FÓRUM PGweb


[Téma] Rukavice na PG, klouzání šnůr

Rukavice na PG, klouzání šnůr
Autor: Chrosta (+3) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 11:35

Ahojte lidi, prosím, mám možná hloupý začátečnický dotaz: Když si koupím rukavice přímo k PG (jaro/léto/podzim), řeší (nebo alespoň neignorují) takové rukavice klouzání šňůr v rukou při trošku ostřejších podmínkách? - Nějakou dobu jsem si vystačil s vcelku příjemnými rukavicemi na běžky, ale ukrotit v tom padák byla někdy neskutečná otrava, přitom bez rukavic je to v pohodě. Rád si nechám něco doporučit. Díky.

7 příspěvků
shlédnutí: 3046
  • 1 RE: Rukavice na PG, klouzání šnůr
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 11:43

    Ahoj,muzes definovat prosim ten pojem klouzani snur v rukou? Ktere snury mas presne na mysli?

  • 2 RE: Rukavice na PG, klouzání šnůr
    Autor: Chrosta (+3) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 12:13

    Ahoj, myslím to tak, že se třeba snažím svinout padák do květáku, víc do toho fouká a ten svazek šňůr se prostě chová strašně a dlaň můžu svírat jak chci. Bez rukavic jsem si v pohodě jistější. Zkrátka mi přijde, že není vůbec potřeba velké síly na to, aby ta šňůra (myslím tedy obecně "lanka" k vrchlíku) v té rukavici volně projížděla, přitom v holé ruce to prostě sevřu a nepustím a ještě zvládnu omotat kolem ruky (na druhou stranu to může nepříjemné). - Jak píšu, mám "rukavičky", které jsou úplně mimo specifika PG, takže mě to nepřekvapuje a možná řeším prkotinu. Když koupím jakékoliv PG rukavice, očekával bych, že se nad tím někdo zamyslel a šňůry v nich tak snadno klouzat nebudou. ;o)

  • 3 RE: Rukavice na PG, klouzání šnůr
    Autor: Petros (+1) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 12:40

    Aha uz chapu co myslis,no tak jednu ruku nech jako kluznou a sbernou,snury projizdi v dlani ktera je v jakkekoli rukavici, a druha ruka ktera vytvari kvetak je ta tazna a ta muze byt klidne bez rukavice

  • 4 RE: Rukavice na PG, klouzání šnůr
    Autor: mendrit (+15) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 13:01

    V zimě jsem si vzal jednou fleesové a v těch mi za letu vyklouzla před zatáčkou řídička, tak ty bych nikomu nedoporučoval. Jakékoli jiné pogumované(protiskluzové) jsou OK.

  • 5 RE: Rukavice na PG, klouzání šnůr
    Autor: Esner (+8) (-0) | Zasláno: 12.05.2016 * 20:50

    Já mám poledníky, ty mají dlaně ze syntetické (případně přírodní)kůže, která se sama o sobě zase tolik nekouže + mají ještě nalepené protiskluzové prvky, nebo některé typy mají nějaký protisluzový PU zátěr, nebo silikonový potisk...

  • 6 RE: Rukavice na PG, klouzání šnůr
    Autor: pczpm019 (+12) (-8) | Zasláno: 12.05.2016 * 21:16

    Když fouká víc, tak bych rukavice nesundával. Zpocené ruce taky kloužou a šňůry dokážou pěkně pořezat. Když ve větru balíš padák do květáku, snaž se stoupnout si tak, aby vítr nefoukal do komor. Nejlíp bokem na vítr. Taky pomůže, když poté co natočíš šňůry a zůstaly viset komory (klasický květák) - posbírat ještě A-čka těsně u komor a přitáhnout si je tak těsně k ruce která drží šňůry.

    No, a nebo padák sbalit do obalu :-)

  • 7 RE: Rukavice na PG, klouzání šnůr
    Autor: Chrosta (+3) (-0) | Zasláno: 13.05.2016 * 00:34

    @pczpm019 Jasan, tím květákem myslím spíše situace, kdy do rozvinutého padáku na kopci zafouká a není moc čas/prostor se nějak natáčet, abych to trošku rozumněji zmuchlal. ;o)

    @Esner Ano, takže se asi shodneme na tom, že když pořídím rukavice na PG, tak by na něco takového měly být připraveny. Něco určo vyberu, díky za tip.

    @mendrit Jj, další důvod, proč si je nechat už jen na zimní procházky. ;o)

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: