FÓRUM PGweb


[Téma] FlyMe

FlyMe
Autor: kkaarreell.pg (+9) (-0) | Zasláno: 05.12.2013 * 15:40

Na paraglidingforum.com jsem narazil na zajimavy kus software. Jedna se o dalsi Android program podobny XCtracku. Prozatim jsem nemel prilezitost se s nim blize seznamit, ale uz na prvni pohled vypada zajimave. Neni na Google Play, takze je treba stahovat z homepage a mit v zarizeni povolenou instalaci z "neznamych zdroju".

Homepage: http://xcglobe.com/flyme/

Strucny navod: http://xcglobe.com/olc/index.php/flyme/guide/?lang=en

Originalni vlakno: http://paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=60788

22 příspěvků
shlédnutí: 7723
  • 1 RE: FlyMe
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 06.12.2013 * 08:47

    Vypada to celkem dobre! Libi se mi ten online tracking :)

  • 2 RE: FlyMe
    Autor: dmb77 (+18) (-16) | Zasláno: 06.12.2013 * 11:17

    Uff, kdo chvili stal jiz stoji opodal. Petr ma co dohanet. Na prvni pohled se mi to moc libi.

  • 3 RE: FlyMe
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 06.12.2013 * 15:46

    par vychytavek tam ma, ale porad se mi libi XCTrack vic. Az tam Petr dodela mapy a doladi vypocet vetru, nebude co vytknout

  • 4 RE: FlyMe
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 09.12.2013 * 00:14

    Ahoj, mám to a testoval jsem to. Určitě o tom přes zimu napíšu článeček na blog.

    Rozhodně bych, ale Xctrack, který je řekl bych ještě poměrně "mladý" nezatracoval, má spoustu svých kvalit.

  • 5 RE: FlyMe
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 09.12.2013 * 10:55

    O FlyMe vim, ale nemam moc casu ho testovat. Tak kdybyste nekdo mohl souhrnne popsat v cem je lepsi a v cem by se mel XCTrack inspirovat, tak budu rad

  • 6 RE: FlyMe
    Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 28.03.2014 * 20:07

    Nevite nekdo kdo spravuje nahravani letu do XContestu (CPP) ?

    Jde mi konkretne o zprovozneni validniho nahravani IGC souboru z FlyMe do CPP ktere jsou na Xcontestu (CPP) rozeznany pri nahravani jako NEvalidni. Pritom FlyMe zaznamena plne validni a schvalene IGC soubory. ( schvaleno FAI CIVL WXC, viz seznam zde: http://vali.fai-civl.org/supported.html ).

    Validator z FlyMe je ke stazeni zde: http://xcglobe.com/olc/index.php/flyme/grecord

    Zkousel jsem psat na info@xcontest.org, ale odezva bohuzel zadna :-( Kdyby nekdo vedel nejaky lepsi kontakt na nekoho kdo by to mohl zprovoznit, tak dejte prosim vedet.

  • 7 RE: FlyMe
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 28.03.2014 * 21:20

    Ahoj Davide, tvuj e-mail jsme obdrzeli, ale vec je bohuzel komplikovanejsi.

    Tak se nezlob ze jsme zatim nereagovali, je toho ted hodne. Vice info k cele zalezitosti casem...nezavesuj, jsi v poradi...

  • 8 RE: FlyMe
    Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 29.03.2014 * 20:50

    Ahoj, tak super, dik moc ze tomu venujete nejaky cas. Je mi jasne ze to nejde jen tak jednoduse, staci ze je to na poradniku. A omlouvam se za zbytecny prispevek, ja myslel ze ten mail ani nikdko necetl.

  • 9 RE: FlyMe
    Autor: pepino (+0) (-0) | Zasláno: 30.03.2014 * 20:49

    Tak hoši, dneska jsem testoval FlyMe na svým android mobilu....akurát je tady problém s tou validací, jen tak pro srandu jsem si let nahrál na Leonardo a tam to je bez problémů. Jenom tady mě to zlobí. Validator, nevalidator. Ale jsem rád že po 2 hodinách laborování mě napadlo tady jít do fora a ejhle závada není zřejmě na mém přijímači. Takže let přihlášen za 0 bodow....takže scorpi jsem 2 v pořadí :)

  • 10 RE: FlyMe
    Autor: pepino (+0) (-0) | Zasláno: 14.04.2014 * 08:37

    Tak jsem to vyřešil "rusky". Podle FlyMe létám a xctrack mám na "pozadí" pro záznam a používám ho pro odeslání letu na pgweb.

  • 11 RE: FlyMe
    Autor: fighter (+0) (-0) | Zasláno: 26.05.2014 * 14:36

    Zdravim, mam mozna zacatecnicky dotaz. Ale ted jsem se dozvedel o FlyMe a zaujala me funkce na pomoc s dostredovanim stoupaku. Mam dotaz, je to pouzitelne i na telefonu bez barometru, pouze s GPS? Diky za pripadne info.

  • 12 RE: FlyMe
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 26.05.2014 * 17:09

    Výšková data z gps jsou oproti citlivemu barometrickemu cidlu velmi nepřesná,takže to moc použitelné nebude. Dá se ale pořídit například externí citlivé barocidlo s Bluetooth a přesná výšková a nebo i variodata programu poslat (pokud to umožňuje). Taky je potřeba,aby ten program uměl ta data dobře zpracovat a zobrazit tak,aby se podle toho dalo smysluplně středit.Osobně mám vyzkoušené SeeYou a LK8000 a u těch to funguje.

  • 13 RE: FlyMe
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 26.05.2014 * 17:58

    Další ještě XCSoar - taky hodně dobrý, podobný LK (má stejný základ).

    Seeyou, lk8000, XCSoar, vše funguje výborně, ale za předpokladu napojení na barometrické čidlo.

  • 14 RE: FlyMe
    Autor: jan.pa (+9) (-4) | Zasláno: 26.05.2014 * 18:00

    to: pepino

    Ahoj, po přistání je třeba letu v menu ukončit a pak ukončit program, pak je vše OK.

  • 15 RE: FlyMe
    Autor: ooo (+0) (-0) | Zasláno: 06.06.2014 * 21:23

    Uvítám tipy na androidí telefon s barometrickým čidlem. Existuje vůbec? Pár jsem jich namátkově prošel a bez úspěchu. Díky předem.

  • 16 RE: FlyMe
    Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 06.06.2014 * 21:36

    Dostatecne citliva cidla maji v podstate vsechny Samsungy od S3 vys. (S3,S4,S4 Active,S5,..) Od Sony pak Xperia Active, tak uz ale jedine bazarova. Osobne doporucuji S4 Active, coz je odolna verze klasicke S4 a z duvodu lepsi viditelnosti na slunci ma navic LCD display, narozdil od Amoled u klasicke S4/S3/S5 ktery je na slunci podstatne hure viditelny.

  • 17 RE: FlyMe
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 07.06.2014 * 14:56

    Samsung Note I i II maji taky baro cidla.

  • 18 RE: FlyMe
    Autor: ooo (+0) (-0) | Zasláno: 08.06.2014 * 09:31

    Díky. Budu hledat spíš po bazarech starší modely. Umí některý z výše uvedených programů krom dostřeďování i klasické vario? Stačil by mi pak totiž jen jeden přístroj.

  • 19 RE: FlyMe
    Autor: david.klima (+0) (-0) | Zasláno: 09.06.2014 * 21:49

    Klasicke vario tyto programy umi, ale je to jen takove obyc. pipani, me to nejak nesedlo. Nejvice me vyhovuje Paragliding Altivario (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.avario). Da se to uplne bez problemu mit pustene treba i na pozadi jako zvukove vario a v popredi mit XCTrack/FlyMe , nebo opacne, atd. Na Samsung S4 mi to tak slape bez problemu.

  • 20 RE: FlyMe
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 10.06.2014 * 11:07

    Litam s Xiaomi Mi2S, barocidlo ma na pomery telefonu docela slusny. Vario je lepsi, ale v pripade nouze se da s pipajicim XCTrackem docela slusne letet.

  • 21 RE: FlyMe
    Autor: ok1fet (+2) (-2) | Zasláno: 19.09.2014 * 20:16

    Dneska jsem ze zvědavosti nahrál igc soubor z FlyMe verze 1.4 na pgweb a ono to počítá. Super, kluci, děkují. FlyMe má nedostatek, že nepozná mezipřistání a všechny lety následně sečte.

  • 22 RE: FlyMe
    Autor: ttichy_2 (+1) (-0) | Zasláno: 17.10.2014 * 22:11

    To. ooo )

    telefony s barosenzorem najdeš tady a je jich docela hafo

    http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&sFreeText=barometer

    osobně mám Note I a celkem maka slušně se všemi ap. na vario . Je to už 2 roky out model ale na www.dx.com sem ho viděl nový cca 4500 Kč ale věř číňanovi,

    Tablety bohužel varia integrovaný nemaj.

    Tom

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: