FÓRUM PGweb


[Téma] Omezené prostory přehledně

Omezené prostory přehledně
Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 20.03.2014 * 13:20

Protože nikdo z nás nečte AIPy, NOTAMy a podobné záležitosti (a všichni bychom samozřejmě měli), je zde nová aplikace, která se snaží tyto informace zobrazit v přehledné formě a pokud možno ty, které jsou pro nás důležité.

http://airspace.xcontest.org

Data zobrazovaná v této aplikaci jsou samozřejmě zcela neoficiální a nedostatečná pro normální létání a vůbec vás to nezbavuje povinnosti si před letem zjistit data z oficiálních zdrojů. Ale i tak doufám, že se vám to hodí :)

Všimnete-li si nějakých chyb nebo máte-li nějaké dobré nápady, jak to vylepšit, pište to sem. Znáte-li nějaké oblasti lépe a bylo by vhodné přidat další prostory nebo upravit jejich popisky, napište mi to na airspace@xcontest.org.

11 příspěvků
shlédnutí: 4194
  • 1 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 20.03.2014 * 15:18

    Super prace. Diky.

  • 2 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 20.03.2014 * 16:10

    Je to super. Hlavně teda ty prostory okolních zemí, to se hodí. (pro prostory v Čr jsem zatím používal paragliding-mapa.cz , která zobrazuje i NOTAM.)

    Šikovná věcička když se člověk bude chystat na lety CR-DE, Polsko, Slovensko, můžu si to zobrazit krásně najednou. jen doufám že než takový přelet poletím tak na tuhle aplikaci nezapomenu :)

  • 3 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: polachp (+107) (-31) | Zasláno: 20.03.2014 * 16:11

    BTW uvítal bych možnost nějakým způsobem zvětšit okno s mapou...

  • 4 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: Kajik (+14) (-2) | Zasláno: 20.03.2014 * 17:17

    Chvályhodný počin a smysluplná práce. Budu ji častěji využívat, díky moc.

  • 5 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 20.03.2014 * 20:42

    Mozna blby dotaz. Ma to zobrazovat pouze prostory, do kterych muzeme, pokud nejsou aktivovany? Nebo Vsechny a ty aktivni maji byt nejak barevne odlisene?

    Ptam se proto, protoze mne se tam zobrazuji jen dve mala kolecka u Pardubic a Brna.

    Ale jinak dobry pocin(a bude to jeste lepsi, az to pochopim a naucim se to ovladat)

  • 6 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 20.03.2014 * 20:57

    Pro českou republiku tam jsou 2 různé "soubory" - jeden je pro normální prostory a zobrazují se ty, které jsou naplánovány dle AUPu. Ten druhý je pro prostory, které byly publikované v NOTAMu - mohou to být různá vojenská cvičení nebo typicky padákové seskoky.

    Co chceš, aby se zobrazilo, si volíš na pravé straně. Můžeš si zvolit, zda chceš vidět aktivní "dnes", "zítra", nebo všechny.

  • 7 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: godi13 (+29) (-16) | Zasláno: 20.03.2014 * 21:24

    no presne v tom byl zakopanej pes, nevsiml jsem si toho druhyho souboru :-) diky

  • 8 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: Max (+69) (-65) | Zasláno: 20.03.2014 * 23:20

    Pěkné, kdyby ještě byla možnost zvětšit mapu, bylo by to dokonalé :)

  • 9 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: ondrap (+79) (-15) | Zasláno: 21.03.2014 * 11:35

    Přidána možnost zvětšit mapu...

  • 10 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: Clouseau (+58) (-9) | Zasláno: 21.03.2014 * 11:56

    Velmi užitečná aplikace, díky!

  • 11 RE: Omezené prostory přehledně
    Autor: Marian (+7) (-0) | Zasláno: 11.09.2014 * 11:24

    Poslední dobou mě nefunguje stahování v XCTracku a ani se nenačítá stránka v prohlížeči. Je chyba na mé straně nebo je nějaký problém na straně webu? Dík za prověření...

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: