FÓRUM PGweb


[Téma] Lehká sedačka - jakou vybrat?

Lehká sedačka - jakou vybrat?
Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 16.06.2010 * 10:57

Ahoj,

často cestuju letecky za prací a potřeboval bych lehkou skladnou sedačku, která by se i s vrchlíkem vlezla do cestovního zavazadla.

Máte zkušenosti s MAC Light Eddy, Skylight, Skylight Tourist nebo s jinou?

Nyní chci sedačku používat jen k pozemnímu řízení padáku, ale časem i k létání = tzn. musí na ní jít upevnit kontejner se ZP.

Doporučíte mi něco? Díky.

5 příspěvků
shlédnutí: 5788
  • 1 RE: Lehká sedačka - jakou vybrat?
    Autor: BorisK (+38) (-5) | Zasláno: 16.06.2010 * 16:21

    Naprostá většina lehkých sedaček předpokládá záložák v předním kontejneru. Vyjímkou je Skylight Tourist, který má kontejner pod zadkem, ale bacha, normální záložák do něj nedostaneš. Buď s malou plochou nebo zase v light variantě.

    Ty uváděné se dají zařadit k extrémně lehkým, nemají žádný chránič páteře. To je riziko, které musí každý zvážit sám, jestli se vyplatí.

    Já mám Skylight Tourist. V podstatě jsem spokojený. V rámci možností je sedačka i pohodlná. Každopádně ale u mne vždycky zústává určitá nepřekonaná psychologická bariéra. Když letím v této sedačce, tak si nikdy nepřipadám tak bezpečně a příjemně jako v mé běžné sedačce (MAC XCL) a na průběh letu to má často vliv.

    Každopádně doporučuji vyzkoušet (mohu zapůjčit).

    Jo a názor, že pro cvičení na mezi je ligth sedačka lepší, považuji za špatný až nebezpečný. I pád ze dvou metrů na záda bez chrániče je něco, co si člověk pamatuje hodně dlouho. Mluvím ze zkušeností vlastních i některých kolegů :)

    V poslední době se hodně rozvinula kategorie sedaček s aibagem, většinou jsou převracecí a nahrazují i baťoh. Ty považuji za dobrý kompromis mezi váhou a bezpečností a pro běžného lítače bych je asi doporučil spíš.

  • 2 RE: Lehká sedačka - jakou vybrat?
    Autor: Fil (+20) (-9) | Zasláno: 17.06.2010 * 09:49

    Díky za názor.

    Mě se taky nejvíce zamlouvá Skylight Tourist, ale cena light záložky je vysoká. Díky za nabídku testu.

    Ještě kouknu na nějakou sedačku s airbagem..

    Filip

  • 3 RE: Lehká sedačka - jakou vybrat?
    Autor: Karlos (+1) (-0) | Zasláno: 17.06.2010 * 13:37
  • 4 RE: Lehká sedačka - jakou vybrat?
    Autor: fickk (+12) (-3) | Zasláno: 18.06.2010 * 08:34

    Jsem spokojený se Sky Reverse, dokonce vím, že airbag funguje.

    Tu samou sedačku prodává i Gradient, ta od MAC bude podobná.

    Výhody:

    lehká na nošení - chybí batoh, chránič, dost hader

    pohodlí na startu - lehká, nebrání pohybu

    záložák na břiše :-)

    Nevýhody:

    bezpečnost - úplně nafouklé to po startu není

    pohodlí - není to křeslo, nemůžeš přistávat na prdel :-)

    Takže plánuju mít sedačky dvě, tuto na chození, druhou na lanovky, odvijáky.

  • 5 RE: Lehká sedačka - jakou vybrat?
    Autor: slunicko (+0) (-0) | Zasláno: 15.07.2010 * 22:57

    Urcite doporucuju sedacku s airbagem, ktera po prevraceni slouzi jako batoh. Je lehka a airbag tlumi naraz dostatecne.

    Pouzivam Sky Reverse (zalozak v prednim kontejneru) a z hlediska pohodli si ji nemuzu vynachvalit (i po 6hodinovem letu). Problem mam jedine s nekvalitnim zipem a chabym pristupem Skaju k jeho oprave.

    Stejna varianta od Gradientu ma dokonce stahovaci popruhy (ty se opravdu hodi!).

    Ze stejne kategorie bych ovsem nejvice doporucila Independence Emotion, ktera ma dokonce zalozak pod zadkem a je celkove vice bytelna (prakticky vyzkouseno :-))

Přidávat příspěvky k tomuto tématu mohou pouze přihlášení uživatelé.





Sekce PGwebu: