FÓRUM PGweb


[Téma] Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android

Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
Autor: tomasbc (+0) (-0) | Zasláno: 05.04.2014 * 12:42

Ahoj, u nového tel. Alcatel OZ Idol mini mám problém s GPS resp. s udáváním vertikální polohy (nadmořské výšky) stabilně ukazuje asi o 60-70m nížší výšku než je skutečná v terénu. Když vystoupám o deset metrů tak to ukáže deset metrů, takže je pak i v určování vertikální polohy přesná, jen stále s tou odchylkou. Rychlost najítí i přesnot horizontální polohy je vynikající, do pěti sekund. Tyto problémy s výškou mám nejen v XC track ale i XC Soar. Zkoušel jsem nainstalovat GPS Status, kde zase gps modul bez problému a rychle reaguje, jen s tou samou odchylkou - 60m vert. Zde je možné manuálne nastavit korekci výšky ale jiný program pracuje stále s odchylkou. Nějaký nápad? Díky.

7 příspěvků
shlédnutí: 3644
  • 1 RE: Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
    Autor: Vondruska (+14) (-0) | Zasláno: 05.04.2014 * 14:05

    Možná, že je odpověď zde:

    pg-leonardo.cz

  • 2 RE: Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
    Autor: petrch (+193) (-10) | Zasláno: 05.04.2014 * 18:29

    tomasbc: Je to tim, ze android na vetsine zarizeni reportuje gps vysku nad WGS84 ellipsoidem, ale na nekolika malo zarizenich (tvuj pripad) je vyska prepocitana nad GEOID. Zrovna vcera jsem pridelaval do XCTracku pokus o detekci, kterou vysku vlastne dostavam.. takze je mozne, ze upgradem na novou verzi XCTracku problem vyresi - ale nejsem si jist, protoze doma nemam zadny zarizeni na kterym bych to otestoval. Nova verze bude co nevidet :)

  • 3 RE: Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
    Autor: Johnny (+8) (-0) | Zasláno: 05.04.2014 * 22:13

    Mám stejny problem.. Na Samsung Galaxy Ch@t to funguje bez problemu..

    Na pultiku vozim pridelany tento mobil ( www.dx.com ) a tam litam pod zemi :) Osobne s tim nemam zadny problem :)

  • 4 RE: Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
    Autor: scorpi (+402) (-37) | Zasláno: 05.04.2014 * 22:49

    "Problem" gps vysky nad geoidem se bude pravdepodobne objevovat u mobilu s MTK chipy, tj. mnoho mobilu z Ciny (z tech levnejsich vsechny) na tom bude stejne. Tezko rict s urcitosti jestli se to tyka vsech typu MTK, ale zjevne se to objevuje ve starsich i novejsich verzich, takze se da predpokladat, ze to MediaTek tak ma vsude.

    Globalni znacky pouzivaji prevazne SoC od Qualcommu a ten si asi naopak vybral ze gps bude davat vysku nad WGS84 elipsoidem.

    Takze asi tak. Zkratka ted je v tom trosku bordel a resit to musi...programator:)

  • 5 RE: Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 06.04.2014 * 16:46

    Nevim jak je to v jinych programech, ale v takovym lk8000 jde nastavit jak prepocitani na WGS84 nebo pripadne i odchylku konstantni GPS, mozna to bude mit i XCSoar zkus pohledat v expert nastaveni.

  • 6 RE: Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 07.04.2014 * 23:24

    V programu GPS Status je v nastavení korekce výšky, ale bude fungovat asi jen pro něj samý...

    Ale za pohledání vyzkoušení nic nedáš.

  • 7 RE: Stálá vertikální odchylka GPS v tel. s OS Android
    Autor: asimov (+0) (-0) | Zasláno: 23.04.2014 * 17:07

    Co se týče globálních značek - mám LG E455 Optimus L5 II a problém stejný. Podle všeho je v tom také Mediatek.

    Uz se pece ta nova verze?

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: