FÓRUM PGweb


[Téma] měření větru k mobilu

měření větru k mobilu
Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 07.02.2014 * 11:51

Přišel mi spam o poměrně šikovném udělátku pro Android a iPhone.

Za cenu cca 700 udělátko připojené k mobilu změří nejen sílu a nárazy ale i směr a gps polohu.

Pavel

http://weatherflow.com/windmeter/

A hledají dealery nebo prodejce.:

weatherflow.us1.list-manage.com/track/click?u=6eae362e241ed03726e316f59&id=2f94a30725&e=0c1951b26a

9 příspěvků
shlédnutí: 3425
  • 1 RE: měření větru k mobilu
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 07.02.2014 * 12:14

    No,snad jedině kdyby to někdo prodával u nás,protože i s posláním to vyjde na 70$.

  • 2 RE: měření větru k mobilu
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 07.02.2014 * 16:02

    Že by první vlaštovka pro android/iphone pro budoucí podvěsnou sondou pro PG?

    Teoreticky by stačio jen je tu vrtulku přesunout od zařízení na delší drát kamkoli.

  • 3 RE: měření větru k mobilu
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 07.02.2014 * 16:44

    Zas vrtulkovej anemometr je dost bídnej na měření rychlosti, hlavně když nemáš možnost jak ustálit směr vůči nabíhajícímu proudu vzduchu. Nějaký experiment s pitotkou dělá i autor bluefly varia

    http://blueflyvario.blogspot.cz/

    TAS probe od flymasteru je jen pro flymaster, ale někde na netu jsem zahlídl modelářské pitotky s tlakovejma převodníkama, to už by možná šlo. ..

  • 4 RE: měření větru k mobilu
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 08.02.2014 * 00:12

    S těma pitotkama je to problémový. Jsou lidi kteří to používají třeba na Compeu, ale pro pg to není moc dobrý.

    Ty pitotky mají nejpřesnější pracovní zónu okolo 60km/h blbě zvládají kyvy za letu. Prostě misí být přímo ofukovaný. Proto je takový řešení v praxi použitelný spíš na rogalech, který mají prostě o hodně spojitější pohyb.

    Pro pg je pořád ideální sonda s vrtulkou a košíčkem, to se ale po kutilsku, doma, blbě dělá :/

    To co řeší autor bluefly vario je pěkný,ale zatím to není odlazený a podle mě ani nebude.

  • 5 RE: měření větru k mobilu
    Autor: robert (+28) (-2) | Zasláno: 08.02.2014 * 10:23

    co jsem měřil tak pitotka dává rozumné hodnoty velikosti rychlosti i při uhlech ofukování i 10 stupňů. (tj klouzák 1:6) při tom to házelo chybu max něco přes 2% ( 1km/h při 40ti).

    Vrtulkové sondy se dost opotřebovávají a pak se rychle ztrácí kalibrace.

  • 6 RE: měření větru k mobilu
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 08.02.2014 * 13:31

    robert : "Vrtulkové sondy se dost opotřebovávají a pak se rychle ztrácí kalibrace." Prosimte, co tim myslis? Mam vrtulkovou sondu od Braunigera uz peknych par let. Zadne opotřebení ani ztratu kalibrace jsem nezaznamenal... Vrtulka se otaci stale stejne lehce, i nepatrnym vankem.

  • 7 RE: měření větru k mobilu
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 09.02.2014 * 00:43

    Já jsem měl tu pitotku v telemetrii v několika modelech a žádný zázrak to nebyl.

    Popravdě pořád přemýšlím jeslti není rychlostní sonda na PG overkill. Největší výhodu vidím celkem přesném měření směru větru... z toho plynoucí lepší rozhodování + přesnější počítání dokluzů.

    Používáte ji při přeletech/závodech pro optimalizaci rychlosti letu? "delfínování", MC, apod?

  • 8 RE: měření větru k mobilu
    Autor: Kosta (+55) (-46) | Zasláno: 09.02.2014 * 15:06

    Používám pro lepší dopočítání větru a dokluzu do cíle, nebo výšky nad OB.

    Pro optimalizaci rychlosti na závodech skoro k ničemu stejně se pořád lítá plnej speed :)

    Delfínování a MC jen při hodně dlouhém přeskoku v rovinách nebo od kopce ke kopci, jinak na padáku skoro nevyužitelné vzhledem k dnešnímu malému rozdílu rychlosti a klouzáku. Na 4 lajnách to byl daleko důležitější poměr jak rychle letět.

  • 9 RE: měření větru k mobilu
    Autor: HonzaK (+3) (-0) | Zasláno: 10.02.2014 * 15:01

    V čem je lepší sdružený přístroj s podvěsnou sondou, než samostatný sdružený přístroj?

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: