledem k poctu vzdusnych prostoru, ktere jsou takto u nas definovany tato funkce je znacne na uzemi naseho statu omezena, skoda no.

  • 9 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 22.10.2013 * 13:57

    No abych se tohoto přístroje jako zastal.

    Myslím, že AGL jsou definovány pouze prostory tak nízké, že se tam termicky stejně lítat nedá.

    Snad jen, aby člověk nevyhnil do TSA. Ostatní prostory takto definované ber pro termiku jako zakázané celé...

    A u svahovačky si to ohlídáš - víš kde jsi.

    Ale je pravda, že jsem na to nemyslel a nezkoušel to. Chápu to správně, že tvrdíš, že AGL prostory načte jako že začínají 1000ft nad mořem?

  • 10 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 23.10.2013 * 12:56

    Ja pristoj nehanim, spoustu veci se mi na nem libi a jsem s nim relativne spokojen, jenom zrovna tady toto me trosku zklamalo.

    AGL - above ground level (nad urovni zeme) Tzn prostory, ktere maji hranici definovanou podle toho jak vysoky je teren + udana hodnota vysky. Je rozdil jestli je clovek 300mAGL kdyz jses nad kopcem nebo 300mAGL nad mestem v udoli.

    Napr. u Ostravskeho TMA I, definice je 1000ftAGL, tzn cca 300m nad zemi, ale pristroj tento prostor vyhodnoti jako 1000ft nad morem. Prakticky to znamena, ze stojis na zemi pod Javornikem a pristroj dela randal, ze jsi narusil prostor a ze mas vyklesat dalsich 50m aby jsi byl pod prostorem.

    Kdyz jsem prochazel jendotlive prostory tak krome TMA, tak trebas nebezpecne prostory D maji definovanou hornni hranici taky jako 1000ftAGL (plynarenske objekty tam vypousteji plyny), dale TSA a TRA jsou taky casto definovane jako koridory v hodnotach od zeme.

    My co litame na motoru se pod hranice takovych prostoru dostavame celkem pravidelne a casto tak je to skoda, no.

  • 11 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: HonzaK (+3) (-0) | Zasláno: 23.10.2013 * 19:19

    A zmiňované prostory, definované od AGL jsou půdorysně ve Flymasteru normálně vidět? Mě se stalo, že jsem některé prostory (ač byly nahrané), tak se mi ani nezobrazlily. Do dneška nevím proč.

  • 12 RE: Letove prostory ve Flymaster GPS, NAV, LIVE
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 23.10.2013 * 20:59

    ja je tam vidim

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: