FÓRUM PGweb


[Téma] Garmin Dakota 20

Garmin Dakota 20
Autor: DarkSide (+0) (-0) | Zasláno: 16.01.2015 * 10:34

Ahoj,

rád bych se zeptal, jestli někdo létáte s GPS Garmin Dakota 20. Koukam, ze je vybavena barometrem. Je přihlašování letů bezproblémové??

Děkuji

Milan

11 příspěvků
shlédnutí: 3245
  • 1 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: Cocteau (+1) (-0) | Zasláno: 17.01.2015 * 12:52

    Ahoj, používám tuto GPS pro mnoho sportů a je docela fajn. Barometr ukazuje dobře, ale nepípá =) Tracklog se ti nezvaliduje, takže přihlásit si to můžeš, ale nedostaneš body - pokud ti jde o toto. Já ji používám pro informaci o rychlosti a na letové prostory. Na záznam mám XC Track. Je třeba počítat s tím, že je to turistická GPS, ne letecká (s leteckou ani nemám srovnání). Každopádně mě to na létání stačí.

  • 2 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 17.01.2015 * 16:04

    Možná by případná validace šla řešit se správci xcontestu. Já používám jako záložní GPS Garmin Vista Hcx a s validací nemám problém. Nevím, kde je tedy případná odlišnost a proč by to z Dakoty nešlo přihlásit.

  • 3 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: Cocteau (+1) (-0) | Zasláno: 19.01.2015 * 19:57

    Taky jsem nechápala proč, když se z garminů normálně přihlašuje, ale potom jsem se někde na fórech dočetla o tom, že s Dakotouje fakt problém a nepovedlo se to nikomu obejít, tak jsem šla na ten XC Track, kde je pro mě taky jednodušší přihlášení než napojovat garmina na PC. A nemáte zkušenosti s validací třeba s Oregonem?

  • 4 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 19.01.2015 * 21:45

    Myslím, že první model od Garminů, co neměl Grecord bylo Colorado. Oregon taky na prd. Hlavně, že mají ptákoviny na kešky :(

    Dnes už bych GPS nekupoval. Mobily to řeší dobře.

  • 5 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: DarkSide (+0) (-0) | Zasláno: 20.01.2015 * 10:08

    Mam zkusenost s Garminem Oregon 450. Po pripojeni na PC s validaci nebyl problem. Kamarad ma Garmin eTrex 30 a taky v pohode lety prihlasuje.

  • 6 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: bungalov (+11) (-2) | Zasláno: 20.01.2015 * 17:33

    S těma mobilama bych brzdil. Každej, kdo trošku víc lítá, ví, že není od věci dát do takového Etrexe tužkovky a odlítat s tím 30h aniž by řešil baterie. Jako záložní tracklog je to velmi spolehlivá věc.

  • 7 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 20.01.2015 * 19:52

    Bungalov: To máš pravdu, ale výsledkem je pořád jen ten tracklog. Když si vezmu k mobilu powerpack o váze srovnatelné s GPS, tak dostávám spoustu funkcionality navíc (prostory, FAI asistent atd.). A vychází to výrazně levněji, proti původně zmiňované Dakotě 20. Takže já to přehodnotil a jdu právě touto cestou.

  • 8 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: Hanz (+33) (-2) | Zasláno: 20.01.2015 * 22:30

    No, já bych si ještě dovolil vypíchnout aspekt spolehlivosti. XCtrack je sice nejlepší, ale furt to běží na relativně nespolehlivým zařízení (a nejde jen o napájení), takže záložní tracklog imho vůbec není od věci. A pro ten případ je klasická gps celkem vhodná. A pochopitelně ještě daleko vhodnější než gps mi teda přijde nějakej spešl kombinovanej lítací přístroj (vário+gps). Ale jestli někdo řeší každou korunu, tak pak i ta klasická gps poslouží.

  • 9 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: zatr (+4) (-0) | Zasláno: 21.01.2015 * 19:05

    hele dakotu sem zkoušel i oregona a da se v pohodě přihlašovat přes Gipsy a tam se to předělá samo ale před zaznamem letu musíš mít ukladací čas mezy body cca na 5s.

  • 10 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: LemoN (+9) (-1) | Zasláno: 21.01.2015 * 20:12

    Validni tracklog jde prozatim dostat z kazdeho Garminu. Podarilo se mi stahnout i ze sportovnich hodinek Garmin Fenix. ;-)

  • 11 RE: Garmin Dakota 20
    Autor: Cocteau (+1) (-0) | Zasláno: 22.01.2015 * 12:06

    Zatr: tak to schválně mrknu do nastavení a někdy vyzkouším.. Přihlásit šlo, to ano, jen let nebyl validní.

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: